Urazy łąkotek

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Urazy łąkotek

Postprzez podlotek » 27 sie 2018, o 11:42

Bardzo dużą grupę urazów w obrębie stawu kolanowego stanowią uszkodzenia łąkotek. Szacuje się, że może to być nawet 80% wszystkich urazów kolan. Do najbardziej charakterystycznych objawów uszkodzenia łąkotek zalicza się: ból w okolicy stawu kolanowego, okresowe blokowanie się stawu, obrzęk z zatarciem prawidłowego obrysu kolana, uczucie „uciekania” kolana, trzaski w stawie w czasie ruchu. Do uszkodzenia w obrębie łąkotki dochodzi głównie w trakcie uprawiania aktywności sportowej. Uszkodzenie spowodowane może być pojedynczym urazem lub sumującymi się mikrourazami. W internecie znajdziemy wiele informacji na temat urazów łąkotek. Ale najważniejszy jest tu SPAM możemy przeczytać jak rozpoznawać ten uraz oraz w jaki sposób prawidłowo go leczyć.

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:11 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
podlotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sie 2018, o 22:44

Re: Urazy łąkotek

Postprzez Bogusia1959 » 27 wrz 2018, o 09:04

Urazy łąkotek znam od podszewki. Po dwóch operacjach to mogłabym wygłaszać poematy :) W czasie rehabilitacji zależało mi na ugruntowaniu wiedzy, jednak dzwonienie do lekarza co kilka chwil nie było mi w smak. Znalazłam wtedy portal, który zrzesza lekarzy. Super sprawa, bo możesz zadać pytanie specjaliście, a ten w wolnej chwili na nie odpowie. Jeśli chcielibyście poświęcić dwie trzy minutki to SPAM zawsze można poczytać i może dowiedzieć się czegoś nowego?

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:12 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Houghamertim