Środki czystości dla domu

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Środki czystości dla domu

Postprzez marteczka1985 » 11 paź 2012, o 13:47

Witam, jak to zawsze bywa z małymi dziećmi w domu, każdego dnia dom nadaje się do generalnego sprzątania. Brudne podłogi, ściany, meble. Poszukuję dobrych i sprawdzonych środków czystości. Czy moglibyście polecić mi jakieś sprawdzone środki? Słyszałam ostatnio dobre opinie o produktach marki Hi-Prem.
marteczka1985
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 13:46

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez pomcia » 14 paź 2012, o 21:42

Jak to mówią - nie ma złotego środka i sama musisz dobrać sobie te, które najbardziej tobie pasują. Ja teraz mam same eko :) z lily's clean, trochę sody i masę octu. Jeśli chodzi o kurz, to polecam skropić ściereczkę kroplami gliceryny a następnie przetrzeć meble. Przy dzieciach największy problem to plamy.
pomcia
 

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez ania82 » 14 lis 2012, o 10:41

we wszystkie produkty do sprzątania zawsze zaopatruję się w internetowej hurtowni chemicznej. Zazwyczaj produkty, które są tam dostępne trudno kupić w zwykłym sklepie. Z pewnością są dużo lepsze i wydajniejsze niż te, których reklamy wciąż lecą w TV. Dodatkowo mają też niemiecka chemia :)
ania82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:19

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez piper » 26 lis 2012, o 22:15

A jest faktycznie taniej? Kilka razy sprawdzałam, czy opłaca się zamawianie środków czystości przez sieć ale wychodzi cenowo podobnie. Chyba, że potrzebujesz coś, czego nie ma w sklepach. Z Lily's Eco fajny jest płyn do wc, bez chloru a usuwa bakterie. A w ogóle, to kupujecie środki znanych firm, czy też tak zwane no name?
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 17:10

Polecam produkty z Lidla. Dobra jakość i przystępna cena.
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez piper » 11 gru 2012, o 22:51

A kiedyś pamiętam była seria z Lidla ekologiczna, dużo produktów właśnie na bazie octu. Niezłe, jeszcze jest fajny płyn z dodatkiem sody, opakowanie ma na etykiecie żabę - frosch coś tam, choć wolę ten z Lilys z dodatkiem olejku eukaliptusowego. A z Lidla, fajny był proszek do czyszczenia dywanów, nie wiem czy nadal jest w standardowej ofercie.
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez clear522 » 20 gru 2012, o 16:57

Ja polecam profesjonalne środki czystości. Są rewelacyjne, dobrze radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami. Wystarczają na długo ponieważ są to koncentraty i można je rozcieńczać z wodą. Ja osobiści używam środków takich firm jak sucitesa, voigt i kala chanti
clear522
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 16:14

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez vidis » 28 gru 2012, o 18:28

A jak cenowo wychodzi stosowanie profesjonalnych, czy mają inny skład niż te oferowane w sklepach? Co do ekologicznych, naturalnych środków czystości to jeszcze w 100% nie jestem przekonana, orzechy słabo dopierają, sodę stosowałam ale tych o których wspominacie - Lily's kompletnie nie kojarzę. Wiem, że niektóre panie robią płyn do naczyń z resztek mydła w kostce.
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez lwica1998 » 29 gru 2012, o 19:39

Z niedrogich produktów polecam serię z Rossmanna "Domol".
Z droższych produkty firmy FM Group , nie są tanie , ale za to bardzo wydajne i skuteczne.

lwica1998
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 11:00

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez Didi2125 » 25 lut 2013, o 20:40

Lubię i polecam produkty z Lidla.Cała seria W5 jest super.
Didi2125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 11:31

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez bettti86 » 15 mar 2013, o 12:27

moja bratowa używa ekologicznych środków czystości chyba marki Sodasan, ale u niej jest to akurat wymóg, bo mają taką biologiczną oczyszczalnię ścieków i stosowanie domestosa mijałoby się z celem, sama w sumie zaczęłam używać do toalety Ecozone i skoro jest to lepsze dla środowiska to uważam, że warto
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez vidis » 18 mar 2013, o 22:15

A co to jest to ecozone? Do toalet to już wspominany płyn z Lilys eco clean z olejkiem herbacianym albo płyn z frocha (chyba) z octem. Innych nie znam ale chętnie poznam. Z Lidla dobre są też środki przyjazne środowisku, tylko bywają co jakiś czas.
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez orientalna » 5 sty 2014, o 14:15

A dla mnie frosch do toalet niestety nie sprawdza się. Koniec końców kupowałam tylko do "sprzętów łazienkowych", typu umywalka czy prysznic z tej firmy. Tu są popularne Zekole, które sobie dość chwalę (w Aldim, coś a'la Lidl), a ja się osobiście zakochałam w VissClean - i do płytek i do wszelakich umywalek oraz blatów. Jest naprawdę dobry.
Dobrze również sprawdzają się proszki np. do mycia wanny.

Poza tym uwielbiam wszelakie spraye do drewna, od razu widać jakie meble mają ładny kolor.

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez ariz » 2 lut 2014, o 15:57

cześć, mam mega płyn, w sumie nie drogą ale profesjonalną chemię do prania dywanów i tak dalej :)


SPAM :sprzata: :girlactive

Ostatnio edytowano 2 lut 2014, o 16:03 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ariz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2014, o 15:29

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez Asiaa » 6 sie 2014, o 09:37

Didi2125 napisał(a):Lubię i polecam produkty z Lidla.Cała seria W5 jest super.


Dołączam do tej opinii.
Kupuję niemal hurtem ich środki czystości , nie to żebym była pedantką czystości bo do tego mi daleko ale zużywam dużo..
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez Tusia » 13 sie 2014, o 14:32

Potrzebuję środka który wspomoże mnie w czyszczeniu piekarnika a konkretnie chodzi mi o roztopione w nim pudełko plastikowe, czy ktoś może miał taki wypadek przy pracy i ma sposób sprawdzony na pozbycie się go z piekarnika.. ?
Tusia
 

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez Theila » 13 sie 2014, o 14:37

Electrolux ma mleczko które nakładasz w piekarniku i jak ustawisz go na 220' to wszystkie zanieczyszczenia zamienia w popiół. Myślę, że to mogłoby być najlepsze rozwiązanie w tym przypadku. Szorowanie czymkolwiek mogłoby tylko pogorszyć sprawę.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez Tusia » 13 sie 2014, o 16:11

Theila napisał(a):Electrolux ma mleczko które nakładasz w piekarniku i jak ustawisz go na 220' to wszystkie zanieczyszczenia zamienia w popiół. Myślę, że to mogłoby być najlepsze rozwiązanie w tym przypadku. Szorowanie czymkolwiek mogłoby tylko pogorszyć sprawę.

Jak to się uda to Cię będę po nogach całować. Właśnie szorowanie niestety nic nie dało. W domu patrzą na mnie spode łba jak wychodzi temat piekarnika, obiecałam się zająć tą sprawą. Nic to szukam w takim razie tego preparatu :)
Tusia
 

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez docha » 14 sie 2014, o 20:10

Theila napisał(a): ustawisz go na 220' to wszystkie zanieczyszczenia zamienia w popiół

czyli to działa jak czyszczenie pyrolityczne w tych nowym wypasionych piekarnikach?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez oksa » 7 paź 2014, o 12:18

rzeczywiście warto zainwestowac w profesjonalne produkty, bo sa wydajniejsze no i skuteczniejsze. w SPAM masz takie. moja ulubiona marka to ta z żabką ;P frosch, lubie zapach cytryny ;)

Ostatnio edytowano 7 paź 2014, o 12:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
oksa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 11:03

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez kjoanna » 25 lip 2018, o 10:35

Od niedawna używam olejków zapachowych firmy kala super do odświeżania powietrza nie jeden odświeżacz nie poradził sobie z zapachem w moim domu a olejki spisały się na medal ! A różnorodność zapachów zachwyca:) Wiem że mają również w sprzedaży chemie - mleczko do czyszczenia oraz uniwersalny płyn do mycia
kjoanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4 lip 2018, o 13:42

Re: Środki czystości dla domu

Postprzez skye42 » 1 lip 2020, o 10:04

Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na działanie preparatów, bardzo dobre efekty dają środki przeznaczone do profesjonalnego sprzątania, które wybierane są głównie przez firmy utrzymujące czystość, ale można też kupić je detalicznie. Warto sprawdzić hurtownię środków czystości https://higienasklep.pl, która w asortymencie ma także chemię gospodarczą oraz sprzęt do sprzątania.
skye42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2020, o 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]