Pomysł na własny biznes...

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Samosia » 11 wrz 2015, o 09:47

No właśnie - najważniejszy pomysł.
Ja już tak od roku spisuję pomysły i je analizuję i póki co nie mogę się na nic zdecydować.
Samosia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2015, o 10:46

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:42

Może zdecyduj się na przeprowadzenie badań marketingowych. Badanie rynku dadzą Ci ogląd sytuacji i łatwiej podejmiejsz decyzję.

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez mpod » 4 lis 2015, o 17:02

Kluczem jest dopasowanie oferty do niszy rynkowej. Praktycznie na wszystkim można zarobić - kluczem jest wysoka jakość i odpowiednia lokalizacja.

mpod
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:46

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Katarzyna-W » 27 lis 2015, o 17:55

Ostatnio sama interesowałam się tematem biznesu, myślałam nad otworzeniem czegoś, sprzedaży przez internet itd, jednak fundusze są ograniczone, postanowiłam wdrążyć się w temat MLM-u ,siedziałam już w tym jakieś 4 lata, teraz na nowo odkryłam jego potencjał.Działam w internecie. Plusem jest to, że nie trzeba mieć dużych nakładów pieniężnych i narzędzia są dostępne od ręki oraz to, że mogę pracować on line, tylko wiadomo, potrzeba czasu i zaangażowania, tak jak w każdym biznesie.
Mieszkam praktycznie na wsi, więc możliwości są niewielkie, w najbliższym miasteczku non stop otwierają i zamykają coraz to nowsze sklepy, strasznie ciężko wstrzelić się w potrzeby ludzi.

Pracuję on line :)
Katarzyna-W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 17:47

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez bata » 2 gru 2015, o 12:14

Fajnie znaleźć sobie pracę online, ale chyba nie każdy się nadaje, oczywiście łatwiej mają mieszkańcy dużych miast i Warszawy, bo tam powstaje już kolejne Centrum Kreatywności na Targowej 56, które wspomaga młodych twórców oferując biura, doradztwo, a także strefę dla dzieci więc i młode mamy też będą mogły tam rozwijać swoją działalność.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Mała_Kaśka » 29 gru 2015, o 10:20

Moim zdaniem pomysł i konsekwencja w działaniu. Dążenie do zamierzonego celu mimo przeciwności losu! i co najważniejsze robienie tego co sie lubi najbardziej.
Ostatnio trafiłam na fajny wykład, niby czyjaś historia, ale dużo daje do myślenia w taki dość fajny sposób. I jaki ma ciekawy temat "Sukces - dlaczego nie chcesz go osiągnąć", niestety linka nie wrzucę ale na YT znajdziecie. Warto sobie zerknąć i poświęcić chwilę.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Lena_Adams » 6 sty 2016, o 17:07

Ja bardzo chciałabym mieć swoje małe bistro. Niewielkie ale ciekawe menu, pare stoliczków, dowozy. Jakieś zdrowe i smaczne jedzonko, w cenach dostępnych normalnym ludziom. Klimatyczne, ciepłe miejsce, domowe ;)
Niestety brak kasy na realizacje, może na starość się dorobie :P
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Vervus » 8 lut 2016, o 15:30

Najlepszy biznes w PL to zatrudnić niewolników na smieciówkach za minimalną krajową, okradać i straszyć zwolnieniem. Można też zostać posłem i wyprowadzać miliardy z budżetu (to się nazywa demokracja). Albo ciepła posadka w budżetówce na kierowniczym stanowisku, kręcenie wałków na układzikach, załatwiankach, znajomkach itd. Więcej rokujących "biznesów" nie widzę.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:28

Świetny pomysł z bistro! Sama marzę o własnej knajpce, niestety poza ogromnymi nakładami przeraża mnie też perspektywa przejścia przez wszystkie kontrole.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Kalina88 » 26 mar 2018, o 13:58

Ja właśnie mam małą restaurację w niedużej miejscowości. Raz bywa lepiej, raz gorzej, ale muszę przyznać, że całkiem nieźle się kręci. Właśnie przygotowuję się do sezonu letniego i do otwarcia ogródka. Planuję m.in. wymienić parasole, bo są już strasznie zniszczone. Czy ktoś z Was może polecić firmę, która może się czymś takim zająć? LINK Parasole ogrodowe duże w swojej ofercie ma ta firma, ale chciałabym ich jeszcze z kimś porównać.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Baśka » 20 kwi 2018, o 16:30

Otwieranie punktu gastronomicznego jest dla mnie bardzo ryzykowne. Mam wrażenie, że gdzie teraz się nie spojrzy to jest jakaś restauracja albo kawiarnia. I żeby odnieść sukces ze swoim biznesem, to trzeba naprawdę wymyślić coś oryginalnego.

Systemy dla Twojej firmy - dynamics ax (dawniej axapta)
Baśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 13:58

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez asiulav » 21 maja 2018, o 15:02

Ja się zastanawiam nad otworzeniem własnego gabinetu kosmetycznego prywatnie interesuje sie juz tym bardzo dlugo mam teraz odlozone oszczednosci no to z lokalem problemu nie bedzie i nawet znalazlam strone SPAM gdzie juz upatrzylam sobie potrzebne mi do dzialania akcesoria kosmetyczne sadzicie ze gabinet kosmetyczny to dobry pomysl na biznes?

Ostatnio edytowano 12 lip 2018, o 19:45 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
asiulav
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 15:00

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez PannaAnna » 28 lip 2018, o 19:13

asiulav napisał(a):Ja się zastanawiam nad otworzeniem własnego gabinetu kosmetycznego prywatnie interesuje sie juz tym bardzo dlugo mam teraz odlozone oszczednosci no to z lokalem problemu nie bedzie i nawet znalazlam strone SPAM gdzie juz upatrzylam sobie potrzebne mi do dzialania akcesoria kosmetyczne sadzicie ze gabinet kosmetyczny to dobry pomysl na biznes?


Jeśli chodzi o gabinet kosmetyczny, to lepiej pamiętaj o zabezpieczeniu sprzętu. Spakowanie pudrów, lakierów (jeśli będziesz miała paznokcie w usłudze, u nas często dziewczyny to łączą) i inne drobiazgi to rzeczy łatwe do wrzucenia do torby. My ostatnio braliśmy monitoring od Fonex i generalnie to bardzo fajnie się sprawdza, chociaż póki co nie było żadnego włamania, ale kamera z pewnością ich odstrasza ;)
PannaAnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lis 2017, o 14:08

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez magda-kramarz » 29 lip 2018, o 20:04

Ja Ci polecam programy partnerskie. Sama z nich korzystam jednak jako zarobek dodatkowy. Jeśli masz dużo czasu, to możesz naprawdę dobrze zarabiać :) i w branży jaka Cię pasjonuje.

Zobacz skuteczny sposób na powiększenie piersi :)
http://bit.ly/powiekszenie-piersi

Aby dostać się na stronę musisz odczekać 5 sekund i kliknąć "Skip ad" w prawym górnym rogu.
magda-kramarz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lip 2018, o 19:04

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez coni » 12 wrz 2018, o 08:55

Baśka napisał(a):Otwieranie punktu gastronomicznego jest dla mnie bardzo ryzykowne. Mam wrażenie, że gdzie teraz się nie spojrzy to jest jakaś restauracja albo kawiarnia. I żeby odnieść sukces ze swoim biznesem, to trzeba naprawdę wymyślić coś oryginalnego.


Odpowiedni sprzęt, fajna lokalizacja oraz odpowiednie menu w gastronomii - to jest przepis na sukces w tej branży :). Najtrudniej jest z menu - nie może być zapchane. Jak powinno wyglądać prawidłowe menu w gastronomii? Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem to zachęcam wejść tu SPAM

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:21 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
coni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 13:54

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez jucha91 » 19 wrz 2018, o 13:38

racja, np takich pizzeri jest pełno, ciężko żeby się wybić. Ale np. kocia kawiarnia to już coś oryginalnego
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Karina » 20 wrz 2018, o 12:55

Ja właśnie jestem a etapie pozyskiwania dotacji na własną działalność :)
chce otworzyć biuro pośrednictwa pracy za granicą( Holandia ).
Karina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:09

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez PatiPriv » 26 wrz 2018, o 14:06

Prowadzę restaurację w Gdyni, ale z racji tego że trójmiasto dyktuje strasznie wysokie ceny stronę robiłem w firmie z Olsztyna- SPAM . Myślę, że nie masz się czym martwić. W dzisiejszych czasach telefon i mail spokojnie wystarczą żeby zrobić stronę i się dobrze dogadać.

Ostatnio edytowano 12 paź 2018, o 18:17 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

jeśli zabiłbym cię tu i teraz, wyrządziłbym światu wielką przysługę na krótką metę.
PatiPriv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 wrz 2018, o 18:09

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez CherylCole » 12 paź 2018, o 00:06

Tak jak pisała Madona, Pozycjonowanie. Warto porozglądac się wtedy za dobrymi agencjami. Ja mam bardzo pozytywne doswiadczenia z agencją Proformat z Wrocławia. Tutaj ludzie przynajmniej potrafią profesjonalnie doradzić i dobrze zająć się sprawą.
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez anna.m.615 » 17 paź 2018, o 21:45

Też bym poradziła jakiś biznes gastronomiczny. Tylko żeby dodać do niego coś oryginalnego, a przy okazji autentycznego. Coś, co będzie odzwierciedlać Ciebie, a przy okazji będzie atrakcyjne dla gości. W końcu ludzie zawsze będą musieli jeść ;)
anna.m.615
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 20:50

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Jamelia » 26 mar 2019, o 19:38

Ciężko wyczrować opłacalny biznes tym bardziej że wszystko jest.. no ale próbować trzeba. Ja też jestem na etapie pomysłów ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez jotek » 19 gru 2019, o 18:59

Jak firmy budowlane radzą sobie z brakiem sprzętu? Kupują go czy może wynajmują?
jotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2019, o 18:10

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez jotek » 19 gru 2019, o 19:03

Dobry pomysł to połowa sukcesu. Trzeba wejść na rynek z czymś, na co faktycznie jest popyt.
jotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2019, o 18:10

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Libka123 » 20 sty 2020, o 12:16

Prowadzenie własnej działalności to kawał ciężkiej pracy, ale... może też dać wielką satysfakcję, najważniejsze wg mnie (a sama jestem przedsiębiorcą) to robić to co się kocha, wówczas nie grozi Ci szybkie zniechęcenie, a i pieniądze wtedy się pojawią. Nie goń za modą, a wejdź w głąb siebie, pomyśl co zawsze lubiłaś robić, co daje Ci frajdę - rozpisz swoje mocne i słabe strony. Jeśli tak się przygotujesz, poprzesz to rzetelnym przygotowaniem i starannym obmyśleniem planu działania -nie moze Ci się nie udać! Powodzenia!
Libka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 sty 2020, o 12:33

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez mirinda67 » 31 sty 2020, o 13:58

Mnie się od wielu lat chciało rozpocząć biznes w handlu ale nie wiedziałam od czego zacząć. Odzież niestety jest bardzo konkurencyjna i wolałam postawić na galanterię. Powoli zdobywam namiary na hurtowników, a od jednego https://versoli.pl/pl/40-portfele nawet już zamówiłam portfele damskie i męskie do swojego sklepu. Jakie elementy galanterii według Was są dobrym potencjałem sprzedażowym?
mirinda67
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 12:33
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]