Implant słuchowy - Jaki polecacie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Implant słuchowy - Jaki polecacie?

Postprzez migotka123 » 5 cze 2018, o 21:13

Witam wszystkich :) Być może znajdzie się ktoś na forum, kto będzie w stanie wesprzeć mnie swoją poradą. Otóż mój bratanek urodził się z wadą słuchu. Obecnie ma 7 lat. Do tej pory nosił aparaty słuchowe. Jednakże nie są one dla niego dostatecznym rozwiązaniem, ponieważ obecnie nie słyszy dobrze nawet z ich pomocą. Lekarze zalecają wszczepienie implantu słuchowego. I tutaj moje pytanie do Was. Czy ktoś z Was miał styczność z implantami słuchowymi i mógłby powiedzieć mi coś więcej na ich temat? Czy polecacie jakiś konkretny implant słuchowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie. :)

live love laugh...
migotka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 cze 2018, o 20:50

Re: Implant słuchowy - Jaki polecacie?

Postprzez Nelusia » 29 cze 2018, o 23:28

Bardzo mi przykro z powodu Twojego bratanka. Wyobrażam sobie, że to nigdy nie jest łatwo kiedy dzieci chorują lub nie są w 100% sprawne.
Ja niestety nie mam osobistych doświadczeń związanych z implantami słuchowymi, ale trochę o nich słyszałam ze względu na przyjaciółkę mojej siostry, która poddała się takiemu zabiegowi jakieś dwa lata temu. Oprócz tego jestem osobą, która interesuje się takimi medycznymi nowinkami i sprawami zdrowotnymi i trochę czytałam o tym sposobie leczenia niedosłuchu.

Pierwsza i najważniejsza kwestia- skoro lekarze na podstawie badań twierdzą, że taka operacja jest konieczna, to warto ich posłuchać. Zdrowie dziecka jest przecież najważniejsze. Jeśli chodzi o same implanty i związane z nimi doświadczenia, to proponuje napisać do ich użytkowników, których dane kontaktowe znajdziesz na stronie stowarzyszenia razem dla słuchu. Wtedy będziesz miała wszystkie informacje z pierwszej ręki :) Ja znam jedynie Cochlear, bo to chyba największa firma i z tego co się orientuję, często wszczepiana i bardzo polecana. Ale tak jak wspomniałam najlepiej napisać bezpośrednio do osób, które z implantami słuchowymi żyją na co dzień.
Nelusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 21:53
Lokalizacja: Nowiny

Re: Implant słuchowy - Jaki polecacie?

Postprzez Kasiastan » 27 sie 2021, o 10:27

Warto zapytać specjalistów, polecam https://otosonica.pl/
Kasiastan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2021, o 12:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]