Żylaki, operować nie operować

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez gren » 26 lip 2017, o 17:44

Ja się boję wszelkich operacji, więc póki nie muszę to się nie operuję.. Inna sprawa jeśli coś jest naprawdę dokuczliwe, jak np. żylaki.

gren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 17:33

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez coni » 28 lip 2017, o 10:15

Wiem, że temat trochę się zakurzył, ale i tak się wypowiem :D

Jesli ktoś boi się operacji, to polecam laserowe leczenie żylaków. Ja zdecydowałam się na ten krok i nie żałuję. To prosty i bezpieczny zabieg, więc nie ma czego się obawiać ;) A jeśli ktoiś z Was jest ze Skoczowa lub okolic, niech zajrzy do Centrum Lekarskiego Alfa. Ja się tam leczyłam i byłam bardzo zadowolona :)
Avatar użytkownika
coni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 13:54

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Gabulec » 31 lip 2017, o 18:55

Całe szczęście istnieje wiele metod usuwania żylaków, bo niestety mnie dopadły już wieku 23 lat - zapewne stojąca praca bardzo się do tego przyczyniła - jestem fryzjerką, wiecznie na nogach. Usuwałam swoje żylaki poprzez skleroterapię w Lux Medzie warszawskim szpitalu na Puławskiej. Jednak czasem można zastosować inne metody - wszystko zależy od tego jaki mamy problem, najlepiej poradzić się dobrego lekarza.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez rzyczy » 2 wrz 2018, o 17:15

Słyszałam niedawno o takim preparacie VENASANA. Czy ktoś tego próbował? Ja zrobię wszystko, żeby tylko nie pójść pod ostrze noża, ale jakaś podpowiedź czy warto czy nie by się przydała. Jak sądzicie? Warto czy nie? Dodam, że u mnie problem żylaków i pajączków dopiero się pojawił. Załączam link: SPAM

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
rzyczy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 12:52

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez aurelia_258 » 17 wrz 2018, o 11:32

Ja mam ten ogromny problem, że nie mogę być operowana.
Stąd bardzo mocno przeszukiwałam w internet szukając najlepszego możliwego leku na żylaki.
Znalazłam coś takiego jak Varosin Forte Max.
Spora cena, ponoć działa bardzo dobrze, generalnie same dobre opinie.
I aż ciężko mi w to uwierzyć.
Czy ktokolwiek z was o tym słyszał lub cokolwiek wie?
Nie chcę zamawiać na ślepo i ryzykować bez słów na temat doświadczeń z owym lekiem.
Poproszę bardzo
o tym leku słyszałam na tej stronie:SPAM

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
aurelia_258
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 wrz 2018, o 11:31

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez magdkozl » 15 lis 2018, o 16:35

może spróbuj najpierw z rajstopami przeciwżylakowymi :) mojej siostrze to sporo pomogło, a zamawiałam jej z tej strony :) SPAM

Ostatnio edytowano 19 lis 2018, o 20:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
magdkozl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2018, o 16:34

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez lexyy » 25 mar 2019, o 15:08

Ja mam niestety genetyczne tendencje do żylaków :( myślicie że jest sens brać jakieś suplementy żeby wzmocnić żyły?
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Jamelia » 25 mar 2019, o 17:31

Ja też genetycznie dziedziczę ale nic nie łykam. Pod koniec roku wybieram się na usunięcie, lekarz podczas wizyt nie sugerował nic o tym żeby brać jakieś tabletki na wzmocnienie.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Miłka85 » 26 mar 2019, o 16:31

Zawsze warto korzystać z przeciwżylakowych rajstop czy pończoch uciskowych. Nawet 1 stopień ucisku wpłynie dobrze na żyły i ewentualny obrzęk.
Miłka85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 09:10

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez donatka » 27 mar 2019, o 22:48

sens myślę że jest, jeśli masz często spuchnięte, obolałe nogi to warto, z tego co wiem to ruszczyk bardzo dobrze działa na żyły i naczynia krwionośne, możesz go znaleźć np. w maxi3vena, sama te tabletki przez jakiś czas brałam, bo często bolały mnie nogi, drętwiały podczas siedzenia, niestety mój tryb pracy siedzący sprzyja takim problemom ale pracy zmienić ni mogę
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Tancereczka » 29 mar 2019, o 15:27

Moja mama kiedyś miała już taki stan, ze aż żal na to było patrzeć. Ja bym nawet się nie zastanawiała tylko był szła na usunięcie tych żylaków. Lepiej od razu ich sie pozbyć aniżeli czekać aż pękną.
Avatar użytkownika
Tancereczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 15:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Nowlaijka11 » 3 kwi 2019, o 20:34

Odnośnie żylaków wybrałabym się do specjalisty z DoktorA na ulicyul. Trakt Brzeski 57B
w Warszawie - na pewno będą w stanie pomóc!
Nowlaijka11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2019, o 20:20

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez ulrik » 4 kwi 2019, o 17:12

Sądzę, że nie warto na własną rękę brać się za leczenie żylaków. Najlepiej będzie udać się do lekarza na konsultacje. To on zdecyduje co z nimi zrobić.
ulrik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 17:09

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez espanka » 26 kwi 2019, o 20:15

Do jakiego specjalisty najlepiej się udać? Była któraś z Was u flebologa? Jakie badania warto zrobić na start?
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez donatka » 27 kwi 2019, o 19:21

na pewno jeśli sytuacja się zaostrza to nie ma co czekać, ale tez ważna jest profilaktyka. Zrzucenie parę kg, zamiast auta wybrać rower albo przejść się pieszo, picie większej ilości wody, jeśli chodzi o suplementy to mi się sprawdził maxi3vena z ruszczykiem. To roślina znana od wieków i stosowana właśnei na problemy żylne
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez espanka » 8 maja 2019, o 18:52

Znalazłam w necie dobre opinie o dr Wilczko, wiem że przeprowadza zabiegi laseroterapii w Klinice Flebologii. Jestem ciekawa czy ten zabieg faktycznie jest tak skuteczny i bezbolesny jak go opisują.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez aguska33 » 24 maja 2019, o 20:56

espanka napisał(a):Znalazłam w necie dobre opinie o dr Wilczko, wiem że przeprowadza zabiegi laseroterapii w Klinice Flebologii. Jestem ciekawa czy ten zabieg faktycznie jest tak skuteczny i bezbolesny jak go opisują.

Tak, zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym, zabieg polega na usuniecu żylaków przy pomocy lasera. Zostaje tylko niewielki slad po wenflonie.
aguska33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 23:36

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez espanka » 27 maja 2019, o 11:33

aguska33 napisał(a):
espanka napisał(a):Znalazłam w necie dobre opinie o dr Wilczko, wiem że przeprowadza zabiegi laseroterapii w Klinice Flebologii. Jestem ciekawa czy ten zabieg faktycznie jest tak skuteczny i bezbolesny jak go opisują.

Tak, zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym, zabieg polega na usuniecu żylaków przy pomocy lasera. Zostaje tylko niewielki slad po wenflonie.

Zdecydowałam się na zapisanie, czekam teraz na wizytę, mam mieć robione to usg doppler. Poszukałam trochę w necie o tej klinice i dużo pozytywnych opinii znalazłam, widzialam też ich kanał na yt i sobie pooglądałam jak wygląda ta laserterapia. To chyba jedna z najbardziej nowoczesnych metod usuwania żylaków?
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez sabinkaduchess » 14 cze 2019, o 15:10

Pytanie czy operować, czy nie operować żylaków powinien wyjaśnić lekarz. Samemu nie ma co zgadywać. Wiem natomiast, że są tabletki maxi3vena, które poprawiają krążenie nóg i pomagają poradzić sobie z żylakami w początkowym stadium bez konieczności operacji.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez dariamiranka23 » 1 cze 2020, o 13:40

Polecam leczenie laserowe żylaków częstochowa chyba najlepszy sposób na pozbycie się żylaków
dariamiranka23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 cze 2020, o 13:19

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez pani_jeziora » 27 wrz 2020, o 17:29

sabinkaduchess kiedy zauważyłaś, że te tabletki ci pomogły?? Muszę sobie coś takiego kupić bo już mnie wykańczają te nogi, bolą, są ciężkie i puchną
Avatar użytkownika
pani_jeziora
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 sty 2019, o 22:30

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez katrinka » 25 sie 2021, o 14:05

Żadne tabletki nie usuną żylaków. Można je brać, żeby uniknąć powiększania żylaków. W niektórych przypadkach operacja jest konieczna, bo zagraża życiu a w innych to tylko nieestetyczny wygląd nóg.
Generalnie żylaki to są genetyczne. Nawet po operacji znowu się pojawiają . Zawsze warto zrobić usg doplerowe kończyn i skonsultować to z lekarzem.
Wspomagająco polecam zioła na krążenie venoherbs https://kredensziolowy.pl/produkt/venoherbs/ Regularnie pite opóźnią pojawienie się żylaków.
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]