Problem suchej skóry na twarzy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Klarissa » 17 sty 2018, o 18:10

Mialam ten problem, cera byla tak sucha, ze az pieklo, swedzialo i mialam wrazenie ze ja rozrywa :( Pomoglo mi regenerwoanie jej maseczka jelly mask z bielendy, jedyna zelowa maska, ktora odwazylam sie uzyc, a zachecila mnie obietnica o ultranawilzeniu i tak bylo. Rewelacyjnie nawilzyla, zniklo te cale uczucie swedzenia i pieczenia, a cera stala sie gladka i delikatna. Dodatkowo na noc wspieralam sie kremem dla dzieci z musteli do skory sklonnej do atopii.
Klarissa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 11:03

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez MieleszkoK » 18 sty 2018, o 13:48

Przede wszystkim bardzo ważne jest nawodnienie organizmu, dlatego powinnyśmy pić bardzo dużo płynów. Same nawilżanie skóry prawdopodobnie również nie pomoże. Mi pomogło złuszczanie naskórka oraz nawilżanie przeprowadzane u kosmetyczki. Jeśli efekt suchej skóry długo się utrzymuje to może warto wybrać się do dermatologa.

MieleszkoK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sty 2018, o 13:41

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Edytt_90 » 25 sty 2018, o 11:40

Polecam kremy z serii Cetaphil. Też mam bardzo suchą skórę i ten krem bardzo mi pomógł:)

Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
więcej
Terry Pratchett – Mort
Edytt_90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 sty 2018, o 11:24

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez MalinowaMama » 30 sty 2018, o 13:59

Edytt_90 napisał(a):Polecam kremy z serii Cetaphil. Też mam bardzo suchą skórę i ten krem bardzo mi pomógł:)

Mi też z tej serii pomagają, mam żel do mycia twarzy i krem właśnie :)
MalinowaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 13:49

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Olaaa555 » 30 sty 2018, o 17:00

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Często się o tym zapomina dbając o skórę.

Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.
Olaaa555
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sty 2018, o 21:25

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez sareneczka » 17 lut 2018, o 23:01

z moją twarzą i cerą nigdy nie miałam żadnych problemów. Do czasu aż pojawiły się u mnie worki pod oczami. Próbowałam je zwalczać różnymi sposobami, ale jednak najlepszym sposobem i to skutecznym okazało się używanie kremu Remescar
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez AnnaK » 26 lut 2018, o 12:03

A może warto również zastanowić się nad zmianą diety. Często ma ona znaczny wpływ na stan naszej skóry.

AnnaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 11:51

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Paulinoska » 14 mar 2018, o 16:06

Z problemem suchej skóry borykałam się już bardzo długi czas a kremy pomagały ale tylko na chwile. Zdecydowałam się wk końcu na zabiegi na buzię w Klinice Murano. Naświetlanie lampą led oraz specjalne peelingi na prawdę dają efekty

Paulinoska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2018, o 16:05

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez babeczka » 16 mar 2018, o 00:02

W aptekach,drogeriach i innych sklepach tego typu pełno jest kremów z różnych firm, do cery suchej także, jak i dla kobiet w różnym wieku wystarczy tylko poprosić o pomoc ekspedientkę lub farmaceutkę .
......Wazelina jest najlepszą ochroną skóry przed działaniem mrozu, sprawdza się także na skórze ze skłonnościami do łuszczenia się i pękania. Mimo wielu zalet nie może jednak zastąpić kremu..... Otóż to,lepiej jest stosować krem do twarzy z naszych rodzinnych firm.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez MagdaTa » 16 mar 2018, o 15:17

Miałam problem z suchą skórą na twarzy odkąd przeprowadziłam się do większego miasta i myłam buzię wodą z kranu. Jak już zlokalizowałam że to jest przyczyną i zaczęłam stosować mleczka i płyny do demakijażu, problem zniknął.
MagdaTa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 mar 2018, o 15:10

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez bonn » 18 kwi 2018, o 17:38

Czasem to może być wywołane problemami nerwowymi. Tak słyszałam.

bonn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 16:28

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez kingbed » 23 kwi 2018, o 15:30

możesz kupić olejkokosowy "rozpuścić go" dodać jakiś olejek eteryczny kilka kropelek i smarować.

kingbed
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2018, o 14:41

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez olululo » 23 kwi 2018, o 16:59

Sucha, wrażliwa skóra, to problem większości kobiet,i nie tyllko, bo znam osobiście panów, którzy też mają te problemy i też jakoś dzialaają w trj kwestii. Ze swojej strony polecam dermokosmetyki z serii Cetaphil. Swwietny jest Cetaphil EM Do mycia , oczyszcza i nawilża twarz, ale jako uzupełnienie dobry też będzie Cetaphil MD Dermoprotektor, balsam do twarzy i ciała. Oba preparaty połączone ze sobą dadzą mega duże nawilżenie i zadowolenie. Polcem
olululo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 kwi 2018, o 16:41

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez km2591 » 24 maja 2018, o 08:14

Z tym problemem borykam się od kilku miesięcy. Kremy nawilżające nie dają rady. Co doradzacie?? Może jakaś dieta??

Kod: Zaznacz cały
http://comiesieczni.pl/
km2591
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 kwi 2018, o 12:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez malena » 31 maja 2018, o 15:21

Przede wszystkim trzeba wykluczyć z diety kawę, nie żartuje, przynajmniej na tydzień. Kawa bardzo odwadnia. Pić dużo wody. Pamiętać o kremie. Ja mam cerę mieszaną, więc kupuje kremy do cery mieszanej nawilżające, nie po prostu nawilżające.

malena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 11:30

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez migotka123 » 5 cze 2018, o 21:03

moze uzywasz jakichś preparatów wysuszających skóre? Ja swego czasu często nakładałam na twarz glinkę zieloną, ale po jakimś czasie zauważyłam, że bardzo przesusza moją skórę. Podobno maseczki z avokado i miodem dobrze się sprawdzają w nawilżaniu skóry. Może wypróbuj właśnie jakąś maseczkę domowej roboty na bazie tych dwóch składników. Możesz dodać do nich też odrobinę jogurtu naturalnego. Daj znać, czy maseczka pomogła. :)

live love laugh...
migotka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 cze 2018, o 20:50

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez olejunka32 » 21 cze 2018, o 12:24

jak już wspomniała wyżej malena kawa jest jednym z czynników pogarszających jakość naszej skóry, tak samo alkohol. Ważne dużo pić wody i stosować odpowiednie kremy - najlepiej po konsultacji z lekarzem

olejunka32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 mar 2018, o 14:39

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez actress » 28 cze 2018, o 08:11

Osobiście staram się:
codziennie dokładnie oczyszczać skórę
robić peelingi 2 razy w tygodniu
raczej wybieram peelingi enzymatyczne
stosuję serum do twarzy
no i oczywiście gruba warstwę kremu na noc bo w nocy skóra najlepiej się regeneruje i nikt tutaj nie zaprzeczy :)

https://zietekclinic.com/
Ziętek Clinic
ul. Radzikowskiego 59/U3
31-315 Kraków
NIP: 6751225659
Regon: 356702723
tel. +48 12 294 57 50
Avatar użytkownika
actress
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28 cze 2018, o 08:07

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Idźka89 » 30 cze 2018, o 08:21

Też lubię kosmetyki cetaphil, szczególnie krem cetaphil da ultra bo rewelacyjnie nawilża moją twarz, ale mogę tez posmarować się rano przed makijażem, szybko się wchłania więc makijaż wygląda fajnie.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez monika_lzy » 1 lip 2018, o 12:24

Polecam peeling i do tego jakiś krem z mocznikiem (jeśli nie jestes uczulona i nie szczypie Cię, bo różnie jest) moja skóra po moczniku jest jakby naoliwiona :) polecam

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Ailis » 5 lip 2018, o 08:18

Coraz więcej osób zmaga się z problemami cery. Wiem po sobie że cera była sucha, ściągała się itd. Próbowałem wiele kremów i niektóre to aż tłuste plamy zostawiały i twarz mi się świeciła. W końcu trafiłam na krem nawilżający Calluna Medica który idealnie się wchłania, nawilża i odżywia skórę. Teraz widzę że moja twarz nabrała kolorów i jest gładka :)
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez _Wanillia_ » 5 lip 2018, o 09:38

A co myslicie o najzwyklejszej witaminie A? :) Podobno idealnie nawilża
_Wanillia_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 09:29

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Jamelia » 5 lip 2018, o 12:39

Wanilia ale łykać czy wcierać ?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Hadassa » 11 lip 2018, o 20:19

Maść z wit a super mi się sprawdza z dłońmi ale efekt jest krótkotrwały...
aktualnie używam jednak kremu orginals z granatem kupiłam w rossku

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Mirabelka02 » 3 sie 2018, o 19:10

Z doświadczenia wiem, że na suchą skórę nie pomoże krem tłusty tylko nawilżający. Proponuję zacząć myć buzię białym jeleniem, jest super nie robi po muciu efektu napięcia i podrażnienia, do tego jakiś krem ale nie tłusty tylko nawilżający. Ja używam kremu z mixy ma fajną lekką konsystencje, szybko się wchłania i świetnie nawilża. Można też używać go na dzień. Unikaj kosmetyków z alkoholem toników i takich tam!
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Baj, Bing [Bot], Google [Bot], Maria45