Problem z klientami

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Problem z klientami

Postprzez paolka » 24 kwi 2018, o 21:29

Od kilku miesięcy mam ten sam problem z dwoma klientami. Składają u mnie duze zamówienie, ja wystawiam faktury i... czekam. I czekam, i czekam iii....czekam! I szczerze mówiąc juz mam dość. Faktury wystawiane są na nie małe kwoty dlatego zalezy mi na odzyskaniu swojej nalezności. Niestety prośba nie dociera. Dlatego szukałam w necie informacji na ten temat i znalazłam coś takiego: LINK. Rozmawiałam z księgową i powiedziała mi ze to by mnie w jakiś sposób uspokoiło i zabezpieczyło zeby nie stracić płynności finansowej. Myślicie ze to dobre rozwiązanie? a moze macie inny pomysł? Pomocy:(
paolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:46

Re: Problem z klientami

Postprzez Hadassa » 24 maja 2018, o 00:00

Rozumiem, że upomnienia i wezwania zostały wysłane.
Wiem że są firmy które kupują takie długi. Moja z tego skorzystała....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem z klientami

Postprzez nina » 27 cze 2018, o 10:57

Hej Paolka, nie Ty jedna masz ten problem.Ja też długo zastanawiałam się jak egzekwować należność.
Zaczęłam chodzić na różne szkolenia i wypracowywać sposób dostosowany do każdego rodzaju, profilu osoby.
Tak w skrócie na forum raczej ciężko podać złotą receptę. Dlatego polecam szkolenie z negocjacji
LINK
lub inne dot. np asertywności. Jest teraz sporo dobrych ksiażek na rynku, kursów które uczą praktycznych umiejętności.
Wszystko to jednak trzeba przefiltrować przez charakter Twojej działalności... Powodzenia! :)

Ostatnio edytowano 28 cze 2018, o 09:29 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
nina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 10:43

Re: Problem z klientami

Postprzez donatka » 27 sie 2018, o 11:10

Pytanie do bardziej doświaczonych czy można z czymś takim pójść do sądu i jaka jest skutecznosć takich działań? Co robić jak ponosimy ciągle takie koszty i jak odzyskać stracone pieniądze?
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Problem z klientami

Postprzez Asiula22 » 27 sie 2018, o 12:58

sprzedawaj za gotówkę nowym klientom, a na fakturę z terminem dopiero klientom z historią zakupową
Asiula22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 12:44

Re: Problem z klientami

Postprzez katrinkaa » 1 paź 2018, o 02:09

ostatnia rada najlepsza, tłumacz grzecznie, że nie kupowali jeszcze nic od Ciebie a masz procedurę, że dopiero dla stałych klientów na fakturę i tyle
katrinkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 17:44

Re: Problem z klientami

Postprzez donatka » 3 paź 2018, o 11:07

Myślicie, że jest sens iść z czymś takim do sądu? Ciekawe jak wygladają procedury i jak długo trwa odzyskanie w ten sposób pieniędzy.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Problem z klientami

Postprzez OnlineExpert_CAM » 6 paź 2018, o 21:59

Dzień dobry,

Warto przed dochodzeniem swoich racji w sądzie, zainteresować się tematem mediacji. Mediacja to pozasądowy sposób zakończenia zaistniałego sporu, w których osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Proces ten ma charakter odformalizowany, dobrowolny i poufny, co daje uczestnikom idealne warunki do wypracowania konsensusu. Główne idee, jakie przyświecają mediacji to: poufność (żadne informacje nie wychodzą poza wiedzę osoby mediującej oraz mediatora), niższe koszty w porównaniu z postępowaniem sądowym, krótki czas trwania rozwiązania sporu. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość zachowania pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu.

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
cammediacji
OnlineExpert_CAM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 21:11

Re: Problem z klientami

Postprzez minka18 » 16 paź 2019, o 08:31

Jeśli są to klienci zagraniczni to może wsparcie tłumacza okaże się wskazane? Solidnej pomocy w tłumaczeniu dokumentów i tekstów z języka angielskiego udzieliło nam biuro tłumaczeń www .imbierowicz .pl/ . Zaoszczędziliśmy na tym sporo czasu i nerwów!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]