Chrzest

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Chrzest

Postprzez Jamelia » 29 cze 2018, o 18:49

:baby Czy teraz wszyscy organizują chrzciny ? W sensie że wypada robić imprezę, poczęstunek itp, czy wystarczy kościół i do domów.. ?
Co byście sobie pomyśleli jako chrzestni ,że po kościele nie ma żadnego poczęstunku ?
Czy to nietakt waszym zdaniem?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Chrzest

Postprzez Patka_789 » 11 lip 2018, o 10:24

Nie spotkalam się jeszcze z takimi chrzcinami, po których wszyscy rozeszli by sie do domów. Wydaje mi sie ze wypada zaprosić gosci chociaz na kawkę i jakieś ciacho. Ale wszystko zalezy od statusu majątkowego ;) Jeśli nie stać Cię na zorganizowanie przyjęcia to nie zrezygnujesz przeciez z tego powodu z udzielenia dziecku sakramentu :)
Patka_789
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2018, o 15:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Chrzest

Postprzez tamcia » 11 lip 2018, o 18:06

nie spotkałam się też z takimi chrzcinami, ale w sumie to sprawa rodziców. może albo ich nie stać na imprezę, albo mają inną wizję, że to jest tylko przeżycie duchowe, a nie nasiadówka, nie wiem, nie znam ich, ale można założyć, że myślą inaczej, niż my, bo każdy jest inny.
tamcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 16:23

Re: Chrzest

Postprzez Hadassa » 11 lip 2018, o 20:13

Z tego co wiem, zazwyczaj jednak się coś organizuje, niekoniecznie w jakiejś knajpie, ale czasem wysttarczy obiad w domu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Chrzest

Postprzez Kinga Mamkowo » 12 lip 2018, o 14:33

Wypada zaprosić najbliższych na kawę i ciastko chociaż. Niekoniecznie musi to być wystawne przyjęcie, ale jeśli już przyszli do kościoła, to za tę fatyge odwdzięczamy się drobną gościnnością
Kinga Mamkowo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lip 2018, o 14:26

Re: Chrzest

Postprzez marija » 8 sie 2018, o 22:06

Organizowałam chrzest w sali, gdzie mieliśmy wesele - Rozdroże w Lubinie. Przyjęcie na 25 osób, a ja uniknęłam generalnych porządków w domu, gotowania przez dwa dni, zmywania itp. Poszłam na gotowe, zjadłam pyszne potrawy, pogadałam z gośćmi i do domu ;)
marija
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 lip 2018, o 12:51
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]