Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez katrin28 » 12 sie 2016, o 18:23

Cześć dziewczyny. Piszę, bo mam problem i nie mam za bardzo z kim rozmawiać o tym. W tym roku skończę 28 lat i nigdy nie miałam chłopaka, moje życie uczuciowe jest właściwie zerowe. To samo erotyczne. Wszystko dlatego, że nie jestem ładna, nie wzbudzam kompletnie zainteresowania u facetów. Studia, różne prace... Pełno facetów spotykałam w życiu. Mimo że starałam się być miła, to zawsze byłam im obojętna. Moje koleżanki zawsze przebierały w facetach czy to spotykały ich w pracy, na studiach, na ulicy, a ja zawsze sama. Kiedy pytałam je czemu tak jest to mówiły, że może dlatego że mam "pospolitą urodę". Dlatego mam bardzo, bardzo niską samoocenę, wręcz zdeptaną. Nieraz słyszałam teksty typu: nie potrzebuje maski na Halloween, albo że jestem babo chłop czy nie wiadomo co. Nie wierzę w siebie, uważam się za gorszą. Unikam koleżanek, bo one pozakładały rodziny i kiedy się z nimi spotykam, to słyszę głupie teksty typu "nie po*ucham" bo tylko ja jestem singielką. Koleżanek nie mam, każda z nich układa sobie życie, więc nie mam z kim wyjść. Miałam przyjaciółkę, ale ona się że mną spotyka tylko wtedy, kiedy właśnie zerwie z facetem, ale zaraz znowu następnego ma i zapomina, że jestem. Kiedy chciałam z nią porozmawiać, to mówi, że mam się cieszyć wolnością i singielstwem. Ale co ona może wiedzieć jak ja całe życie sama jestem? Wiele dziewczyn by się załamało totalnie. Ja sama już nie wiem jak sobie radzić z tym. Może powinnam iść do psychologa żeby podbudować samoocenę? Tyle lat zmarnowałam, dobija mnie, że nie mam możliwości zmiany tej sytuacji, bo nie jestem ładna. Jak sobie radzić z tym dołem i niską samooceną?
katrin28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 07:45

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez Milenka89 » 19 sie 2016, o 10:11

Przede wszystkim nie dawaj się presji. przecież nie wszyscy muszą robić to samo. Może zamiast szukać zainteresowania u osób, które są chyba wyjątkowo toksyczne poćwicz w domu ( lub na siłowni jeśli masz czas i pieniądze). Zadbaj o to, jakie masz ciuchy, włosy, makijaż. Poza tym powiem Ci, że ktoś kto mówi, że masz pospolitą urodę jest po prostu małym, zakompleksionym człowieczkiem. Takim trzeba od razu prosto w twarz mówić, że znasz swoją wartość i w d*** mogą sobie wsadzić swoje opinie :) Sama mam problem z cerą - raz jest lepiej, raz gorzej, samoocena niska, ale mówię sobie, że to tylko mały drobiazg i skupiam się na tym, co lubię w sobie. Jak w środku będziesz smutna, zdołowana i przygnębiona to nie dasz rady kogoś poznać. Poświęć sobie trochę czasu zamiast na martwienie się o wszystko wokół Ciebie :) Głowa do góry, zapisz co chciałabyś zmienić i działaj.
Milenka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 11:44

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez gretel » 19 wrz 2016, o 15:20

No to nie były zbyt dobre koleżanki, jeśli Ci tak mówiły. Tu nie chodzi o wygląd, tylko o pewność siebie. Wiadomo, że wygląd jest miłym dodatkiem, ale piękne wewnętrzne jest najważniejsze, a Ty na pewno jesteś piękna!

gretel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 22:31

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez Evel » 4 paź 2018, o 14:17

Myślę, że powinnaś porozmawiać o Tym z kimś na żywo. Czy to będzie psycholog, czy psychoterapeuta. Nieważne, ważne, żeby Cię wysłuchał.
Evel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 13:43

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez LaraCroft » 31 paź 2018, o 14:52

Smutne, że porzuciłaś ten wątek :( Jak tam u Ciebie?
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez potockarose89 » 31 paź 2018, o 21:02

Racja - mama nadzieję, że dziewczyna sobie poradziła z tym, przez co przechodziła...
Avatar użytkownika
potockarose89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 paź 2018, o 00:59

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez krupnik12 » 17 gru 2020, o 12:31

Sama przez długi czas miałam wiele problemów z moją niską samooceną. Czytałam dużo motywujących postów itp, ale to właściwie nic nie dawało. Ten problem bardzo utrudniał mi życię, w końcu postanowiłam udać się do psychologa i pomóc sobie. Wiem, że w https://psychomedic.online/ można umówić się na wideokonferencję z lekarzem, to fajna opcja, nie musisz wychodzić z domu, a może Ci wiele pomóc.
krupnik12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 gru 2020, o 12:21

Re: Samotna dziewczyna z bardzo niską samooceną

Postprzez kasi6x » 17 gru 2020, o 14:03

wystarczy założyć sobie pierwszy lepszy portal randkowy a samoocena wzrośnie diametralnie ]:-)
kasi6x
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 gru 2020, o 13:36
Lokalizacja: wwa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]