Naprawa butów

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Naprawa butów

Postprzez a_gatka » 30 sie 2018, o 09:34

Dziewczyny, potrzebuję porady. Sprawa banalna, muszę sobie podkleić buty, bo kocham i za nic się nie rozstanę <3 Pytanie brzmi - czym najlepiej, żeby wytrzymały dłużej, niż jedno wyjście na imprezę? Do szewca już mi się z nimi iść nie opłaca, ale same rozumiecie - siła sentymentu.
a_gatka
 

Re: Naprawa butów

Postprzez Hadassa » 30 sie 2018, o 11:19

Ale jak pokleić ? Co podkleić? Jak mi sę przecierała podeszwa, to tylko szewc mógł od spodu mi podkleić

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Naprawa butów

Postprzez docha » 31 sie 2018, o 01:16

Jeśli się da bez udziału szewca to spróbuj klejem do butów. Ja używam tadam, jakieś 2 miesiące temu skleiłam sobie trampki i do dziś się doskonale trzymają.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Naprawa butów

Postprzez meszka » 31 sie 2018, o 09:45

Mnie te sklejane zwykłymi klejami zawsze się i tak rozwalają. A szewca dobrego nie znam w swoich stronach
meszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 13:21

Re: Naprawa butów

Postprzez lexyy » 25 wrz 2018, o 12:38

docha napisał(a):Jeśli się da bez udziału szewca to spróbuj klejem do butów. Ja używam tadam, jakieś 2 miesiące temu skleiłam sobie trampki i do dziś się doskonale trzymają.

chyba wazne jest dobre przygotowanie butów przed klejeniem? Przecieralaś czymś to miejsce klejenia?
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Naprawa butów

Postprzez oetadam » 5 paź 2018, o 21:44

Lexyy, aby naprawa butów była trwała należy pamiętać przede wszystkim o tym, że łączone części powinny być czyste, suche, bez tłuszczu i kurzu. Najlepiej oczyścić je środkiem na bazie alkoholu.

Gdyby pojawiły się pytania, chętnie na nie odpowiem.

Ekspert marki TADAM
oetadam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 sie 2018, o 11:00

Re: Naprawa butów

Postprzez Jamelia » 7 paź 2018, o 08:47

Kiedyś dobry był Budaprem ale czy on jeszcze istnieje.. :roll:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Naprawa butów

Postprzez a_gatka » 14 paź 2018, o 21:25

Oj tak, pamiętam go! Dziadek koleżanki na wsi był szewcem i zawsze u nich tym klejem pachniało. Kojarzy mi się z dzieciństwem... A ten tadam to gdzie kupić? W kiosku normalnie dostanę?
a_gatka
 

Re: Naprawa butów

Postprzez docha » 15 paź 2018, o 11:49

Ja kupiłam w Leroy Merlin, akurat bylismy na zakupach i przy kasie były to wzięłam.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Naprawa butów

Postprzez Jamelia » 15 paź 2018, o 18:52

Agatka w Castoramie zobacz

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Naprawa butów

Postprzez Theila » 27 lis 2018, o 23:54

Też ostatnio ten TADAM widziałam w Leroy'u. Skojarzyło mi się z ich reklamą jak zobaczyłam, ale w końcu nie wziełam. Może szkoda, bo mój wrócił wczoraj z odklejoną podeszwą w butach ze szkoły.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Naprawa butów

Postprzez a_gatka » 29 lis 2018, o 11:40

Kupiłam z ciekawości i póki co dobrze trzyma. Zobaczymy, jak zachowają się córki sportowe po praniu. :)
a_gatka
 

Re: Naprawa butów

Postprzez mama29julka » 5 sty 2019, o 14:29

Ja od lat stosuję do klejenia butapren i długo trzyma kwestia dobrego oczyszczenia elementu do sklejenia i dociśnięcia i zostawienia na przynajmniej 48h do wyschnięcia. Ten klej jest elastyczny po wyschnięciu i nie odkleja się jak tzw. "kropelka", która twardnieje. Dobrego dnia!
mama29julka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 14:11

Re: Naprawa butów

Postprzez lexyy » 14 lut 2019, o 17:06

mama29julka napisał(a):Ja od lat stosuję do klejenia butapren i długo trzyma kwestia dobrego oczyszczenia elementu do sklejenia i dociśnięcia i zostawienia na przynajmniej 48h do wyschnięcia. Ten klej jest elastyczny po wyschnięciu i nie odkleja się jak tzw. "kropelka", która twardnieje. Dobrego dnia!

mi za bardzo w tym kleju o którym piszesz przeszkadzałot o ile to trwa zanim but da się skleić myślę że mało doświadczona osoba tego dobrze nie zrobi, a tadam nie robi się twardy, robi elastyczną spoinę
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Naprawa butów

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 12:16

Tadam jest świetny, pokleiłam nim kilka par i bez problemu można w nich chodzić, nic się nie odkleja, przyznaję się, że nawet jakieś drobne naprawy w domu nim robiłam ;) wiem że nie takie zastosowanie ale też dobrze trzyma.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]