Odchudzanie przez sport

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Odchudzanie przez sport

Postprzez Julia » 27 cze 2018, o 21:57

Witam! Na wstępie chciałabym zaznaczyć ,że od 4 miesięcy regularnie uprawiam sport . Dzięki niemu i delikatnej diecie (ograniczenie słodyczy zero smażonego) pozbyłam się 8 zbędnych kilogramów . Chodzę codziennie, miesięcznie robię okolo 200 km . Tempo to 6.5km/h . Chciałabym spytać czy gdybym od lipca zaczęła chodzić 24 km dziennie czy możliwa jest utrata w miesiąc tłuszczu z ud i trochę z brzucha ? Do tej pory tracąc 8 kg ubyło mi z brzucha bardzo to widać ale teraz on mi się umięśnia a nie trace tluszczu z innych miejsc . Do tego robie 20 przysiadów i aktualnie waze 64 kg przy wzroscie 168 8-) 8
Julia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 21:53

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Hadassa » 27 cze 2018, o 22:51

Z tego co wiem chudnie się od góry w dół..Więc najpierw pozbędziesz się z ramion, potem własnie z brzucha a na koniec z nóg..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Jamelia » 28 cze 2018, o 20:48

Nie da chudnąć miejscowo.
Organizm sam wybiera partie ciała które z których najpierw będzie czerpał energię z tkanki tłuszczowej, tak samo jak nie masz wpływu na to gdzie ta tkankę w pierwszej kolejności będzie odkładał... Ogólnie wszystko schodzi na początku przy większej nadwadze jakby równomiernie z całego ciała, jest to efekt pozbywania się nadmiaru wody z organizmu, dlatego te poczwtkowe efekty są najbardziej widoczne. Potem jak już zostaje sam tłuszczyk, no to zaczynają się schody ale cierpliwie do celu i osiągniesz swój cel.
Z mojej strony polecam treningi siłowe, tylko z nimi dokonasz rekompozycji ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Kasiasz » 13 lip 2018, o 12:48

A powiedzcie, brała któraś z was jakieś splacze tłuszczu? wiadomo sport to podstawa ale tak pytam tylko
Kasiasz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 15:28

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Jamelia » 13 lip 2018, o 21:37

Kasiasz ,spalacz tłuszczu bierze się do końcowej wycinki, kiedy tego tłuszczu masz już naprawdę mało ale jeszcze trochę musi zejść. Jest on głównie stosowany przez osoby startujące w zawodach sylwetkowych.Do tego momentu tłuszcz sam pięknie schodzi dzięki regularnym treningom i diecie, więc nie ma sensu się faszerować bo można zakłócić ten proces jeśli używa się takich środków za wcześnie.
I bardzo ważna rzecz bo niektórzy myślą że wystarczy wziąć spalacz i on zrobi cała robote,...otóż nie. Spalacz działa tylko i wyłącznie podczas treningu, powoduje on większą temperaturę ciała i większe poty. Co za tym idzie organizm wiecej kalorii spali ale bez ćwiczeń i diety żaden spalacz w niczym nie pomoże :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez majkusia » 19 lip 2018, o 18:32

Pewnie, ze sport duzo daje, sama odkad mam diete od Michala Wrzoska i rozpisany przez niego plan treningowy widze zdecydowana roznice w chudnieciu. Organizm duzo latwiej zrzuca kilogramy, a skora nie jest zwisajaca :)
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Rober90 » 24 lip 2018, o 15:33

nie ma szans żeby schudnąć na samym sporcie ;// dieta i jezcze raz dieta drogie dzieci
Rober90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 15:36

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Holanna » 17 wrz 2018, o 08:03

Bez odpowiedniej diety rzeczywiście może być dość ciężko. Ja nie mam jednak zbyt dużo czasu na gotowanie na własną rękę, przez co zamawiam sobie catering dietetyczny od Wygodnej Diety. W taki sposób można schudnąć dużo sprawniej. ;)
Avatar użytkownika
Holanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 10:22

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Ankaa99 » 19 wrz 2018, o 12:58

diata, sport, dobre nastawienie :)
Ankaa99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 cze 2018, o 14:41

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez e.kowadelko000 » 19 wrz 2018, o 19:39

Przede wszystki dieta i ćwiczenia :] Razem.
e.kowadelko000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 16:37

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Basi1898 » 20 wrz 2018, o 09:06

Tak, jak Panie wyżej - najważniejsza jest dieta, a jeszcze w połączeniu z ćwiczeniami (regularnymi) zdziała cuda. Nie trzeba od razu ćwiczyć codziennie, 3 dni w tygodniu + większy ruch w codziennym życiu i efekty gwarantowane :)

"Wystarczy pleść jakieś głupstwa, których nikt nie może zrozumieć, a ludzie zrobią wszystko, czego od nich zażądasz." - Buszujący w zbożu
tvokazje
Basi1898
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 sie 2018, o 12:07

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez redorange666 » 20 wrz 2018, o 11:50

Ja schudłam bez diety. Jem co chce i kiedy chce z tym że nie obzeram się. Sukcesem mojego spadku z 98kg na 75 to duża ilość ruchu. Minimum to 10tys kroków w ciągu doby. Czyli orzeliczajac na dystans około 8km.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Karina » 20 wrz 2018, o 12:25

Moim zdaniem dobra dieta to 70% sukces. Racjonalne zdrowe , REGULARNE odżywanie , to klucz to. wymarzonej sylwetki !
A jeśli dodasz do tego wysiłek fizyczny (jakikolwiek) to sukces murowany ! :)
Karina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:09

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez jucha91 » 21 wrz 2018, o 11:50

ja się wzięłam za siebie, bo zaniedbałam się przez wakacje :((( ale chodzę na siłkę i staram się jeść mniej.. ale wartościowo
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Bogusia1959 » 24 wrz 2018, o 23:53

Julia napisał(a):Witam! Na wstępie chciałabym zaznaczyć ,że od 4 miesięcy regularnie uprawiam sport . Dzięki niemu i delikatnej diecie (ograniczenie słodyczy zero smażonego) pozbyłam się 8 zbędnych kilogramów . Chodzę codziennie, miesięcznie robię okolo 200 km . Tempo to 6.5km/h . Chciałabym spytać czy gdybym od lipca zaczęła chodzić 24 km dziennie czy możliwa jest utrata w miesiąc tłuszczu z ud i trochę z brzucha ? Do tej pory tracąc 8 kg ubyło mi z brzucha bardzo to widać ale teraz on mi się umięśnia a nie trace tluszczu z innych miejsc . Do tego robie 20 przysiadów i aktualnie waze 64 kg przy wzroscie 168 8-) 8


Jak dla mnie jeśli odchudzanie ma wiązać się z lepszym samopoczuciem, nie możemy zapominać o zdrowiu. Osobiście śledzę różnego rodzaju wpisy w tym temacie, tu portal którego treści do mnie trafiają, są profesjonalne i zrozumiałe SPAM

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 08:21 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Majka2312 » 15 lis 2018, o 13:43

Do sportu warto dorzucić dietę- wtedy efekty będą szybciej widoczne no i na pewno takie odchudzanie będzie bardziej skuteczne. Ja np. oprócz tego że ćwiczę kilka razy w tygodniu zamawiam tez dietę z Wygdonejdiety. Z nimi posiłki mam zdrowe i odpowiednio zbilansowane więc wiem, że mój organizm dostaje wszystko czego potrzebuje.
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Nina78 » 15 lis 2018, o 14:15

Dieta tak naprawdę to podstawa, bo jeśli nie będziemy się dobrze odżywiać, to sport nic nam nie da - trzeba najpierw ustabilizować i uregulować metabolizm, żeby sport dawał efekty. ;)
Nina78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 15:12

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez nowimarta » 22 lis 2018, o 10:51

Ja schudłam ponad 10 kg, ale na start zapłaciłam za poradę trenera, który rozpisał mi treningi dopasowane do mojej tuszy i tego jaki wysiłek mogę robić oraz dietkę. Wyniosłam z tego 2 rzeczy pierwsze ponieważ dieta była na zasadzie na śniadanie możesz zjeść to i to i to i miksuj sobie w tym stylu i tak każde danie, ale do rzeczy wyniosłam że trzeba ograniczyć słodycze, napoje słodkie pieczywo i makarony, do tego jeść regularnie najlepiej co 3h. Druga rzecz to treningi musza być regularne, nawet jak mi się baaardzo nie chciało szłam i ćwiczyłam, lepsze są te z własnym ciałem tzw treningi funkcjonalne od tych na maszynkach w siłowni i najważniejsze przerwy miedzy treningami są bardzo ważne maks 2 dni najlepiej ćwiczyć potem dzień przerwy i znowu :) ja się tylko tego trzymałam i dałam rade :)
nowimarta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lis 2018, o 15:50

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Jamelia » 23 lis 2018, o 16:55

Nowimarta treningi z własnym ciałem jak to nazwałaś to kalistenika a nie trening funkcjonalny ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Adababa » 3 gru 2018, o 17:27

Ja bardzo schudłam odkąd regularnie uprawiam sport :) 3 razy w tygodniu biegam, w weekendy pływam :) oczywiście trening nie może się odbyć bez mojej ulubionej zielonej Piwniczanki. Ta woda napędza mnie do działania :)
Adababa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 13:35

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez mariasoalo » 6 gru 2018, o 19:24

Wszyscy wiemy, że sport jest najskuteczniejszym sposobem na odchudzanie.

mariasoalo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2018, o 19:17

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez biznesja » 8 gru 2018, o 20:07

Musimy pamiętać, że sport powinien iść w parze ze zdrowym odżywianiem :) a jak zdrowe odżywianie to tylko z moim ulubionym sklepem, gdzie kupuje słód jęczmienny do wypieku chlebka Naturalnie Zdrowe SPAM :)

Ostatnio edytowano 8 gru 2018, o 20:36 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
biznesja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 11:52

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez atek » 22 sie 2019, o 19:13

Sport- ruch daje bardzo dużo. Jeśli chcesz schudnąć, koniecznie zacznij uprawiać sport.
atek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 sie 2019, o 19:08

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez Alusia3 » 12 cze 2020, o 19:18

Warto trenować bo sport to zdrowie. Mi poprawia samopoczucie kazdego dnia odkąd ćwiczę regularnie. Posiadanie takiej domowej silowni to swietna sprawa a nie trzeba dużo. Zwłaszcza że w obecnej sytuacji powinniśmy zostać w domu także warto zajrzeć np tutaj https://sklep.spokey.pl/pol_m_Sporty_Fi ... y-393.html i wybrać dla siebie odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Najlepsze są moim zdaniem orbitreki i bieżnie :)
Alusia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2020, o 14:37

Re: Odchudzanie przez sport

Postprzez MartaMM » 24 cze 2020, o 16:52

U mnie akurat świetne rezultaty dało połączenie diety i ćwiczeń. Jedzonko mam z Wygodnejdiety, zapewniają mi 5 posiłków dziennie, smacznych, różnorodnych i zdrowych. Do tego ćwiczę kilka razy w tygodniu i efekty są zadowalające:)
MartaMM
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 15 gru 2018, o 18:15
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Faubo715, Google [Bot]