Brak miesiączki

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Brak miesiączki

Postprzez lilo0003 » 16 lip 2018, o 23:32

Odkąd zaczęłam miesiączkować miałam nieregularny okres. Za względu na to, że jesteś dość duża, były podejrzenia problemów z tarczycą i przeszłam na dietę. Było to trzy-cztery lata temu. Od tego czasu moja miesiączka zniknęła. Pojawiały się plamienia, które trwały cały czas. Nie raz w miesiącu. I tak przez trzy, może więcej lat. Dojrzałam w końcu do tego żeby udać się do lekarza. Wizyta nie była przyjemna ze względu na panią doktor. Alw wytrwałam do końca, wysłuchałam się o mnie itd. Pani doktor przepisała mi hormony i jakieś inne tabletki na zatrzymanie krwawienia. Bardzo źle się czułam po tych lekach więc je odstawiłam. Okres mi się w miarę unormował więc stwierdziłam, że wszystko jest okey. Chciałam iść do tej pani jeszcze raz, ale mnie nie przyjęła. Po dziewięciu miesiącach mój okres zniknął i już nie wrócił. Robiłam trzy testy i wyszły negatywnie. Od jakiegoś czasu mam strasznie bóle głowy, nudności i ciągle jestem zmęczona. Najchętniej cały dzień bym spała. Jestem umówiona już na wizytę, ale chciałabym być przygotowana na... Kurczę sama nie wiem na co. Mam 18 lat i boje się, że to może być zespół jajników policystycznych lub niepłodność... Sama nie wiem... Jestem zagubiona i przestraszona... Mogę tutaj liczyć na jakąś radę lub... coś?
Dziękuje.
lilo0003
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2018, o 23:31

Re: Brak miesiączki

Postprzez Jamelia » 17 lip 2018, o 07:49

Witaj :)
Piszesz ,że były podejrzenia problemów z tarczyca ale czy robiono Ci badania które to potwierdziły lub wykluczyły?
I kto Ci ułożył dietę? Jak ona wyglądała?
Najpierw porób badania , zebys wiedziała w jakim stanie jest Twój organizm i miała punkt odniesienia po jakimś czasie kiedy badania powtórzysz czy idzie wszystko w dobrą stronę czy też nie... U mnie pomogła dieta i aktywność fizyczna, nie brałam żadnych leków a miałam niedoczynność tarczycy i zespół policystycznych jajników. Już po trzech miesiącach wyniki miałam ksiazkowe ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Brak miesiączki

Postprzez beataka » 17 lip 2018, o 10:46

Gdy byłam nastolatką okres zniknął mi na kilka miesięcy, ponieważ bardzo wtedy schudłam. Pomógł zastrzyk hormonalny. Może to jednak niewłaściwa, zbyt restrykcyjna dieta.
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak miesiączki

Postprzez Hadassa » 18 lip 2018, o 06:11

Nawet i z zespołem policystycznych jajników da się żyć ;)
Ale grunt to trafić dobdobrego lekarza. Który przepisze komplet badań, czasem pokieruje dalej.
Jeżeli problem jest i po stronie tarczycy i kobiecych to może warto znaleźć endoginekologa bo i tacy są ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Brak miesiączki

Postprzez Mirabelka02 » 3 sie 2018, o 19:04

Musisz iść do lekarza. Po twoim opisie wnioskuję, że są to problemy hormonalne. Nie obawiaj się najgorszego tylko zacznij się leczyć regularnie
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: Brak miesiączki

Postprzez kotekkotekk » 30 lis 2019, o 15:05

powodów jest wiele głównyn moze być ciąża, zmień też swoją diete tutaj dore jedonko znjadziesz zdrowojemy.pl
kotekkotekk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lis 2019, o 15:05

Re: Brak miesiączki

Postprzez Ninna85 » 2 gru 2019, o 14:51

Dokładnie, najważniejsze to się nie poddawać i szukać przyczyny bo to może przydać się w przyszłości przy staraniach, ja np jestem w trakcie starań o dziecko i po przygodach hormonalnych muszę kontrolować owulację bo jest z nią różnie, mam w domu tester owulacyjny ze śliny a i u lekarza poprzez usg sprawdzam sobie cykle
Ninna85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 gru 2019, o 14:08

Re: Brak miesiączki

Postprzez kotekkotekk » 2 gru 2019, o 17:10

powodów jest wiele głównyn moze być ciąża, zmień też swoją diete tutaj dore jedonko znjadziesz https://zdrowojemy.pl/zywienie/
kotekkotekk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lis 2019, o 15:05

Re: Brak miesiączki

Postprzez ellena » 20 gru 2019, o 23:32

Ja sie zabezpieczam. Wcześniej też miałam kilka takich sytuacji że miesiączka sie spozniała to nie było na moje nerwy. Poszłam do ginekologa przepisał mi pigułki i po problemie. Biorę belarę nie miewam bólów głowy ani nie spada mi libido. co najważniejsze cykl sie wyregulował i pms mi nie dokucza.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]