Papież Franciszek

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Papież Franciszek

Postprzez BlackWolf » 27 cze 2015, o 22:55

Mam proste pytanie do wszystkich bez względu na wiarę.
Co sądzicie o obecnym Papieżu?
Czy zgadzacie się z tym co głosi? Popieracie go?

Przyznam, że jeszcze do niedawna miałam nadzieję, że okaże się być mniej więcej choć trochę podobny poglądami do Ś.P. Jana Pawła II.
Chociażby ze względu na kontrowerysyjną wypowiedź, iż Kościół nie powinien zbierać jałomóżny czyli tzw. dawania na tacę.
Nie oszukujmy się -te pieniądze idą na inne cele niż na pomoc biednym.
Za nie Księża wożą się najnowszymi furami, odwiedzają burde i przekupują Prawo oraz obywateli, by być bezkarnymi.
Najgorsze, że robią sieczkę z mózgu starszym osobom, ale to już odrębny temat.

Jednak przyglądając się dalszym jego poczynaniom, stwierdzam, że kiepski z niego Papież. Oczywiście nie mam na celu obrażania go.

Pierwszym przykładem jest sytuacja we Włoszech.
Jak zdajecie sobie sprawę co się dzieje -nastała inwazja uchodźców przypływających do Włoch, ponieważ żaden inny kraj nie zgodził się ich przyjąć. Moim zdaniem słusznie, że się nie zgodzili.
Są to w głównej mierze muzułmani, choć nie tylko.
A sytuacja we Włoszech jest kryzysowa ze względu na ilość zamachów jakie ostatnimi czasy narosły.
Niby ''nas'' to nie dotyczy, ale spójrzmy nieco dalej, na to co dzieje się na świecie a nie wyłącznie na siebie.
Papież Franiczek oczywiście wypowiedział się w tej kwestii, aby ''swoich braci przyjmować''.
Przepraszam bardzo jakich braci? Oni ostatnio ogłosili, że nikt nie powinien czuć się bezpiecznie we własnych domach, gdyż pozabijają wszystkich zaczynając od Włoch.
Także brak logicznego myślenia tutaj zawodzi -tysiące ludzi przypływają co drugi, trzeci dzień a na to potrzebne jest nie tylko ''lokum'', praca, leki, wyżywienie.
Gospodarka we Włoszech jest na ten czas mizerna. Więc kto ma za to płacić? Kto im zapewni ''lepsze życie'' skoro gospodarka tego kraju upada, zaczyna się bezrobocie. Kraj? Czy Papież, który jest taki chętny przyjmować tych, którzy chcą wymordować inne narody?
I co z bezpieczeństwem?
Co chwile są jakieś zamachy. Ale Papież rzekł, więc ''wroga'' się przyjmuje.
Czy tak ma to wszystko wyglądać...?

Drugą sprawą jest kontrowersyjna kolejna jego wypowiedź -że ci, którzy nie wierzą w Boga ''śmierdzą/ są brudni''. Czy tak powinien wysławiać się Papież?
Ktoś kto nie jest wierzący lub ma inną wiarę, która nie krzywdzi drugiego człowieka jest śmieciem? Przynosi wstyd?
Jak dla mnie takie słowa są nie na miejscu zwłaszcza, że wypowiada je Papież a nie jakiś tam polityk czy biskup.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Papież Franciszek

Postprzez Czarna » 8 lip 2015, o 22:37

Przestałam śledzić poczynania Papieża wkrótce po jego elekcji i kilku fajnych wypowiedziach (po prostu temat mnie mało interesuje). Tych wspomnianych przez Ciebie nie słyszałam. Co do pierwszej, to nie sądzę, żeby mógł się wypowiedzieć inaczej. Wiadomo, jak specyficzny jest świat muzułmanów, więc gdyby Papież stwierdził odwrotnie (np. żeby ich nie przyjmować), wywołałoby to niesamowitą burzę. A pewnie publicznie wypowiedzieć na ten temat się musiał, więc tak naprawdę wyboru nie miał co do wygłoszenia "swojego" poglądu.
Co się zaś tyczy drugiej wypowiedzi: masakra. Czy to nie było jakoś wyrwane z kontekstu? Bo aż trudno uwierzyć.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Papież Franciszek

Postprzez Snajper » 9 lip 2015, o 00:49

Ja ogólnie nie wierzę w chęć któregokolwiek papieża do rzeczywistego reformowania kościoła. To skostniała instytucja - tak bardzo niepostępowa, że dopiero JP II oficjalnie uznał, że prześladowanie Galileusza było błędem kościoła, choć zaznaczył, że nie potępia, tych którzy go prześladowali, bo działali w "dobrej wierze".

Ja osobiście w sferze duchowej jestem zwolennikiem dużo bardziej naukowego podejścia do kwestii istnienia w człowieku składnika duchowego, jakie chociażby w swoich pracach przedstawiał Alfred Russel Wallace, współtwórca Darwinizmu, który jednak wcale nie był ateistą. Kościołowi daleko do tak wiarygodnego rozpatrywania tych spraw, skoro jest shierarchizowaną instytucją nastawioną na zarządzanie ludzkimi duszami i sumieniami, na podstawie Biblii którą sam modyfikował w zależności od własnych potrzeb na przestrzeni wielu wieków.

Czego w takim razie można się spodziewać się od "głowy" takiej instytucji ? Umiejętnej politycznej gry - niczego więcej. Deklaracji bez pokrycia. Nawoływanie do pomocy, powinno iść w parze z rzeczywistym ( a nie tylko symbolicznym) przeznaczeniem środków finansowych na ten cel.

Co do emigrantów z Afryki. Załóżmy, że Polska włącza się w pomoc do czego chce nas zmusić UE. Pomińmy kwestię zagrożenia. W naszym kraju według danych GUS (czyli tych bardziej ostrożnych ) bieda w Polsce to mniej więcej:2,8 mln Polaków żyjących w skrajnej biedzie, czyli za mniej niż 550 zł oraz 6,5 mln osób mających na życie ma mniej niż 700 zł. Jeśli przyjmiemy emigrantów powstanie pewien problem czysto etyczny. Czy nasz rząd zapewni im lepsze warunki od tych prawie dziesięciu milionów, czy też każe wegetować jak na wykluczonego Polaka przystało ? Włosi zostali zalani przez emigrantów, ale papież ograniczy się tylko do nawoływania. Zresztą to stała taktyka kościoła. Nakazywanie działania nie poparte przykładem. To akurat nie zmienia się w Krk od wieków.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Papież Franciszek

Postprzez BlackWolf » 9 lip 2015, o 13:17

Czarna napisał(a):Co się zaś tyczy drugiej wypowiedzi: masakra. Czy to nie było jakoś wyrwane z kontekstu? Bo aż trudno uwierzyć.

Oglądając włoską tv, wiadomości, natknęlam się na reportaż odnośnie tych słów a brzmiały one ''Chi no crede Dio, chi sbaglia di Dio -puzza.''
Co w języku polskim znaczy ''Kto nie wierzy w Boga, kto jest/działa przeciwko Bogu -śmierdzi.''
Jedni twierdzą, że ta wypowiedź była kierowana do muzułmanów, inni zaś, że do wszystkich, którzy są innej wiary. Ciężko stwierdzić co tak naprawdę Papież miał na myśli, gdyż wypowiedział się ogólnikowo.
Lecz skoro coś takiego twierdzi, to dlaczego muzułmanów nazywa później ''braćmi''?
W każdym razie czy to dotyczyło ich czy wszystkich, nie powinien w ogóle używać tych słów. Papież powinien jednoczyć wierzących i niewierzących a nie dzielić.

Snajper popieram Twoje słowa.
Mam tylko nadzieję, że Polska nie ugnie się przed takim naciskiem zważywszy na sytuację w naszym kraju.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Papież Franciszek

Postprzez Snajper » 9 lip 2015, o 22:57

Obawiam się, że Polska od lat dziewięćdziesiątych znajduje się pod bardzo silnym wpływem papiestwa. Mało osób wie, że w wielu kwestiach to co otrzymuje Krk z kiesy naszego państwa wykracza daleko nawet poza porozumienia konkordatowe (nota bene ratyfikowane przez podobno lewicowego A. Kwaśniewskiego) . Kwestia przekazania ziemi kościołowi jest jednym z największych skandali zamiecionych pod dywan." Kościół" sam wyceniał wartość ziemi, potem ją przejmował na podstawie własnej wyceny (często od razu sprzedawał), a kiedy u władzy byli liberałowie, i zaczęto głośno mówić na ten temat, z wielkim szumem rozwiązano komisję majątkową . Nikt w wiadomościach nawet nie zająknął się, że rozwiązanie tej komisji jest tak naprawdę na rękę i rządzącym i stronie kościelnej, bo nie można zaskarżyć ( a więc na drodze prawnej dochodzić odszkodowania za nieprawną działalność) instytucji która już nie istnieje. Było to na rękę rządzącym, bo odszkodowania za przejęcie ziemi po zaniżonych cenach wypłacałoby państwo ( z podatków) no i trzeba by się wytłumaczyć dlaczego przez tyle lat władzy nikt z tym nic nie zrobił, a "kościołowi" bo nikt już nie może podważyć ich prawa własności. Działanie "kościoła" a tym bardziej papiestwa to dwulicowa nieszczera gra. Polska już dawno w niej przegrała. Niezależnie czy wygra opcja prawicy neoliberalnej, czy prawicy katolickiej zmiany będą czysto kosmetyczne. Podgrzewanie atmosfery w sprawach takich jak aborcja czy in vitro przykrywa istotę problemu: nasze państwo nie jest i od lat 90-tych nigdy nie było neutralne światopoglądowo, płacąc słony finansowy wkład w rozwój monopolistycznej pozycji Krk.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Papież Franciszek

Postprzez renna » 30 sty 2017, o 20:45

Szczerze mówiąc jest w nim coś dziwnego, nie mogę go do końca rozgryźć.. Jakby liberał, ale jednak nie do końca

renna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 20:22

Re: Papież Franciszek

Postprzez mikaso » 29 kwi 2018, o 17:24

ja lubie papieæa !

mikaso
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 16:51

Re: Papież Franciszek

Postprzez Terra » 18 paź 2018, o 14:36

Franciszek robi sobie dobry PR, ale nawet jeden papież to za malo aby naprawic wszyzstkie patologie kościoła.
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]