Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześnie

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześnie

Postprzez Małaczarna88 » 5 maja 2018, o 12:57

Witam,
Piszę, żeby zobaczyć jak wy na tę sytuację spojrzycie, jesteśmy z partnerem oboje po rozwodzie, razem od 1,5roku,dziecko w drodze- nie zabezpieczaliśmy się ja byłam go pewna i chciałam dziecka. Zostawiłam wszystko dobrą pracę rodzinę i wyjechałam do niego za granicę. Mówi że kocha i mnie i dziecko ale gdy zapytałam o ślub odpowiedział że to decyzja na całe życie a my jesteśmy dopiero 1,5roku razem. Mówi że kiedyś się szybko ożenił i żałował. Przecież ja nie jestem jego ex. Mógł chociaż nic noe mówić, zniszczył mnie tym. Myślałam że jak wcześniej powie"kiedys napewno"to dawało mi poczucie pewności i spokoju o nasz związek, wiedziałam, że kocha i że chce ze mną być, już nawet o ślub nie chodzi ale teraz czuję się niepewnie, tak jakby on nie wiedział czy ze mną chce być (twierdzi że kocha i chce), czuję się jak opcja tymczasowa, jak gdyby czekał na coś lepszego, poczułam się niekochana niepewna jego uczuć choć jest czuły i często mówi, że kocha, ale jak ja mam rozumieć inaczej jego słowa? już teraz czuję się na wylocie, jak samotna matka z dzieckiem, jak gdybyśmy byli osobno, nie czuję po tych slowach, że będziemy rodziną a wcześniej to czułam, nie chcę zmarnować kolejnych lat a teraz się boję że mu się odwidzę. Dziecko jest decyzją na całe życie a ja nie? Boli mnie to strasznie bo ja kochając go nigdy nie dopuszczałam nawet myśli, że moglibyśmy się kiedykolwiek rozstać, on poprzez swoje słowa zasiał we mnie niepewność i strach o moją przyszłość w tym wszystkim, nie wiem już jak wierzyć w slowo "kocham" i jak ufać, boję się, że znów zmarnuje sobie z kimś kolejne lata, a kocham go strasznie, dziecko w drodze myślałam, że będę mieć rodzinę, wymarzoną i co? Teraz nie wiek już nic..gdy powiedziałam o tym mamie powiedziała "ciekawe ile on z Tobą bedzie"ryczec mi się chce, a jeszcze jakiś czas temu dał mi kwiaty i mówi że będzie chciał ze mną poważnie porozmawiać ale przełoży rozmowę na inny moment, bo akurat sytuacja w pracy mocno go przytłoczyła, myślałam, że chce się oświadczyć, boli mnie to wszystko strasznie, nie umiem się pozbierać..mi na ślubie nie zależy nie zależało ale teraz żałuję że zapytałam, czuję się cholernie niepewna i niekochana
Małaczarna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 maja 2018, o 12:16

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez kamila.fajfer » 7 maja 2018, o 14:19

hm..
pomysl jak TY byłabyś nastowiona na jego miejscu, rozumiem, że sie boisz. Ale skoro jest z Toba i waszym jeszcze nienarodzonym dzieckiem musi cos oznaczac..
daj mu czas.. prawda jednak 1,5 roku to szybko..
kamila.fajfer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 10:53

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez trefnoknus » 12 cze 2018, o 21:49

Ślub to w dzisiejszych czasach żadna gwarancja i żadna pewność. Ciesz się tym, że jesteście razem, że się dogadujecie, cieszcie się swoim Maleństwem. Jeśli będziesz się martwiła "na zapas" będziesz za bardzo naciskała na ślub i może zacząć się psuć między wami. Mówię z doświadczenia przyjaciółki...
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez Pomorskie89 » 19 cze 2018, o 20:42

Wg mnie powinnaś docenić szczerość mężczyzny. Nie mami Cię słowami, że jest gotowy, że chce tu i teraz, ale datę to poda jutro..może pojutrze. Powiedział Ci troszkę na około, że raz już się sparzył, bolało go to cholernie i to doświadczenie nauczyło go podejmowania decyzji przemyślanych i na całe życie. Wiem, że takie słowa bolą, ale nie odbieraj ich jako odrzucenie, bycie drugą opcją lub poczekalnią na idealną pannę...Jeśli jest miedzy Wami dobrze, to żaden głupi papierek nie będzie Wam potrzebny do niczego. Daj mu czas, nie napieraj, nie obrażaj się, bo go tylko jeszcze bardziej odstraszysz..Cierpliwości. Wszystko w swoim czasie.
Pomorskie89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2018, o 20:15

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez pekala07 » 27 cze 2018, o 15:10

Ja się kompletnie na tym nie znam... Polecam poszperać w tym temacie w Internecie.

Ponieważ jeśli wyleczy się pan,to znaczy,że nie było to warte zachodu.
pekala07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 cze 2018, o 16:03

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez Jamelia » 1 lip 2018, o 16:29

No niestety my kobiety w tych czasach dajemy wszystko od siebie jeszcze przed ślubem i jesteśmy zdziwione że oni ślubu nie chcą.. Po co facetowi ślub skoro ma wszystko bez slubu. ? I to jest nasza wina.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez sunny » 23 wrz 2018, o 18:04

w czasach kiedy instytucja małżeństwa nie budzi zaufania ludzie są po prostu ostrożniejsi ale nie znaczy to też ze nie będąc mężem nie będzie dobrym ojcem;)

sunny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 wrz 2018, o 13:50

Re: Dziecko w drodze, niby kocha a uważa że na ślub za wcześ

Postprzez Lussin » 4 paź 2018, o 11:27

To powiedz mu, co czujesz i jak interpretujesz jego słowa. To proste. Musicie szczerze pogadać. No niestety ludzie nie potrafią rozmawiać o swoich uczuciach, dlatego stąd te problemy.
Lussin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 11:13
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron