Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez K. Brzoza » 9 wrz 2018, o 20:46

Czy uprawianie seksu poraz po raz pierwszy w wieku nastoletnim jest normalne ?
K. Brzoza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2018, o 20:30

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez okamian » 13 wrz 2018, o 00:16

To zależy od tego ile jesteś z chłopakiem, czy byłaś gotowa itd. Myślę, że wiek nastoletni to odpowiedni wiek jeżeli ukończyłaś 16-17 lat, ale to moja opinia. Jest to jak najbardziej normalne :D, co do tego nie ma wątpliwości. W XXI wieku dziewczyny tracą dziewictwo jakby chciały się go pozbyć, chciały mieć z głowy, więc jeżeli zrobiłaś to świadomie, myśląc o tym uprzednio lub rozmawiając o tym z partnerem to nie ma problemu moim zdaniem.
okamian
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 wrz 2018, o 00:12

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez puderniczka » 14 wrz 2018, o 17:02

Nie ma ogólnej reguły który wiek jest dobry. Zależy od Ciebie czy naprawdę chcesz i czy się czujesz gotowa. Tak żebyś potem nie żałowała. okamian dobrze pisze, dziewczyny młode jak dobijają do 18 to to że są dziewicami to dla nich często powód do wstydu. Absolutnie nie! każda sama powinna zdecydować czy to ten czas, bez nacisków ani ze strony otoczenia ani partnera. A jak czas - ok, tylko współżyj świadomie i odpowiedzialnie. Koniecznie z zabezpieczeniem, ja przed 1 razem zaczęłam brać tabletki. Do tej pory biorę belarę, miałam wtedy 18 lat z małym kawałkiem, także do gina poszłam już sama. Ale jak coś warto pogadać z mamą, starszą siostrą. Seks u nastolatek do zaakceptowania, wpadka w tym wieku z głupoty - już nie.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez sanmo » 20 wrz 2018, o 12:01

to zalzy od człowieka i czy wiesz na ten teamt wystarczająco dużo i jesteś otwarta z partnerem

sanmo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 11:58

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez jucha91 » 21 wrz 2018, o 11:53

dokładnie, wszytko w swoim czasie, na każdego przychodzi kiedy indziej
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez Bogusia1959 » 26 wrz 2018, o 21:13

K. Brzoza napisał(a):Czy uprawianie seksu poraz po raz pierwszy w wieku nastoletnim jest normalne ?


To zależy od Twojej dojrzałości emocjonalnej. Nie ma w tym nic złego, dobrze jednak wiedzieć nieco więcej zamiast rozpocznie się współżycie. Wiek nie gra tu duże roli. Jeśli chciałabyś trochę poznać temat to najlepiej udać się do lekarza. Zdaje sobie sprawę, że w tak młodym wieku możesz się wstydzić. Na szczęście możesz zadać pytanie specjaliście na portalu zupełnie anonimowo. W wolnym momencie możesz zajrzeć SPAM

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 20:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez monika_lzy » 26 wrz 2018, o 21:59

Nie ma takiego wieku, wszystko zależy od człowieka.

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez SamotnySamiec » 12 sty 2019, o 20:20

25 lat to najlepszy wiek.
SamotnySamiec
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sty 2019, o 20:00

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez Noni » 15 sty 2019, o 14:18

Dobry wiek to taki w ktorym ma sie odpowiednia dojrzalosc emocjonalną i wiedzę o seksie. Obojętnie czy to 17 czy 27 lat.
Avatar użytkownika
Noni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2019, o 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez Balbina90 » 17 lut 2019, o 15:38

Nikt ci nie powie kiedy jest dobry czas, czasem wiek 16 lat to już ten kiedy zaczyna się współżycie, czasem kobiety/ mężczyźni (zdecydowanie rzadziej ;p) czekają do 25-30 roku życia. Nie mniej jednak należy pamięta o dobrym zabezpieczaniu się. No i poznaniu swojego ciała i fizjologii. Ja swojej córce kupiłam tester owulacji ze śliny afrodyta, tak by mogła wyznaczać swoje dni płodne i w czasie jajeczkowania wiedziała, że trzeba się zabezpieczać. Zaczęła inicjację w wieku 18 lat. Tester kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
Balbina90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 15:08

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez monika00100 » 2 mar 2019, o 21:43

Ja straciłam dziewictwo w wieku 16 lat, prawie 17 lat i było to z kolegą, którego znałam 5 miesięcy. Był fajny, miły, ufałam mu. Nie żałuję tego kroku. Mieliśmy do tego bardzo dobre warunki, ponieważ on opiekował się mieszkaniem ciotki, która wyjechała i chodził tam podlewać kwiatki. Tak, szczerze, to myślałam wtedy, że jeżeli nadarzy się okazja to z nim to zrobię. Niestety nie mogłam zacząć zażywać pigułek antykoncepcyjnych, byłam nieletnia. Czytałam o kalendarzyku i metodzie objawowo-termicznej i obserwowałam, nadszedł ten dzień 4 dni przed okresem i zrobiliśmy to.
monika00100
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 mar 2019, o 21:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez ellena » 20 mar 2019, o 13:04

Taki w którym jest się na to gotowym. Tylko jest to młody wiek to warto pomyśleć o dobrze dobranej antykoncepcji. Wybrać się do ginekologa on na bank nam coś dobierze. Ja też stosuję od kilku lat pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio od ponad roku stosuję belarę i te bardzo mi pasują. Nie mam spadku libido po nich,PMS już mi nie dokucza, miesiączki są o połowę krótsze. I co najważniejsze, mogę uprawiać spontaniczny sex, gdyż nie ma ryzyka zajścia w ciążę. A to bardzo ważne przy początkowym współżyciu.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 12:25

Nie ma dobrego momentu by stracić dziewictwo. Nie mniej jednak ważne by oprócz dojrzałości emocjonalnej, zadbać o ochronę przed infekcjami i ciążą. Ja polecam damską prezerwatywę pasante female. Oprócz ochrony przed ciążą kobieta jest bezpieczna, że nie zarazi się infekcją, zwłaszcza przy niejednym partnerze.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez zula » 8 kwi 2019, o 14:54

nie ma czegoś takiego jak dobry wiek na pierwszy raz. Albo się czujesz na to gotowa albo nie.
Avatar użytkownika
zula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 mar 2019, o 15:27

Re: Dobry wiek do stracenia dziewictwa ????

Postprzez Silesiana » 24 kwi 2019, o 12:34

Racja, w ogóle tego nie rozumiem. Jak dla mnie kobieta po prostu powinna być na to gotować, czuć to.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], brodzikgleboki, Google [Bot]