POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 16:10

Obudziłam się w nocy i stwierdziłam że mnie wszystko swędzi. Wstałam zapaliłam światło
a tam pokrzywka. Do tego po niedługim czasie bóle w przełyku takie jak przy połknieciu niechcący powietrza podczas jedzenia.
Na pogotowiu zastrzyki odczulające, przeszło.
Nastepnego wieczora powtórka, z tym że pokrzywki więcej i bardziej zaostrzona. Znowu pogotowie i znowu zastrzyki.
Nie jadłam nic nowego, ani nie piłam.
Nie przebywałam zbyt długo w zimnie ani w cieple.
Nie mam pojęcia co to może być.
Stosuje wcierkę steroidową na skórę głowy, ale w objawach nieporządanych napisane jest że wystapić mogą zmiany skórne ale w miejscu stosowania. Odstwiłam witaminę D która również może powodować takie objawy. Właściwie to wszystko odstawiłam co miałam przepisane na włosy.
Do rodzinnego dostanę się najprędzej w przyszłym tygodniu, mój dermatolog przyjmuje w Warszawie, nie mam do niej numeru...
Czarna d... :(
Czy komus z Was zdarzyło się kiedyś coś podobnego?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Luna » 1 sty 2015, o 16:19

Jamelka ja mialam pokrzywke....lec do apteki kup sobie calcium i zyx bio 5mg mi to lekarz przepisal.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 16:22

biore calcium i claritine.
Ale od czego miałaś ta pokrzywkę i jak u Ciebie przebiegała?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Luna » 1 sty 2015, o 16:25

No wlasnie ona sie bierze z niczego i chodzi po calym ciele .Znika i sie pojawia . Kilka dni i ci przejdzie.Ja gorączkowalam mialam problemy jelitowe wymiotowalam...luzny stolec i wlasnie ta wysypka.To jest nic groznego kazdy to w zyciu musi przejsc. Zażywaj te leki i badz cierpliwa.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 16:27

a to wapno w jakich ilościach piłaś i le razy dziennie? Bo ja nie pamiętam czy 3 razy dziennie po 1 czy po 2 tabletki rozpuszczać

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Luna » 1 sty 2015, o 16:29

Dwa razy dziennie. Spokojnie to nic takiego.Ja wiem to denerwuje bo swedzi i wogole czlowiek jakos sie zle czuje ale to normalna choroba.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 16:32

No ale jak się chodzi do pracy i wszyscy cie widzą z wysypem na twarzy do tego się drapiesz, i te bóle.
Ja nie mam biegunki ani nic takiego

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Luna » 1 sty 2015, o 16:33

heheh moze sie teraz usmiechniesz bo mnie to wygonila z pracy bo myslala ze jakas malarie przynioslam.....lub cos innego.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 16:36

dobre, to może i mnie wygonią na urlopik he
Ale wiesz że mi to po zastrzykach odczulających ginie wszystko. dopiero po paru godzinach wyskakuje od nowa

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Luna » 1 sty 2015, o 16:38

no bo tak sie dzieje ze one znikaja i sie pojawiaja. Potrzeba na to czasu.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez szotka » 23 cze 2016, o 11:34

[quote="Jamelia"][/quote]
Witaj! Jak Twoja pokrzywka? Bo ja mam takie właśnie napady od listopada 2015, co noc byłam na pogotowiu, aż przepisali mi sterydy na stałe. Robili badania na alergie, ale nic nie wyszło. Pasożyty - brak. Tarczyca - zdrowa. Zbadali mi chyba wszystko, co mogli, a dalej nie wiedzą co mi jest :/
Teraz czekam na wyniki badań amylazy i transglutaminozy, może to coś da, może to "zwykła" celiakia.

Ale odkąd wyprowadziłam się z wynajmowanego mieszkania to mi przeszło, nie wiadomo dlaczego. Strasznie uciążliwa jest ta choroba, puchnięcie, swędzenie, problemy z oddychaniem, a najgorsze, że tak bardzo mało osób zostaje zdiagnozowanych. :|

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> 66.. cel -> 60 :ok:
Avatar użytkownika
szotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 09:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Edytka77 » 24 cze 2016, o 11:56

moja corka kiedyś przyszła ze szkoły ze swędzącą jakby pokrzywka.Drapała się i drapała.Pierwsza lekarka przepisała jakies tam odczulające.Dopiero druga gdy nic nie pomagało stwerdziła że jest to świerzb a nie uczulenia.Smarowaliśmy się wszyscy w domu przez tydzień profilaktycznie, do tego pranie wszystkiego.Na szczęsciwe wytępiłam to dziadostwo.Lekarka powiedziała że często nawet lekarze mylą uczulenia właśnie ze świerzbem.
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez wandaw » 24 cze 2016, o 13:18

Też miałam coś takiego, okazało si, że to po kurczakach ze znanej sieciowej restauracji fast-food ;) jadłam je w pracy co 2 dzień i mnie w końcu uczuliło ;) pomogła wizyta u lekarza i maść na alegrię, nie pamiętam jaka, ale na receptę. Na początek nie zaszkodzi wziąć wapna.

wandaw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:17

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez szotka » 24 cze 2016, o 13:49

Mi już świerzb wykluczyli, nikt w domu nie ma, a profilaktycznie użyłam (bardzo drogiego z resztą) specyfiku. I wygląda to dużo inaczej bo ja to mam tak jakbym się naprawdę wszędzie pokrzywą poparzyła.

Leki biorę, wapno piję w dużych ilościach, od zawsze z resztą. Mi niestety nie wyszło badanie na żadną alergie, czekam na jeszcze jedne wyniki i może to będzie to, bo jak nie to już nie wiem :(

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> 66.. cel -> 60 :ok:
Avatar użytkownika
szotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 09:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Czarny-aniolek » 1 paź 2018, o 13:37

Ja mialam podobny problem. U mnie to było spowodowane uczuleniem na detergenty w pracy. Za każdym razem jak miałam z nimi styczność to na całym ciele wychodziła mi pokrzywka, na twarzy też!!! Początkowo jeździłam na zastrzyki odczulające, ale troche nie uśmiecha mi się jeździć co tydzien do przychodni. Teraz na wszelki wypadek noszę ze sobą środek na uczulenia i alergie SPAM i jak mnie zaczyna swędzieć skóra to się cała psikam i pokrzywka mi nie wychodzi.

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:08 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Czarny-aniolek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 15:33

Re: POKRZYWKA BARDZO SWĘDZĄCA

Postprzez Jamelia » 6 paź 2018, o 21:08

Po tych dwoch razach juz więcej się pokrzywka nie pokazała u mnie.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], obejrzyj-to, Resulatorino