Rezerwacja sali, POMOCY!

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez szukajacaporady » 7 gru 2016, o 14:35

Cześć wszystkim! Co możecie mi powiedzieć na temat rezerwacji sali przed ślubem? Kiedy ją rezerwowałyście to miałyście już całą odłożoną kwotę na cel weselicha? Czy tylko pewną część?
My jak narazie jeszcze studiujemy, gdzie tylko mój narzeczony pracuje(ale jak wiadomo wypłaty nie są za wysokie) ale z racji tego że w wakacje wyjechaliśmy za granicę to mamy odłożoną pewną część kwoty. Na zaliczki by było.. ale.. myślicie że jest sens się spieszyć z tym skoro nie wiadomo czy uda nam się uzbierać całość sumy do wesela? Nie wiemy jeszcze czy uda mi się znaleźć pracę w przyszłym semestrze lub czy wyjedziemy za granicę w przyszłe wakacje, różnie może być ;( Doradźcie coś :) Jak to było u Was?
szukajacaporady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 14:33

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez redorange666 » 7 gru 2016, o 14:48

Dobre sale to rezerwacja mniej więcej na rok do przodu. Jeżeli nie jesteś pewna...to sobie odpuść ten ślub do czasu uzbierania kasy na te okazję.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez gloriamerx » 12 gru 2016, o 20:25

rezerwacja mniej więcej na rok musi byc

gloriamerx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 20:09

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez Kelby » 9 sty 2017, o 22:37

Na niektórych salach terminy latem to nawet na dwa lata wprzód.
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez Jaśmin » 4 maja 2017, o 01:30

My zarezerwowaliśmy naprawdę piękną salę na 4 miesiące przed... magia.

Na początku tylko zaliczka, a na miesiąc przed podajesz już konkretną liczbę gości i dograne na tip top menu (mamy w cenie próbę menu dla 6 osób, jeśli coś nam nie będzie smakowało to zmieniamy aż do skutku) oraz smak i detale tortu (tort nam serwuje hotel), otwarty barek na ile chcemy godzin i tak dalej.

Ale to miesiąc przed, więc do tego momentu jest czas się zastanowić i zobaczyć jak z gotówką.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez inek » 4 maja 2017, o 19:20

My liczbę gości podajemy na 7 dni przed. I wtedy też ustalamy ostateczne menu.

MY salę rezerwowaliśmy 2 lata i 2 miesiące wcześniej, ale ona akurat w naszym rejonie rozchwytywana bardzo. :D

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez Jaśmin » 6 maja 2017, o 01:11

inek napisał(a):
MY salę rezerwowaliśmy 2 lata i 2 miesiące wcześniej, ale ona akurat w naszym rejonie rozchwytywana bardzo. :D


O matko, naprawdę? :D

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez inek » 6 maja 2017, o 10:13

Serio, serio. I juz i tak wtedy mielismy maly wybor dni :D

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez Jaśmin » 7 maja 2017, o 02:37

Jakim cudem wiedzieć dwa lata wcześniej, że będziesz brała ślub? :D Dla mnie to niepojęte.

Ciekawe, że aż tak wasza sala była rozchwytywana!

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez inek » 7 maja 2017, o 08:52

Jak widac mozna wiedziec. Po zareczynach jestesmy prawie trzy lata... Czekalismy az uzbieramy kase, pokonczymy szkoly. Ten rok jest na to najlepszy.
A nasze dwa lata to nic. Sa dziewczyny ktore planuja na 3 lata do przodu.

I tak. U nas w miescie co lepsze sale maja mega oblezenie. A nie chcielismy jakiejs pierwszej lepszej, z ktorej nue dokonca moglibysmy byc zadowoleni...

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez Karinka369 » 14 maja 2017, o 14:15

Ja swą sale rezerwowałam 1,5 roku wcześniej ( zaraz jakoś po zaręczynach). Niestety u mnie jest bardzo drogo ,a też te lepsze sale mają rezerwację i na 3 lata do przodu!! Także jeżeli jest sala, która się wam podoba, a macie trochę kasy to lepiej od razu rezerwować :) Bo nikt nie chce przyjecia weselnego w byle jakim lokalu.
Karinka369
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 23:34

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez lana » 7 cze 2017, o 20:26

wszystko zależy od miasta i obłożenia sali, wiadomo terminy letnie i soboty są bardziej oblegane wiec może warto zatsanowić się nad jakąś nietypową datą?

lana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 cze 2017, o 20:05

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez jessy12 » 11 cze 2017, o 22:42

zgadzam się, ja miałam problem ze znalezieniem sali w Krakowie w lipcu, albo ceny były komiczne albo terminy oblegane

jessy12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2017, o 19:01

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez majkusia » 12 lip 2018, o 11:42

Ja rezerwowalam Parisel Palace pod Lukowem prawie 1.5 roku wczesniej. No terminy niestety sa odlegle, ale jesli Ci zalezy na porzadnej sali to musisz niestety duzo wczesniej ;d nam zalezalo na okolicy, ktora bedzie spokojna i zielona, chcielismy od razu plener robic w dniu slubu, wiec wiadomo jak to jest. No i to miejsce mielismy juz sprawdzone pod wzgledem jedzenia, bo dwa razy na weselu juz tam bylismy i bylo super. No i my sie tez nie zawiedlismy :)
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez ellena » 24 lip 2018, o 10:27

My też zamawialiśmy wczesniej..No taki urok co zrobic,ale warto było .Mielismy wesele w Kameliowym Zakatku w Bielsku Białej ,duża sala dużo gości ;-) ale pięknie przystrojona i wszystko zrobione pod nas tak jak chcieliśmy ;-)
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez palina88 » 25 lip 2018, o 12:37

Super miejsce wg mnie to hotel Groman pod Warszawą,idealne na wszelkie imprezy okolicznościowe zwłaszcza na wesela. Przede wszystkim myśmy sobie wynajęli apartament dla nowożeńców, zeby był pełen komfort. nasza sala pomieściła 200 osób więc było pięknie, no i dodatkowo mieliśmy zniżkę na noclegi dla gości
palina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 09:50

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez marija » 29 lip 2018, o 12:53

My się zdecydowaliśmy na Salę z polecenia dwóch kumpli mojego chłopaka. Wybraliśmy hotelik Grandmet bo przekonały nas ceny, duża sala i pokoje które mają dla gości na miejscu. Zabawę mieliśmy u nich dwu dniową. Świetnie było. Dobra organizacja wszystkiego.
marija
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 lip 2018, o 12:51

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez cekinek11 » 25 wrz 2018, o 18:31

Na takie miejsce jak ośrodek Wiktorowo, jakieś 40 km od Bydgoszczy to bym mogła czekać ile trzeba. Po prostu jak zobaczyłam je pierwszy raz, to się zakochałam w tym miejscu. Sala z żywym drzewem, nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć. Wystrój, kwiaty, lampiony - jedno uzupełniało drugie, a całość wyglądała super. Jedzonko pyszne i elegancko podane, obsługa również bez zarzutu. Sami goście chwalili. Wszystko było dopięte na ostatni guzik jak to się mówi, a wesele bardzo udane.
cekinek11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 lut 2018, o 23:33

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez asiulka19963 » 25 wrz 2018, o 20:52

szukajacaporady napisał(a):Cześć wszystkim! Co możecie mi powiedzieć na temat rezerwacji sali przed ślubem? Kiedy ją rezerwowałyście to miałyście już całą odłożoną kwotę na cel weselicha? Czy tylko pewną część?
My jak narazie jeszcze studiujemy, gdzie tylko mój narzeczony pracuje(ale jak wiadomo wypłaty nie są za wysokie) ale z racji tego że w wakacje wyjechaliśmy za granicę to mamy odłożoną pewną część kwoty. Na zaliczki by było.. ale.. myślicie że jest sens się spieszyć z tym skoro nie wiadomo czy uda nam się uzbierać całość sumy do wesela? Nie wiemy jeszcze czy uda mi się znaleźć pracę w przyszłym semestrze lub czy wyjedziemy za granicę w przyszłe wakacje, różnie może być ;( Doradźcie coś :) Jak to było u Was?


Ja miałam odłożone częściowo, a rezerwowałam rok wcześniej tylko miałam wyliczone ile zarobię do tego czasu, ile muszę odłożyć (przyjęłam kwotę 200zł/os, bo po tyle u nas są sale), a ile będę miała innych wydatków i ile na co mogę maksymalnie przeznaczyć i tego się trzymałam.
Na 100 osób + wszystkie moje wydatki oszacowałam, że potrzebuję 28tys, ale plan do odłożenia miałam na 30tys, tak na wszelki wypadek. W tym na suknię mogłam przeznaczyć 3,5 tys ale chciałam 2tys i to mi starczyło.
A mąż na swoje wydatki weselne miał odłożone 15tys.
asiulka19963
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 wrz 2018, o 21:27

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez monika_lzy » 26 wrz 2018, o 21:57

2 lata wcześniej mamy rezerwacj, jeśli się wam podoba to od razu rezerwujcie!

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez motyl35 » 1 paź 2018, o 16:18

My obydwoje z narzeczonym pracowaliśmy, trochę kaski było odłożone. Też nie powiem, bo rodzice jedni i drudzy nam pomogli finansowo. Rezerwowaliśmy jakieś półtora roku wcześniej salę, która spośród kilku spodobała nam się najbardziej. Było to Amore w Płocku. Gdyby ktoś w tych stronach szukał, to dla mnie to miejsce zrobiło największe wrażenie. Ładna, klimatyczna sala, oryginalne dekoracje, na stołach wszystko perfekcyjnie ustawione. Duży wybór mięliśmy jeśli chodzi o menu i dodatkowe atrakcje. Pokoje dla gości również na miejscu. Obsługa szybko się uwijała, wzorowo jak dla nas wszystko wyszło.
motyl35
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 20:35

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez malinowatrufla » 17 paź 2018, o 21:40

my swoja sale rezerwowalismy jakies poltora roku wczesniej, troche nam zajelo szukanie odpowiedniej i w koncu sie udalo, robilismy impreze w sali weselnej Sarah w Kuklicach kolo Wroclawia jesli ktos z tych okolic poszukuje to polecam serdecznie
malinowatrufla
Fajna Kobietka
 
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 21:36

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez amekad » 31 paź 2018, o 13:56

czesc
amekad
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 paź 2018, o 13:55

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez puderniczka » 5 lis 2018, o 00:10

U nas rezerwacja rok wcześniej, sala dawno wybrana - Ośrodek Wypoczynkowy Nad Borkiem w Kosarzynie w woj. lubuskim. Byliśmy tam wcześniej na dwóch weselach i na wakacjach, klimatyczne, nasze miejsce. Zwolnił się termin także i tak myślę że długo nie czekaliśmy. A było warto bo pogoda dopisała, sala piękna, super jedzenie i jezioro obok, było gdzie robić piękne zdjęcia, gdzie po samym weselu wypocząć.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Rezerwacja sali, POMOCY!

Postprzez lesley » 23 gru 2018, o 12:25

Nam się nawet udało bo na luty mamy zarezerwowaną sale a uzgodniliśmy to 3 miesiące temu, więc jakoś specjalnie dużo wcześniej nie musieliśmy. Może to zależy od rejonu, ciężko powiedzieć.. ja z Zamościa i wesele będziemy mieć w Sali Imprez Okolicznościowych , 130zł od gościa wiec cena spoko.
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]