Żylaki

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Żylaki

Postprzez swallow » 16 maja 2011, o 15:57

Podobno są dziedziczne... :/ moja mama ma, i nieraz mi mówi ze byc moze bede je miała. Czy stosowanie zelów albo jakiś tabletek w młodym wieku bedzie miało wpływ na to co stanie się z moimi nogami za kilka lat?? Nieraz zauwazam na moich nogach fioletowe żyłki ale one po pewnym czasie znikają i znów sie pojawiają czy to mogą byc objawy czy moze to tylko przemęcznie nóg? Jak myslicie
swallow
 

Re: Żylaki

Postprzez roksanna » 17 maja 2011, o 08:13

Ja tez mam z tym niemały problem i faktycznie jest tak, że poniekąd żylaki są dziedziczne ale im wcześniej zaczniesz dbać o nogi tym mniej kłopotów będzie w przyszłości. I tak - na pewno ruch jest mega wskazany w takiej sytuacji - pływanie, bieganie (ale też bez przesady), nawet ćwiczenia podczas siedzenia przed komputerem, a kiedy odpoczywasz - unieś nogi do góry - najlepiej wtedy krew będzie krążyła. Poza tym balsamy na bazie kasztanowca to też super sprawa w razie na przykład opuchnięć ale profilaktycznie też jak najbardziej. No i zdrowo się odżywiaj. W razie czego idź do lekarza - on na pewno zaradzi :)
roksanna
 

Re: Żylaki

Postprzez swallow » 17 maja 2011, o 10:26

i znowu zacznie sie jazda ze spaniem z nogami u góry :D
dzieki
swallow
 

Re: Żylaki

Postprzez Natalia Ephemer » 6 cze 2011, o 15:37

Stanie na głowie, stanie na rękach, świeca... Naprawdę pomaga ulżyć nogom...
Natalia Ephemer
 

Re: Żylaki

Postprzez puszapek » 12 cze 2011, o 13:50

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że żylaki są dziedziczne, tak naprawdę to pojawiają się głównie po paru latach pracy na stojąco. mam sąsiadkę, która pracuje jako robotnik fizyczny w jakiejś firmie i już w wieku 28 lat ma żylaki i to nie takie pojedyńcze niteczki,a grube, duże pęczki... masakra...
puszapek
 

Re: Żylaki

Postprzez gosik » 18 cze 2011, o 17:44

Z tego co wiem to moga ale nie musza byc dziedziczne.Ja mam nie wiem czy po babci(miala ogromne) czy dlatego ze pracuje stojac.Staram sie dbac o nogi a to wiaze sie z dbaniem o zdrowie bo zylaki to nie tylko estetyka ale problemy z krazeniem.Wiec kontrole u lekarza sa wskazane,odpowiednio zbilansowana dieta i mase ruchu...chodzic,biegac,jezdzic na rowerze.
No i mozna juz miec zylaki w mlodym wieku np.20lat.
gosik
 

Re: Żylaki

Postprzez certyfikowane_piekno » 24 cze 2011, o 11:05

Całe szczęście żylaki to jeszcze nie koniec świata. Znakomitą formą terapii jest skleroterapia. Trwa ona od 20 do 30 minut i polega na podaniu do światła żyły leku lub też oświetleniu jej światłem lasera, powodując zamknięcie żyły. O nogi trzeba dbać. Jak zresztą o całe ciało :) Pozdrawiamy!
certyfikowane_piekno
 

Re: Żylaki

Postprzez gosik » 25 cze 2011, o 21:23

O i już coś nowego się dowiedziałam,skorzystam,dzięki.
gosik
 

Re: Żylaki

Postprzez gosik » 26 cze 2011, o 10:08

Trafilam w necie na kremy do nog z zylakami a krem brzozowy z betulina jest na rozne problemy,moze warto wyprobowac?
gosik
 

Re: Żylaki

Postprzez certyfikowane_piekno » 28 cze 2011, o 21:09

Wszystkiego warto próbować, ale przed każdą próbą lepiej zasięgnąć porady lekarza albo farmaceuty. Jak na ulotce ;) Nie sztuka zrobić coś nie tak i potem żałować.
certyfikowane_piekno
 

Re: Żylaki

Postprzez swallow » 4 lip 2011, o 13:16

Dzięki za wszystkie rady :)
Ostatnio dowiedziałam się nawet że forma tabletek na żylaki jest podbno duzo lepsza niż żele, oczywiscie nic nie pobije laserów...ale ona po pewnym czasie wrócą tak czy inaczej
swallow
 

Re: Żylaki

Postprzez AnnaBabi » 4 lip 2011, o 18:39

w moim przypadku NIEWIELKI żylaki zaczęły się pojawiać pod koniec w ciąży, choć do lat temu przeciwdziałałam (podczas jazdy do pracy napinałam i rozluźniałam palce, ćwiczenie tzw. pięta-palce, zawsze nawet na chwilę podczas przerwy kładłam nogi wyżej, starałam się nie zakładać nogi na nogę, od czasu do czasu żele-Lioton1000 i tab) najlepsze dla moich opuchniętych nóg okazały się pończochy przeciwżylakowe- nosiłam 70DEN (takie profilaktyczne za ok 55zł) świetnie się sprawdził też żel- VenoSpray, rewelacyjnie się nakłada bo ma konsystencję jak pianka do włosów ale ręce się po nim nie kleją. przynosi ulgę i taką lekkość nóg w momencie. a i można go nakładać przez rajstopy- dla mnie super bo do pracy muszę chodzić w spódnicach. fajne ma też opakowanie- jak dezodorant i cena ok 20zł a starcza na min. 2 miesiące
AnnaBabi
 

Re: Żylaki

Postprzez certyfikowane_piekno » 20 lip 2011, o 15:56

Najważniejsze, żeby sposób był skuteczny. Przed kuracją na żylaki kontaktujecie się z lekarzem czy idziecie "na żywioł" ewentualnie po zasięgnięciu opinii w sieci? Dobrym pomysłem jest przed konsultacją z lekarzem upewnić się, że posiada on certyfikat wystawiony przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Dzięki temu mamy pewność, że jest on na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia i diagnozowania.
certyfikowane_piekno
 

Re: Żylaki

Postprzez anioł12345 » 27 paź 2011, o 10:07

warto spróbować ale ja już mam jednego żylaka a mam 22 lata więc nie wiem moja siostra rok starsza już cierpi z ich powodu bo jej nogi puchną no ale ona stoi pracy przez 8godzin
anioł12345
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 17:08

Re: Żylaki

Postprzez e-kosmetolog » 10 sty 2012, o 23:13

Żylaki są dziedziczne niestety ale jest wiele metod żeby im zapobiec: nie za częste chodzenie na wysokich obcasach, nie zakładanie nogi na nogę, niska waga, unikanie mocnego opalania nóg, odpowiednia dieta. Należy jeść owoce i warzywa z witaminą C. Używać preparatów z wyciągiem z perełkowca japońskiego - bogaty w uszczelniającą naczynia krwionośne rutę, kasztanowcem, miłorzębem dwuklapowym... kiedy już są to niestety pozostaje nam operacja wycięcia żylaków, skleroterapia - do żułki wstrzykuje się specjalny płyn który jak gdyby skleja żyłę i krew nią już nią nie płynie, powstają nowe zdrowe żyły. Jest jeszcze leczenie laserowe. takie życie kobiet, no cóż... :mrgreen:
e-kosmetolog
 

Re: Żylaki

Postprzez e-kosmetolog » 10 sty 2012, o 23:16

dobrze jest też zrobić badanie dopplerowskie na przepływowość żył - kiedy żylaki są już na prawdę mocne. Robi się je u lekarza. Można w ten sposób sprawdzić na ile wydolna jest dana żyła, czy nie ma zakrzepów. Przy żylakach nie powinno się zażywać hormonów...
e-kosmetolog
 

Re: Żylaki

Postprzez Emcia » 9 kwi 2013, o 13:49

Najlepiej działać jak tylko żylaki się pojawią. Nosić wygodne obuwie, ruszać się sporo, można też nosić podkolanówki przeciwżylakowe, np. SPAM

A badanie żył swoją drogą warto zrobić.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 07:53 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Emcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:31

Re: Żylaki

Postprzez zylakiprzeciwdzialaj » 13 cze 2013, o 15:01

Rajstopy i pończochy czasem mogą nawet zastąpić leczenie farmakologiczne. Polecam np. artykuł: SPAM

@AnnaBabi, zwróć uwagę, czy na pewno masz pończochy przeciwżylakowe. Tego typu produkty opisuje się podając jednostkę mmHg, a nie DEN (mówiłaś o pończochach 70DEN).

Różnica jest zasadnicza. Prawdziwe pończochy przeciwżylakowe mają zmienny ucisk: przy kostce dość duży, na udzie mniejszy. Dzięki temu wspomagany jest prawidłowy przepływ krwi od stóp w stronę serca. A gdy żyły są stymulowane do prawidłowej pracy, żylaki i pajączki same znikają. Zauważ np., że normalne rajstopy są dość luźne w kostce, przez co po prostu nie działają.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 07:53 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Specjalista zylakiprzeciwdzialaj.pl
zylakiprzeciwdzialaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:53

Re: Żylaki

Postprzez Specjalista Aspazji » 30 sie 2014, o 11:07

W celu likwidacji drobnych żylaków stosuje się zabieg skleroterapii. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Żylaki

Postprzez rzyczy » 2 wrz 2018, o 19:57

Słyszałyście może o kuracji VENASANA? Co sądzicie? na medinfo com pl jest artykuł ciekawy. Nie wiem czemu nie chce mi się załączyć link
rzyczy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 12:52

Re: Żylaki

Postprzez malg0ska » 11 wrz 2018, o 20:29

Nie słyszałam o tej metodzie, jakoś usuwanie żylaków kojarzy mi się z metodą chirurgiczną bądź laseroterapią. Moja matka usuwała żylaki za pomocą laseru fotona w krakowskiej klinice vesuna. Swoją drogą jak chcesz o tym trochę poczytać to oni prowadzą również bloga. Tutaj masz ciekawy artykuł na temat żylaków: SPAM

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 07:54 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
malg0ska
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 14:38

Re: Żylaki

Postprzez ulrik » 4 kwi 2019, o 17:13

Z żylakami nie ma żartów. Trzeba je badać i w razie potrzeby- usunąć je.
ulrik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 17:09

Re: Żylaki

Postprzez aguska33 » 15 kwi 2019, o 20:25

Hej dziewczyny, możecie poleci jakiegoś dobrego specjalistę w Warszawie który zajmuje się żylakami. Pojawiły mi się po ciąży rożne maści i tabletki nie pomagają muszę znaleźć na nie inne rozwiązanie. Bardzo proszę o pomoc i radę?
aguska33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 23:36

Re: Żylaki

Postprzez donatka » 16 kwi 2019, o 08:25

Kojarzę, że na Wawelskiej jest Klinika flebologii, jak inne środku i Ciebie zawiodły to dobrze się umówić do specjalisty. Opinie w googlach mają dobre, zajrzyj na ich stronkę to na pewno znajdziesz info jakie Cię interesuje. Chyba problemy żylne to coraz więcej osób dotykają, w mojej rodzinie to prawie wszyscy mają żylaki.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Żylaki

Postprzez aguska33 » 17 kwi 2019, o 12:53

donatka napisał(a):Kojarzę, że na Wawelskiej jest Klinika flebologii, jak inne środku i Ciebie zawiodły to dobrze się umówić do specjalisty. Opinie w googlach mają dobre, zajrzyj na ich stronkę to na pewno znajdziesz info jakie Cię interesuje. Chyba problemy żylne to coraz więcej osób dotykają, w mojej rodzinie to prawie wszyscy mają żylaki.


Korzystałaś z ich pomocy? Ja mam problemy z zylakami na nogach. Chciałabym sie poddać zabiegom takim bez inwazyjnym, zeby nie została zadna blizna i je zlikiwdować? Czytałam ze Klinika oferuje diagnostykę USG Doppler na czym polega ten zabieg?
aguska33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 23:36
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]