pękające naczynka

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

pękające naczynka

Postprzez KamilaS » 8 sie 2013, o 16:26

Witajcie!
Macie moze sposoby na pekajace naczynka na nogach ?:(
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: pękające naczynka

Postprzez vaniliiia » 8 sie 2013, o 19:40

Masaże. Masować nogi okrężnymi ruchami i najlepiej oblewać je zimnym prysznicem podczas wykonywania tego "zabiegu". :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: pękające naczynka

Postprzez Kimmi84 » 10 sie 2013, o 12:26

Są takie tabletki Redblocker, warto spróbować :)

Łazienkowy dozownik mydła – ciekawy design, najlepsze materiały
Kimmi84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 10:29

Re: pękające naczynka

Postprzez kukilka » 9 wrz 2013, o 01:24

vaniliiia napisał(a):Masaże. Masować nogi okrężnymi ruchami i najlepiej oblewać je zimnym prysznicem podczas wykonywania tego "zabiegu". :)


Dokładnie tak. I do tego jeszcze stosować preparaty z witaminą K (może być nawet olej rzepakowy), które wzmacniają układ krwionośny. No i oczywiście więcej witaminy K w diecie również.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: pękające naczynka

Postprzez maggietka » 9 wrz 2013, o 09:50

Ja ostatnio na SPAM zamówiłam sobie tabletki Venescin. Podobno pomagają. Na razie biorę je przez tydzień, więc zobaczę z czasem jakie dają rezultaty.

Ostatnio edytowano 9 wrz 2013, o 09:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować forum
maggietka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:43

Re: pękające naczynka

Postprzez zylakiprzeciwdzialaj » 11 wrz 2013, o 14:39

Na pękające naczynka dobrym sposobem jest noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych. Najpierw jednak proponowałabym skonsultować się z flebologiem oraz wykonać badanie USG Doppler, żeby sprawdzić, czy powodem nie jest złe funkcjonowanie żył.

Specjalista zylakiprzeciwdzialaj.pl
zylakiprzeciwdzialaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:53

Re: pękające naczynka

Postprzez LULAWROC1854 » 15 wrz 2013, o 15:35

Hmmm.. najpierw wizyta u lekarza, a później masaże wspomagające ewentualnie.

_____________________________
Firany,zasłony, dekoracje http://firante.pl/ Przepiękne, jedyne w swoim rodzaju!
LULAWROC1854
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 09:59

Re: pękające naczynka

Postprzez malinka 61 » 15 paź 2013, o 19:53

Unikać gorących kąpieli , zażywać rutinoscorbin , witaminę C najlepiej 1000 jednostek , smarować dobrą maścią :kiss2

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: pękające naczynka

Postprzez Specjalista Aspazji » 31 sie 2014, o 22:33

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia naczynek. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: pękające naczynka

Postprzez oOosylwiaoOo » 4 wrz 2014, o 11:13

Hmm ja na ten problem biorę rutinoscorbin. Lekarz powiedział mi, że przy pękających naczynkach najważniejsze jest to, by brać coś z rutyną, a właśnie wyżej wymieniony lek ma ten składnik :)
Oprócz tego robię masaże i dużo spaceruje :)
To pomaga:)
oOosylwiaoOo
 

Re: pękające naczynka

Postprzez Specjalista Aspazji » 23 gru 2014, o 14:34

malinka 61 napisał(a):Unikać gorących kąpieli , zażywać rutinoscorbin , witaminę C najlepiej 1000 jednostek , smarować dobrą maścią :kiss2

Otóż to, należy unikać mycia gorącą wodą. Kosmetyki do pielęgnacji powinny mieć właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: pękające naczynka

Postprzez Ilonka444 » 18 sty 2016, o 14:59

Zdaję sobie sprawę z tego, że pękające naczynka na nogach szpecą je i nie wyglądają estetycznie. Wiele naczynek w kolorze czerwonym i fioletowym bardzo często można zaobserwować w okolicach ud i kolan. Powodem mogą być hormony, stojąca albo wyłącznie siedząca praca czy też genetyka. Warto zaopatrzyć się w kremy zawierające witaminę K, która z powodzeniem wzmocni i obkurczy naczynka krwionośne. Dobrze działają także różnego rodzaju peelingi i masaże stosowane na nogi. Można także korzystać z dostępnych uciskających rajstop stosowanych w przypadku żylaków.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: pękające naczynka

Postprzez mijagi » 19 sty 2016, o 00:40

a gdzie mozna zrobic taka Skleroterapie??? orientujecie sie? pewnie w takim miejscu byla by tez mozliwosc wyciecia znamienia...
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: pękające naczynka

Postprzez vvivvienne » 19 sty 2016, o 13:27

oOosylwiaoOo napisał(a):Hmm ja na ten problem biorę rutinoscorbin. Lekarz powiedział mi, że przy pękających naczynkach najważniejsze jest to, by brać coś z rutyną


też słyszałam o rutynie, ale podobno dobra jest jeszcze witamina C i witamina K :)
Avatar użytkownika
vvivvienne
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 cze 2014, o 10:14

Re: pękające naczynka

Postprzez Ilonka444 » 22 sty 2016, o 09:52

Głównie pękające naczynka mają swoją podstawę w genetyce. Rozszerzone naczynka włosowate to problem który nęka wiele kobiet bez względu na wiek. Wrażliwa skóra, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krążeniowe, nadciśnienie i schorzenia przewodu pokarmowego mają odbicie na nasze naczynka. Na słabe naczynka źle także wpływa opalanie, obcasy i siedzący tryb życia. Więc jeśli w którymś z punktów odnajdujesz siebie to musisz zaprzestać tą czynność. Nie warto chować nóg w spodniach. Możesz nosić specjalne rajstopy uciskowe działające na nogi. Na zapobieganie powstawaniu nowych dobre są masaże i aktywność ruchowa, która pobudzi krążenie.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: pękające naczynka

Postprzez mijagi » 24 sty 2016, o 20:08

no wlasnie wiele jest tych czynnikow, w moim przypadku to malo co pomaga, w piatek dzwonilam do lux medu gdzie to robia - dzieki za pomoc dziewczyny, sama pewnie bym miesiac szukala tego zabiegu!- i okazalo sie ze moge sie umowic a po zabiegu nastepnego dnia juz nawet moge isc do pracy - a obawialam sie ze trzeba bedzie lezec.. a wolnego wiem ze na te chwile bym nie dostala w pracy;/;/ mam w czwartek przyjsc na rozmowe i lekarz sprawdzi jak to wszystko wyglada :)
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: pękające naczynka

Postprzez Ilonka444 » 1 lut 2016, o 10:39

oOosylwiaoOo napisał(a):Hmm ja na ten problem biorę rutinoscorbin. Lekarz powiedział mi, że przy pękających naczynkach najważniejsze jest to, by brać coś z rutyną, a właśnie wyżej wymieniony lek ma ten składnik :)
Oprócz tego robię masaże i dużo spaceruje :)
To pomaga:)


W przypadku pękających naczynek faktycznie może pomóc coś co zawiera rutynę. Rutyna wzmacnia i uszczelnia najmniejsze naczynia krwionośne, czyli naczynia włosowate. Sama także musiałam brać ją w przypadku krwawień z nosa. Zalecono mi wtedy dawkę trzy razy dzinnie po dwie tabletki. Po miesiącu stosowania zapomniałam praktycznie o męczących i nagle pojawiających się krwawieniach z nosa. Tak samo pozytywnie powinno to zadziałać w Twoim przypadku. Warto spróbować bo na pewno nie zaszkodzi. Rutyna jest bardzo dobrze tolerowana i nie wykazuje działań niepożądanych, ale oczywiście trzeba czytać ulotki w przypadku przyjmowania innych leków i sprawdzać czy nie ma żadnych zastrzeżeń.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: pękające naczynka

Postprzez Aza » 24 lut 2016, o 21:03

Bardzo dobre są również kremy z wyciągiem z kasztanowca.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: pękające naczynka

Postprzez Detramax » 19 kwi 2016, o 14:47

Polecam preparaty, które zawierają ekstrakt z nasion kasztanowca zwyczajnego i pestek winogron, a także witaminę C. Dzięki temu wspierają utrzymanie dobrej cyrkulacji krwi w mikronaczyniach i zachowanie szczelności naczyń.
Avatar użytkownika
Detramax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: pękające naczynka

Postprzez Carmen_ » 6 cze 2016, o 11:33

Pękające naczynka to problem wielu kobiet. Przede wszystkim - stosuj żele, w których składzie znajduje się:
-wyciąg z arniki górskiej
-wyciąg z kasztanowca
-witamina C
-witamina K
-witamina PP
-miłorząb japoński
Polecam też zażywać Rutinoscorbin - to dawka witaminy C, która wzmacnia naczynia krwionośne.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: pękające naczynka

Postprzez sejkzbrodos » 6 cze 2016, o 19:19

Nie jest możliwe wyeliminowanie wszystkich przyczyn pękania naczynek. Wiele z nich podlega jednak modyfikacji. Przede wszystkim należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Podczas gorących, letnich dni trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UVA i UVB. Należy też unikać solarium.

Osoby z predyspozycją do nadmiernego poszerzania naczynek nie powinny brać gorących kąpieli oraz korzystać z sauny.
sejkzbrodos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 18:38

Re: pękające naczynka

Postprzez weronikakoza » 21 lis 2017, o 16:22

Cera naczynkowa jest trudna w pielęgnacji, wiem to bo niestety sama taką posiadam i jest nadzwyczajnie wrażliwa. Ostatnio z artykułu na blogu apteki SPAM dowiedziałam się co źle wpływa na cerę naczynkową, więc teraz staram się unikać tych rzeczy i mam nadzieję, że będzie lepiej wyglądała

Ostatnio edytowano 22 lis 2017, o 23:56 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
weronikakoza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 14:02

Re: pękające naczynka

Postprzez Klinika Estetica » 12 gru 2017, o 11:37

Polecam zabieg urządzeniem laser IPL+RF, które wykorzystuje połączenie fal świetlnych (IPL) i radiowych (RF). Polecany jest dla osób z zaburzeniami pracy naczyń krwionośnych, zarówno z pajączkami, popękanymi naczynkami, jak i większymi bordowymi plamkami.
Avatar użytkownika
Klinika Estetica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lis 2017, o 12:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: pękające naczynka

Postprzez rzyczy » 2 wrz 2018, o 17:26

Ja niedawno słyszałam o takim żelu na pajączki i żylaki, który podobno znacząco poprawia wygląd nóg. Ktoś słyszał?? Załączam link SPAM Waszym zdaniem warto czy nie? Zawiera ml.in. wyciąg z kasztanowca i ekstrakt z oczaru wirginijskiego..

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:22 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
rzyczy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 12:52

Re: pękające naczynka

Postprzez rzyczy » 2 wrz 2018, o 17:35

Ja chyba kupię ale tak chciałam podpytać czy ktoś coś słyszał albo korzystał.
rzyczy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 12:52
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]