Pomysł na ogród

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Pomysł na ogród

Postprzez Gosia_Toska » 26 cze 2018, o 10:43

Ja na wiosnę tez postanowiłam odświeżyć mój taras i teraz urlopik w pięknym otoczeniu:) Świetnie sprawdziły się deski kompozytowe marki Teraso, wyglądają bardzo ładnie - klimat naturalnego drewna i są dość trwałe...polecam :) zastanawiam się jednak nad mebelkami, wszędzie widzę te ratanowe... czy ma ktoś może coś innego? bardziej oryginalnego? dzięki za pomysły
Gosia_Toska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 10:39

Re: Pomysł na ogród

Postprzez Hadassa » 27 cze 2018, o 23:16

Ogólnie to w końcu udało nam się odgrodzić warzywa, jeszcze tylko uporządkować kwiaty ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomysł na ogród

Postprzez kokochanel » 29 sie 2018, o 14:19

Zachęcam również z zapoznaniem się z tematyką na stronie SPAM W szczególności polecam artykuł o pielęgnacji ogrodu.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:57 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

kokochanel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 13:49

Re: Pomysł na ogród

Postprzez kasiunia » 7 wrz 2018, o 07:40

Ile ogrodników czy entuzjastów ogrodów tyle projektów.Praca w ogrodzie jest o tyle wdzięczna ,że można trochę improwizować. Oczywiście bez przesady bo są zadania, czynności ,które trzeba wykonać w określony sposób w określonym czasie - tutaj nie ma miejsca na improwizację.Wiele informacji nt. ogrodu pozyskuję od znajomego ogrodnika oraz oczywiście z internetu.Znalazłam niezły poradnik na temat ogrodów właśnie - SPAM wszystko tam można znaleźć - od mebli ogrodowych do przepisu na nalewkę z malin, pzdr

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:58 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Biuro rachunkowe Wodzisław Śląski - http://ekasc.pl/
kasiunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 19:13

Re: Pomysł na ogród

Postprzez kokochanel » 11 wrz 2018, o 14:56

Jeszcze mi się przypomniało SPAM ma ciekawe rozwiązania odnośnie projektowania ogrodów. Mogą zaprojektować cały ogród, posiadają również szeroki asortyment artykułów do pielęgnacji ogrodu.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:58 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

kokochanel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 13:49

Re: Pomysł na ogród

Postprzez adato » 27 wrz 2018, o 00:23

Znalazłam pomysł na ogród z grzybami, warzywniakiem, wypoczynkiem w lesie, ale nie mogę dodać adresu tej strony.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15

Re: Pomysł na ogród

Postprzez Helenka123 » 12 kwi 2019, o 09:03

Bardzo ciekawe. Nieźle mieć własny plac zabaw we własnym ogrodzie. Rodzice mogą spokojnie obserwować z leżaczków jak dziecko się bawi. Dobry pomysł to również kolorowy jak tutaj SPAM

Ostatnio edytowano 14 maja 2019, o 17:32 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Helenka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 kwi 2019, o 08:57

Re: Pomysł na ogród

Postprzez szoreks » 16 kwi 2019, o 17:17

Piękny ten ogród ze zdjęcia wyżej. Wydaje się być taki nierealny w naszym nieobliczalnym klimacie. Tak ładne drewno może nie wytrzymać deszczu.
szoreks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 kwi 2019, o 17:14

Re: Pomysł na ogród

Postprzez peks » 18 kwi 2019, o 20:29

Piłkarzyki? To chyba nie jest dobry pomysł. Lepiej pograć w normalną piłkę w ogrodzie.
peks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 20:24

Re: Pomysł na ogród

Postprzez skrzypaczka » 1 maja 2019, o 20:13

ja kompletnie nie mialam pomyslu na moj ogrod, duzo mi sie marzylo, cos tam mialam w glowie, mniej wiecej jaki rezultat chcialabym osiagnac, ale jakos nie potrafilam sie za to wszystko zabrac, dlatego zlecilam zaprojektowanie ogrodu firmie Gardenon, robili projekt u mojej kolezanki i wyszlo super, bardzo mi sie podobalo, dlatego wybrałam wlasnie ich :) zalezalo mi przede wszystkim na tym, zeby bylo nowoczesnie i funkcjonalnie, wszystko udało sie zrealizowac i powiem wam, ze lepiej byc nie moglo :)
skrzypaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 21:28

Re: Pomysł na ogród

Postprzez alex1234 » 7 maja 2019, o 14:15

A co myślicie o tym aby do ogrodu zamówić zestaw mebli z technorattanu? Na SPAM widziałem bardzo ładny komplet, pasował by mi do dodatków. Podsunął mi ten pomysł mój sąsiad bo zamówił u nich takie meble i z tego co widziałem są solidne i ładnie się prezentują.

Ostatnio edytowano 14 maja 2019, o 17:33 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Pomysł na ogród

Postprzez alex1234 » 18 sie 2019, o 17:16

A jakie macie lampy w ogrodzie? U nas dość duża przestrzeń, zależy mi na oszczędnych i nieco innych niż wszędzie lampach. Może takie z Alumast się sprawdzą? Widziałam je koło jednego z hoteli w okolicy - mega bajer a przy tym i troska o środowisko bo nie wiem czy wiecie, ale nieodpowiedni strumień światła zagraża naszemu niebu i nam pośrednio... Czytałam na ten temat artykuł na cimneniebo.pl, zachęcam do czytania
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Pomysł na ogród

Postprzez marka4 » 19 sie 2019, o 19:34

Z ciekawością zajrzałam na stronę alumast.eu ze słupami Smart Design i przyznaję, fajne rozwiązanie które można zastosować w hotelowych parkach, ogrodach czy przy siedzibie firmy. Miasta oczywiście, jeśli posiadają na tyle funduszy, tez mogą myśleć o takiej innowacji. Zapewne nikt nie pozostanie obojętny - te lampy rzucają się w oczy.
marka4
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 lis 2018, o 18:53

Re: Pomysł na ogród

Postprzez alex1234 » 26 sie 2019, o 19:21

Wiele firm stawia na taka reklamę - widziałaś świecące słupy z hasłami reklamowymi czy choćby nazwą firmy? Albo reklamą dźwiękową z takiego słupa? Dla mnie nie zostanie niezauważona. Zatem koszty szybko się zwrócą.
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Pomysł na ogród

Postprzez marka4 » 1 wrz 2019, o 19:53

Alumast ma w ofercie też stacje ładowania pojazdów elektrycznych, nie wiem czy nie zainwestować odrazu i w takie, bo auta na prąd coraz częściej pojawiają się w naszym hotelu
marka4
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 lis 2018, o 18:53

Re: Pomysł na ogród

Postprzez lenek » 23 wrz 2019, o 19:10

Piłkarzyki w ogrodzie? Nie mamy takich atrakcji. Lepszą atrakcją jest grill.
lenek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 wrz 2019, o 19:05

Re: Pomysł na ogród

Postprzez EzoTeric » 26 lis 2019, o 10:42

Przede wszystkim zacznij od posadzenia trawy i krzewów. Warto też wydzielić miejsce na rośliny kwitnące, np. pergolę z różami lub altanę. I przede wszystkim, kup porządne narzędzia - kosiarka, piła czy akcesoria do sadzenia warto mieć w komórce. Ja jeszcze polecę Wam ten sklep z częściami https://ogrodexmilicz.pl do kosiarek, traktorków, pił i kos.

EzoTeric
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 wrz 2019, o 14:02

Re: Pomysł na ogród

Postprzez Boglarka » 16 gru 2019, o 13:47

Ja planuję wykorzystać zimę na zebranie różnych pomysłów na ogród. Ale przeszukałam już chyba całego pinteresta, obejrzałam całego youtuba i nic ciekawego nie znalazłam - niestety... Może teraz zacznę szukać na stronach internetowych... Jest poradnik-ogrodniczy, jest nasze forum <3 Wy mi też może jeszcze coś podpowiecie ;)
Avatar użytkownika
Boglarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 08:54

Re: Pomysł na ogród

Postprzez agata.felska » 12 lut 2020, o 00:34

Mi zawsze marzył się zimowy ogród i w końcu dopięłam swego. Jest trochę nietypowy, bo w sumie większość to sztuczne rośliny, ale tylko dlatego że są to wyjątkowe dekoracje, takie jak bananowiec 180 cm i inne egzotyczne drzewka, które normalnie w żadnych warunkach by nie rosły. Kupowałam większość w sklepie Hydroponika. Bananowiec wygląda u nich tak: https://sklep.hydroponika.pl/Ro%C5%9Bli ... 80_cm.html i jest bardzo realistyczny.
agata.felska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 12:23

Re: Pomysł na ogród

Postprzez borysnowak90 » 25 lut 2020, o 11:41

trefnoknus napisał(a):A ma ktoś z Was w ogrodzie, albo na tarasie jakieś dodatkowe gadżety?

ja posiadam palenisko ogrodowe, bardzo fajnie sprawdza się gdy wpadają znajomi i chcą trochę "pogrilować" :) możemy grillować w ogrodzie bez obaw o uszkodzenie pięknego trawnika ]:-)
borysnowak90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 11:26

Re: Pomysł na ogród

Postprzez marian332 » 29 cze 2020, o 08:01

Do mojego bardzo dużego ogrodu kupiłem bardzo ładne rośliny stabilizowane hurtownia .Z tych roślin moja żona była bardzo zadowolona,a o to mi najbardziej chodziło. W przyszłości na pewno jeszcze raz te rośliny kupię.
marian332
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 07:59

Re: Pomysł na ogród

Postprzez balkonik » 22 sie 2020, o 09:04

Jaki jest dla was basen ogrodowy najlepszy? Moim zdaniem warto zaufać firmie Basenispa.pl , gdzie znajdziecie naprawdę całkiem sporą ofertę w bardzo dobrych cenach. Polecam wszystkim.
balkonik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 cze 2020, o 13:14

Re: Pomysł na ogród

Postprzez rogatka » 26 sie 2020, o 20:33

Dla mnie idealny ogród, to przemyślana aranżacja kostki brukowej, krótko ostrzyżona i zadbana trawa, wieloletnie krzewy i rośliny i nic poza tym. Ma być ładnie ale minimalistycznie. Ja nie lubię prac ogrodowych :P A kostkę brukową na ogrodzie układała mi firma brukarska ze Skierniewic Ped-Bruk.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Pomysł na ogród

Postprzez AKrol » 14 wrz 2020, o 06:23

Dla mnie dużą inspiracją, jeśli chodzi o urządzenie ogrodu jest sklep online Futuregardens . Lubię tam oglądać i kupować rośliny, bo mają duży wybór, fajne zdjęcia i dobre opisy. Od razu wiadomo, czy dana roślina będzie nadawała się do mojego ogrodu czy nie. Poza roślinami maja tam także wszystkie akcesoria do ogrodu - oświetlenie, donice, narzędzia ogrodowe, elementy ozdobne, a także nawozy, odżywki, podłoga, czyli wszystko co w ogrodzie jest potrzebne.. Wybór mają duży, a wszystko dobrej jakości i w dobrej cenie. Dla mnie to duża wygoda kupować wszystko online.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Pomysł na ogród

Postprzez rogatka » 26 lis 2020, o 13:51

A kto wam układał na ogrodzie kostkę brukową? U nas zrobiła to perfekcyjnie firma Ped-Bruk ze Skierniewic.
Nasz ogród generalnie należy do tych, wokół których nie trzeba non stop robić. Trawa, cyprysy, rododendrony, dalie, lilie, czyli krzewy i rośliny wieloletnie :D
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]