Kryzys dwulatki

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 6 lip 2018, o 22:40

Hej ,dziewczyny pomóżcie,moja córka ma dwa latka i z aniołka zmieniła się w wulkan energii ,jest pełna sprzeciwow a nawet agresji,czy któraś z Was też przez to przechodziła?
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Jamelia » 7 lip 2018, o 15:50

Tak, to typowe u dwu i trzylatkow ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 7 lip 2018, o 16:32

Mattlips33 napisał(a):Hej ,dziewczyny pomóżcie,moja córka ma dwa latka i z aniołka zmieniła się w wulkan energii ,jest pełna sprzeciwow a nawet agresji,czy któraś z Was też przez to przechodziła?



W tym wieku dzieci bywają różne,jak i jest ich różne zachowanie,ale to nie bierze się z niczego,albo widzi zachowanie starszych osób,albo zobaczyła niedozwolony dla dzieci film. Agresja u dzieci nie bierze się z powietrza,dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 7 lip 2018, o 19:44

Wiesz to moje pierwsze dziecko więc sama wszystkiego się uczę,być może to wina telewizji bo w domu staramy się nawet przy niej nie kłócić ,trzeba przyznać że córcia jest jak gąbka i wszystko chłonie
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 7 lip 2018, o 21:18

Mattlips33 napisał(a):Wiesz to moje pierwsze dziecko więc sama wszystkiego się uczę,być może to wina telewizji bo w domu staramy się nawet przy niej nie kłócić ,trzeba przyznać że córcia jest jak gąbka i wszystko chłonie



Otóż to dziecko jest jak gąbka,wszystko chłonie,jeszcze nie wie co jest dobre,a co złe,z tym,że to Wy rodzice musicie dziecko wszystkiego nauczyć.Co do kłótni , lepiej ich unikać,bo dziecko nawet po Waszych minach zauważy,że coś jest nie tak i będzie robiło to samo.Wprawdzie na błędach człowiek się uczy, ale przy dziecku lepiej tych błędów nie popełniać. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 7 lip 2018, o 21:55

Brzmi cudnie tylko w praktyce trochę gorzej...nie boję się krytyki ale chętnie posłucham również ciekawych pomysłów jak przekonac dziecko do chociaż odrobiny posłuszeństwa
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 8 lip 2018, o 12:01

Mattlips33 napisał(a):Brzmi cudnie tylko w praktyce trochę gorzej...nie boję się krytyki ale chętnie posłucham również ciekawych pomysłów jak przekonac dziecko do chociaż odrobiny posłuszeństwa



Prosty wniosek - od samego początku popełniliście gdzieś błąd w wychowaniu.W tej chwili jedynym wyjściem jest porozmawiać z jakimś odpowiednim specjalistą,ponieważ każda matka będzie miała odmienne zdanie a specjalista zajmie się tym najlepiej. Wychowałam dwoje dzieci i jakoś mi się udało to zrobić bez problemowo,dlatego moja rada jest jak wyżej. Będzie dobrze,bo nikt nikomu nie dawał gwarancji,że wychowanie dzieci to prosta i łatwa sprawa. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez redorange666 » 8 lip 2018, o 12:45

Każde dziecko to przechodzi jedne szybciej inne trochę później. Nazywa się to buntem trzylatka. Moja córka też to przeszła...wszystko było na nie. Nic się nie podobało i ogólnie była walka o wszystko. Poczekaj na wiek 10-11...to jest ciekawostka.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 8 lip 2018, o 13:06

redorange666 napisał(a):Każde dziecko to przechodzi jedne szybciej inne trochę później. Nazywa się to buntem trzylatka. Moja córka też to przeszła...wszystko było na nie. Nic się nie podobało i ogólnie była walka o wszystko. Poczekaj na wiek 10-11...to jest ciekawostka.



Zapewniam Ciebie,że nie każde dziecko,nie każde, miałam dwoje małych i wiem co piszę.Wszystko zależy od rodzica i jego podejścia.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 8 lip 2018, o 14:37

babeczka widocznie jestes idealną matką bo ja nią noe jestem a moja córka nie potrzebuje żadnego specjalisty chyba zle odczytalas moje posty
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 8 lip 2018, o 15:53

Mattlips33 napisał(a):babeczka widocznie jestes idealną matką bo ja nią noe jestem a moja córka nie potrzebuje żadnego specjalisty chyba zle odczytalas moje posty



Dobrze odczytałam i nie chodzi mi o specjalistę do "chorego" dziecka,tylko to ma być specjalista : Jak postępować z krnąbrnym dzieckiem,ponieważ sama napisałaś,że to Twoje pierwsze dziecko i uczysz się jak go wychowywać. To raczej Ty żle zrozumiałaś moje intencje. Na drugi raz nie pytaj,nie będzie pretensji.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 8 lip 2018, o 16:56

Doceniam każdy komentarz tylko jak narazie są to bardzo negatywne oceny ,mogłabyś podrzucić parę ciekawych pomysłów a noe tylko krytykować,nie na tym polega to forum
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez redorange666 » 8 lip 2018, o 17:40

Bunt trzylatka jest normalnym okresem w życiu dziecka. Tak samo jak okres dorastania. Nie jest to błąd w wychowaniu tylko normalny rozwój dziecka. Jest również opisywany w książkach o rozwoju dziecka i martwił bym się że dziecko go nie przeszło.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 8 lip 2018, o 18:20

Tak tez myślałam gdyz przeprowadziłam tzw.wywiad środowiskowy i wiele moich koleżanek miało podobne problemy,dzięki za dobre słowo
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 8 lip 2018, o 19:09

Mattlips33 napisał(a):Doceniam każdy komentarz tylko jak narazie są to bardzo negatywne oceny ,mogłabyś podrzucić parę ciekawych pomysłów a noe tylko krytykować,nie na tym polega to forum


Forum polega właśnie na wyrażaniu swoich myśli,w tym i krytyki. A z dzieckiem należy dużo rozmawiać i tłumaczyć,podpierając się przykładami,broń Boże nie wolno dziecka niczym straszyć. I jeśli teraz z tym nic nie zrobisz,z każdym rokiem będzie coraz trudniej.Nie należy też pozwalać dziecku na oglądanie niedozwolonych filmów,nawet przyrodniczych jeśli występuje w nich jakakolwiek agresja.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 8 lip 2018, o 21:02

Ta agresja zdarza się bardzo rzadko ale będę pamiętać aby byc bardziej czujna ...
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Jamelia » 8 lip 2018, o 21:27

Dzieci tak mają i jedne z tego wyrastają szybciej inne pozniej. Miałam tak z pierwszym synem ,w wieku trzech lat cały okrągły rok... Ale przeszło. Tutaj istotne jest żeby szczególnie w tym okresie wyznaczyć granice i twardo się ich trzymać. Szybciej dziecku przejdzie okres buntu i w wieku nastoletnim przejdzie go łagodniej ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 8 lip 2018, o 22:07

Stanowczość przedewszystkim...
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez olejunka32 » 9 lip 2018, o 10:58

kryzys dwulatka, bunt trzylatka ile takich okresów jest w życiu dziecka ?:) mój syn również potrafi uszczypnąć gdy czegoś się jemu zabroni mam nadzieję, że z tego wyrośnie (ma 2 lata)

olejunka32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 mar 2018, o 14:39

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez babeczka » 9 lip 2018, o 16:58

Mattlips33 napisał(a):Stanowczość przedewszystkim...



Jaka stanowczość? to że się jest starszym,a tym samym silniejszym, nie oznacza, że należy się wyżywać na młodszym.Jeśli będzie się ostro podchodzić do dziecka skutek będzie akurat odwrotny od zamierzonego. Tylko cierpliwością, łagodnością i opanowaniem zyskamy posłuch. Bo wiadomo,że agresja rodzi agresję,to żadna ani metoda,ani sposób na wychowywanie dzieci.Z dorosłym można sobie tak pogrywać, nie z małym dzieckiem.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez redorange666 » 9 lip 2018, o 17:09

Nie zgadzam się. Do dzieci i do psów trzeba być bardzo stanowczym i nie dać sovie wejść na głowę. Zimny wychow cielat to moja metoda i dziecko zasadzie jest bez problemowe. Poza próbami naginania zasad i od czasu walkami o pozycję w stadzie mam ogólny spokoj.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 9 lip 2018, o 18:13

Babeczka myślę ze ty masz problemy ze zrozumieniem mojego tekstu,jesteś bardzo negatywna i wyolbrzymiasz problem,jeśli mogę Cię prosić o nie udzielanie się w mojej kwestii to będę wdzięczna,liczyłam na ciekawe pomysły w kwestii wychowania a nie ciągłą krytykę to wręcz nie normalne
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Jamelia » 9 lip 2018, o 20:30

Babeczka w ogóle ma problem ze zrozumieniem tekstu... Prosiłam żeby nie cytować poprzednich wypowiedzi, bo niepotrzebny bajzel się robi. Nie wiem co tu niezrozumiałego jest ,że każdy się stosuje oprócz niej.. :>
Babeczka dostajesz pierwsze ostrzeżenie

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Hadassa » 15 lip 2018, o 19:47

Babeczka, ale faktycznie nie ma potrzeby cytować całego postu, kiedy temat i tak dotyczy jedne osoby....
Zdecydowanie utrudnia to czytanie forum, szczególnie na telefonach....
Chyba że chcesz się odnieść do konkretnego zdania, to wtedy cytujesz tylko je...
Natomiast nie zakładaj z góry że to rodzice popełniają błąd... Zagłebiłam temat od a do z... rozmawiałam i z psychologami i z rodzicami... nie ma reguły u kogo jak przebiegnie "bunt"

Natomiast do autorki... Przechodzimy teraz to samo...
Podstawą jest wyrobienie sobie jakiś nawyków i granic... do któych się będą wszyscy stosować.
Jednocześnie musisz pamiętać, że to nie do końca bunt, dziecko w tym wieku kreuje swój charakter...
Zdaje sobie sprawe że jest osobną jednostką... Więc stąd też jego mówienie nie...
Jak znajdę to podeślę tu kilka fajnych tekstów...
Choćby to że dziecko chce coś spróbować zrobić samo, np zjeść lub się ubrać, choć my się śpieszymy... dla nas to błahostka.. ale dla dziecka dość ważne :) Zabronienie mu takich czynnoci może u dziecka doprowadzić do rozdrażnienia...
Sposobem jest np rozmowa z dzieckiem o uczuciach tłumacznie co się dzieje i szukanie sposoby jak można je rozładować...
Możesz też wyczuwać kiedy przyjdzie taka "agresja" i wtedy zapobiegać takim sytuacją....
Oczywiście nie raz jest tak, że neistety rodzić musi postawić na swoim... Wtedy trudno, musisz przeżyć...
A bunt.. minie... cierpliwości...
aaaaa... i co istotne... w momencie kiedy dziecko jest zdenerwowane, dobrze by pomagał mu się uspokoił rodzic który jest spokojny choć trochę...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kryzys dwulatki

Postprzez Mattlips33 » 15 lip 2018, o 23:46

Jamelia no wreszcie jakieś konkrety,miło że mnie rozumiesz i w jakimś stopniu wspierasz dobrym słowem,chętnie poczytam ciekawie wskazówki
Mattlips33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 14:08
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]