Studia, na które szkoda czasu?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez zawadzkaaga25 » 22 maja 2018, o 10:19

Socjologia, resocjalizacja i filologia polska / angielska / niemiecka. Oblegane kierunki, po których ciężko aktualnie znaleźć zatrudnienie ;/
zawadzkaaga25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 maja 2018, o 09:44

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez monika_lzy » 29 maja 2018, o 20:14

zawadzkaaga25 napisał(a):Socjologia, resocjalizacja i filologia polska / angielska / niemiecka. Oblegane kierunki, po których ciężko aktualnie znaleźć zatrudnienie ;/



Nie zgodzę się, moje 2 przyjaciólki skończyły socjologię. Zależy jaką specjalizację wybierzesz - można pójsc w medioznawstwo, multimedia i komunikacja społeczna. Po tym możesz pracować w branży social media, IT, możesz zarządzać proejtkami. Wszystko zależy od tego co robisz pdoczas studiów czy angażujesz się w organizacje czy tylko zdajesz egzaminy.

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Rome12 » 23 sie 2018, o 13:27

To popularny mit, że po tych popularnych filologiach obcych, typu filologia angielska, nie ma zatrudnienia. Znam osobiście sporo osób, które ukończyły takie kierunki, i nie narzekają na brak pracy. Prawda jest taka, że w każdym korpo przyda się osoba znająca te basicowe języki, ale jeśli ktoś celuje w inny rodzaj pracy, typu tłumaczenia książek, to też sobie poradzi, grunt to wbić się w niszę, potem idzie jak z płatka :)
Rome12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 13:11

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Brida » 29 sie 2018, o 10:41

Jak ktoś chce to znajdzie pracę. Nie wystarczy tylko studiować i zdawać egzaminy i oczekiwać, że znajdzie się pracę. Wiadomo, że w każdym zawodzie szukają ludzi z doświadczeniem, więc dobrze jest pójsć na jakiś staż, na którym aż tak nie wymagają doświadczenia :)
Brida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 09:07

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez kokochanel » 29 sie 2018, o 14:20

Zdecydowanie kulturoznawstwo jest stratą czasu.

kokochanel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 13:49

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Terra » 18 paź 2018, o 14:31

monika_lzy napisał(a):
zawadzkaaga25 napisał(a):Socjologia, resocjalizacja i filologia polska / angielska / niemiecka. Oblegane kierunki, po których ciężko aktualnie znaleźć zatrudnienie ;/



Nie zgodzę się, moje 2 przyjaciólki skończyły socjologię. Zależy jaką specjalizację wybierzesz - można pójsc w medioznawstwo, multimedia i komunikacja społeczna. Po tym możesz pracować w branży social media, IT, możesz zarządzać proejtkami. Wszystko zależy od tego co robisz pdoczas studiów czy angażujesz się w organizacje czy tylko zdajesz egzaminy.



Sama jestem po medioznawstwie i jakos nie narzekam na brak pracy :P
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez MaggieSi » 1 paź 2020, o 11:48

Według mnie na większość studiów w tych czasach szkoda czasu i o ile ktoś nie chce zostać prawnikiem czy lekarzem, to zdecydowanie lepiej pójść do dobrej szkoły policealnej, zrobić sobie technika i potem doszkalać się na studiach. Sama kończyłam cosinus i wiem, że taka nauka zawsze trwa znacznie krócej niż studia i można zdobyć praktyczną wiedzę, która rzeczywiście się przydaje.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Patrycja15 » 1 paź 2020, o 13:22

Studiowanie samo w sobie nie jest stratą czasu, chyba że ktoś studiuje nieinteresujący go kierunek ze względu np na rodziców. Warto czasami rozważyć jako alternatywę studiów szkoły policealne, po których masz zawód w rok lub 2, w zależności od kierunku i to za darmo jak np. w Cosinusie
Patrycja15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 wrz 2020, o 13:07

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez kkaassiiaa » 9 cze 2021, o 09:05

https://komputerspa.pl/ poczytaj sobie tutaj, znajdziesz wiele ciekawostek i informacji, które mogą Ci się przydać :)
kkaassiiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2021, o 08:29

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez jani » 25 lip 2021, o 15:32

Filozofia na przykład :P
jani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lip 2021, o 15:26

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez madelajn » 27 sie 2021, o 19:09

Posiadając kilka języków obcych na poziomie min. C1, niepotrzebne są studia. Pracę można znaleźć bez problemu. Jednak nie uważam, żeby kierunki, takie jak filologia, geografia, rolnictwo czy hotelarstwo były niewarte czasu. Przecież po coś zostały one stworzone i wyznaczona liczba miejsc na nie.
madelajn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2021, o 17:29

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez bechtelar.domenica » 18 sty 2024, o 14:48

Podczas studiów podyplomowych można zdobyć aktualną wiedzę dotyczącą psychologii dziecięcej i rozwojowej oraz poznać skuteczne metody terapeutyczne. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu pedagogiki i psychologii, a program nauczania jest zgodny z aktualnie obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi terapii zaburzeń rozwojowych.

Avatar użytkownika
bechtelar.domenica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sty 2024, o 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez adato » 21 sty 2024, o 00:19

Dzisiaj łatwiej ukończyć jakieś studia niż kiedyś zdać maturę.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]