Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 1 sie 2018, o 09:57

Witam moja córka po wakacjach idzie do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, wybrała sobie zawód Fryzjer. Ja się bardzo martwię o jej przyszłość, jak myślicie czy fryzjer to dobry wybór?

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 09:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Jamelia » 1 sie 2018, o 14:48

Dobry i zarobki również mogą być dobre, pod warunkiem że będzie się cały czas rozwijała i ksztalcila. Najważniejsze to nie spocząć na laurach ale to akurat każdego zawodu się tyczy ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 2 sie 2018, o 09:40

To trochę jestem spokojniejsza.

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 09:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez babeczka » 2 sie 2018, o 13:43

[quote="ana300"]Witam moja córka po wakacjach idzie do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, wybrała sobie zawód Fryzjer. Ja się bardzo martwię o jej przyszłość, jak myślicie czy fryzjer to dobry wybór?[/quote

Jeśli córka ma do tego smykałkę i taki sobie wybrała kierunek, należy ją tylko wspierać, nie obrzydzać. A dzisiaj dobra fryzjerka potrafi i dobrze zarobić. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 20 sie 2018, o 10:34

No na razie mnie obcięła i kiepsko jej wyszło, nic jej nie mówiłam.

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 09:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Ninka » 21 sie 2018, o 14:56

Może właśnie trzeba było jej powiedzieć? Jeśli jej nie powiesz, że coś wygląda źle, nie będzie wiedziała, że musi się douczyć i bardziej nad czymś popracować.

Ninka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 11:14

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez DonVito21 » 22 sie 2018, o 13:01

Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Dlatego nie bardzo będę w stanie pomóc.

Wieczność to zbyt dużo czasu, żeby spędzić go samotnie
DonVito21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2018, o 10:41

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Brida » 27 sie 2018, o 09:20

Fryzjer to dobry zawód, jeśli będzie się rozwijała i będzie miała umiejętności to zawsze bedzie miała klientów, bo dobrego fryzjera to ze świecą szukać :) Liceum zawsze będzie mogła zrobić zaocznie jeśli w przyszłości będzie chciała zdobyć wykształcenie wyższe. Grunt to znaleźć dobre praktyki, na których będzie faktycznie się uczyła a nie tylko zamiatała i myła głowy
Brida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 09:07

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 26 wrz 2018, o 09:17

Brida napisał(a):Fryzjer to dobry zawód, jeśli będzie się rozwijała i będzie miała umiejętności to zawsze bedzie miała klientów, bo dobrego fryzjera to ze świecą szukać :) Liceum zawsze będzie mogła zrobić zaocznie jeśli w przyszłości będzie chciała zdobyć wykształcenie wyższe. Grunt to znaleźć dobre praktyki, na których będzie faktycznie się uczyła a nie tylko zamiatała i myła głowy


Właśnie zauważyłam że na Gintrowskiego 38 jest też liceum zaoczne.

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 09:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 7 lis 2018, o 10:23

Czy ktoś z was chodzi na z moją córką na Gintrowskiego 38?

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 09:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez MaggieSi » 2 paź 2020, o 13:05

Według mnie fryzjerka to dobry zawód. Sama jestem po szkole policealnej Cosinus i uważam, że lepiej mieć dzisiaj konkretny fach w rękach, niż skończone studia. Nauka w takiej szkole to max 2 lata, do tego całkiem bezpłatna i w dogodnych godzinach, dzięki czemu można jednocześnie pracować.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez a_gatka » 19 paź 2020, o 22:07

Najważniejsze to robić to, co się lubi. ;)
a_gatka
 

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Żabnik » 13 sty 2022, o 03:56

Cześć kochane,
Każda szkoła jest dobra. Czy to publiczna czy prywatna. Oby tylko rozwijała pasje i miało program, który nam odpowiada. Ważne by podejść do tego indywidualnie i zaznajomić się z ofertą szkół. Każda szkoła ma jakieś wady i zalety. Dlatego ważne jest aby wszystko sobie na spokojnie sprawdzić i przeanalizować. Wielką pomocą może się okazać https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs . Ciężko znaleźć coś podobnego do tego. Wszystko w jednym miejscu. Nie trzeba skakać po stronach by sprawdzić co i jak. Sama osobiście przeglądałam i byłam zadowolona. W prosty i łatwy sposób można sobie wszystko przejrzeć. Zachęcam do zajrzenia. Dajcie znać co o tym myślicie. Jestem ciekawa waszej opinii na ten temat. Czy równie jak mi ułatwiło to wam poszukiwania i zdecydowanie skróciło czas jak gdyby było przy skakaniu po różnych stronach internetowych.
Pozdrawiam
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez aleksandra1234 » 17 sty 2022, o 11:23

Fryzjer jest ciekawym zawodem, można zawsze dorobić kursy itp, ja jestem po kierunku policealnym Kosmetyka w Cosinusie, dodatkowo organizują tam dodatkowe ciekawe kursy kosmetyczne, są zajęcia praktyczne które bardzo wzbogacają wiedzę na ten temat. Szkoła była zaoczna i totalnie darmowa, wiec polecam.
aleksandra1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 gru 2021, o 13:14

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez majla » 29 sty 2022, o 12:49

Oj, te matczyne troski o przyszłość. Znam to, ale starałam się i nadal staram tylko coś delikatnie podpowiedzieć. Wiele z nas próbuje realizować własne marzenia poprzez dzieci, jednak nie zawsze to wychodzi. Przypomniała mi się historia sprzed lat. W liceum miałam koleżankę, która nas wszystkich strzygła, farbowała itp. Jej mama nie chciała słyszeć, by córka została fryzjerką, stąd szkoła średnia, potem koniecznie uczelnia wyższa. Koleżanka rzeczywiście poszła na studia, miała dobre oceny, ukończyła nie porzucając swoich marzeń. W tajemnicy przed swoją mamą robiła kursy, a dzisiaj ma studio fryzjerskie (takie baaardzo eleganckie), zatrudnia wielu pracowników, nadal rozwija działalność. I jest szczęśliwa!
majla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 lip 2021, o 15:17

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Żabnik » 14 lut 2024, o 19:18

Chciałbym podzielić się z Wami wspaniałą inicjatywą - Programem Stypendialnym Horyzonty, który ma na celu wspieranie młodych ludzi z mniejszych miejscowości w realizacji ich edukacyjnych marzeń https://efc.edu.pl/programy/horyzonty Poprzez zapewnienie wsparcia finansowego oraz możliwość nauki w renomowanych szkołach średnich w dużych miastach, ten program zmienia życie wielu uczniów. Rekrutacja już trwa, więc zachęcam do działania i zgłoszenia się do udziału!
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Kina2 » 23 lut 2024, o 11:52

majla napisał(a):Oj, te matczyne troski o przyszłość. Znam to, ale starałam się i nadal staram tylko coś delikatnie podpowiedzieć. Wiele z nas próbuje realizować własne marzenia poprzez dzieci, jednak nie zawsze to wychodzi. Przypomniała mi się historia sprzed lat. W liceum miałam koleżankę, która nas wszystkich strzygła, farbowała itp. Jej mama nie chciała słyszeć, by córka została fryzjerką, stąd szkoła średnia, potem koniecznie uczelnia wyższa. Koleżanka rzeczywiście poszła na studia, miała dobre oceny, ukończyła nie porzucając swoich marzeń. W tajemnicy przed swoją mamą robiła kursy, a dzisiaj ma studio fryzjerskie (takie baaardzo eleganckie), zatrudnia wielu pracowników, nadal rozwija działalność. I jest szczęśliwa!



Hmmm... pewnie ambicja mamy nie pozwalała mamie przyjąć do wiadomości że córka nie chce zostać jakimś prawnikiem czy księgową, a fizycznie obracać się wśród klientek wymagających i niemniej niekiedy irytujących facetów :)
To pokazała dziewczyna klasę. I takich ludzi trzeba podziwiać, bo jak widać pasja okazała się silniejsza niż oczekiwania otoczenia. Mądra dziewczyna, chwali się taką postawę :)
Kina2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lut 2024, o 10:17

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez wkrawczyk » 27 lut 2024, o 12:21

ana300 napisał(a):Witam moja córka po wakacjach idzie do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, wybrała sobie zawód Fryzjer. Ja się bardzo martwię o jej przyszłość, jak myślicie czy fryzjer to dobry wybór?

Fryzjer jest najprostszym zawodem w szkole średniej, Ale czy to dobry wybór? Warto poznać plusy i minusy :)
wkrawczyk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2022, o 15:10

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez norbud » 24 mar 2024, o 14:34

a ja uważam, że szkoły zawodowe powinny zdecydowanie wrócić i być rozszerzane o więcej zawodów. studia niestety nie zawsze są ok, wręcz przeciwnie osoby totalnie nie mają po nich pracy ani żadnej praktyki. a w zawodówkach ludzie od początku uczą się swojego fachu i to jest świetne i powinno wrócić na szeroką skalę

norbud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 paź 2022, o 15:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]