Zaprosić go na wesele?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Zaprosić go na wesele?

Postprzez sophiavivre » 2 lis 2018, o 14:04

Mniej więcej w Kwietniu mam wesele w rodzinie (niedługo z rodzicami mamy dostać zaproszenia). Ja... pomijam fakt, że nie znoszę wesel, to nie mam kompletnie kogo zaprosić... jestem raczej typem samotnika, a po ostatnim związku już w ogóle zamknęłam się w sobie, więc mam zaledwie 3-4 bliskie osoby płci żeńskiej...
Jakiś czas temu poznałam jednego faceta z USA, nie mamy co prawda jakiejś bliskiej relacji, ale "na plus" jest to, że jest osobą otwartą, bardzo spontaniczną, lubiącą podróżować itd. I pierwsza osoba o której pomyślałam to on. Minusem jest to, że dzieli nas 10,000km. Już nawet pomyślałam, że mogłabym zaproponować, że opłacę mu przelot i tak dalej (jak go znam, to by się na to nie zgodził, abym płaciła, ale mimo wszystko "wypada") i że mógłby zostać trochę dłużej niż tylko weekend i mogłabym z nim coś pozwiedzać, pokazać miejsca bla bla.

Ale nie wiem... ogólnie proszenie kogokolwiek na osobę towarzyszącą jest dla mnie bardzo stresujące, a tutaj tym bardziej nie chcę wyjść na kretynkę, czy coś. Z drugiej strony - nic nie tracę i najgorsze, co się stanie to że powie "nie".

Co sądzicie?

Nie chcę też zapraszać obcych osób itd., a serio nie zanosi się abym do tego czasu kogoś poznała nowego i odpowiedniego ;/
sophiavivre
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:40

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez marcysia05 » 4 lis 2018, o 19:48

Widać że masz ochotę się spotkać.Jeśli tak to zaproś ,ale tylko w takim wypadku jeśli liczysz że jeśli on liczy na cos więcej,to będziesz gotowa zaryzykować.

marcysia05
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lis 2018, o 19:41

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez Jamelia » 5 lis 2018, o 10:27

To bardzo dobry pomysł,tym bardziej że jak sama piszesz lubi podróżować. Może nie będzie miał nic zaplanowanego w tym terminie i się zgodzi.Zapytaj, jak odmówi to trudno, ale większe są szanse na to ze się zgodzi jeśli zapytasz w miarę wczesśie, żeby miał czas sobie wszystko zorganizować :)
A w razie czego, zawsze też możesz zaprosić koleżankę ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez WiesiaP » 5 lis 2018, o 13:48

Słuchaj, raz się żyje! Od razu nie musisz wchodzić w nim w związek - to tylko wesele, spokojnie ;-) Jak nie zgodzi się to trudno - najważniejsze to to byś świetnie się czuła w gronie rodzinnym i żebyś czuła się atrakcyjnie dla samej siebie. Ale wracając do tematu:
3 lata temu zaprosiłam mojego znajomego na wesele praktycznie odbyło się 3 tygodnie po rozstaniu z moim chłopakiem. Nie przewidzisz co się na nim wydarzy, może być tak, że kogoś na weselu spotkasz albo po prostu nawiążesz nowe znajomości. A jak nie to postaraj się zawęzić bardziej relacje z kimś z kim się ostatnio osłabiły.
A do kwietnia jest jeszcze daleko - w ciągu pól roku może wszystko się wydarzyć ;-)
WiesiaP
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 paź 2018, o 12:11

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez BlueLagoona » 5 lis 2018, o 21:10

Hej :) Ja bym spróbowała najpierw „wybadać teren” ;-) . Tzn. w formie może żartu, rzuciłabym „ kurczę, w kwietniu mam wesele ..szkoda , że tak daleko mieszkasz , to byśmy poszli razem ;) ..no i coś tam jeszcze bym dodała, ale to już Ty sobie wymyśl”… no i zobaczysz reakcję, a potem pociągniesz temat. Oficjalne zaproszenia osobiście mnie stresują, raz tylko przeżywałam coś takiego, akurat zerwaliśmy z chłopakiem przed moją studniówką i musiałam zaprosić kolegę… stresowało mnie to, więc też pierwsze podejście obróciłam troszkę w żart i było ok. :D Powodzenia :kwiatek
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez sophiavivre » 7 lis 2018, o 18:38

Dziękuje dziewczyny za Wasze opinie ;-) chyba macie rację, że warto chociaż zapytać. Tylko tak się zastanawiam, czy zrobić to już? Bo oficjalnie daty jeszcze nie znam, bo młodzi dopiero ogarniają zaproszenia, więc mogą je wręczyć albo za miesiąc, albo za dwa - ciężko powiedzieć. Ale jednocześnie czym wcześniej, tym chyba lepiej zwłaszcza ze dzieli nas odległość?
sophiavivre
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:40

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez sophiavivre » 8 lis 2018, o 12:28

@Jamelia @WiesiaP
sophiavivre
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:40

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez Jamelia » 11 lis 2018, o 19:44

Jasne że nie czekaj aż dostaniesz zaproszenie. Plus minus wiesz kiedy bedzie to weselicho, szczegółowe informacje możesz podać potem.
Powodzenia i daj znać czy się zgodził :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez sophiavivre » 13 lis 2018, o 17:11

Jamelia napisał(a):Jasne że nie czekaj aż dostaniesz zaproszenie. Plus minus wiesz kiedy bedzie to weselicho, szczegółowe informacje możesz podać potem.
Powodzenia i daj znać czy się zgodził :)


Myślę tylko jak zacząć rozmowę :D Wiadomo, że na początek standardowe co słychać bla bla. A potem...? Coś w stylu:

- Właściwie to piszę do Ciebie z prośbą o przysługę (?)
*on się spyta o co chodzi*
- Chciałabym się spytać/cię prosić, czy wybrałbyś się ze mną na wesele u mojej rodziny jako osoba towarzysząca? Wesele będzie w Kwietniu. Wesela w Polsce trwają 1-2 dni, ale mówiłeś że lubisz podróżować, więc mógłbyś zostać kilka dni dłużej i mogłabym Ci pokazać jeszcze parę ciekawych miejsc, a przy okazji zobaczyłbyś jak wygląda Polskie wesele. Oczywiście, wszelkie koszty związane z przelotem i podróżą pokryję ja.

Coś takiego?? Po angielsku i tak pewnie ciutkę inaczej by to brzmiało, ale i tak zawsze układam sobie najpierw sens po Polsku :D
sophiavivre
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:40

Re: Zaprosić go na wesele?

Postprzez Paulina_80 » 13 lis 2018, o 18:20

Ja bym poszła bardziej w stronę głośnego myślenia, np:
"W kwietniu mam wesele, w Polsce to spore wydarzenie, potrafi trwać 2 dni, ale jest świetnie! Chętnie poszłabym z Tobą, szkoda tylko, że jesteś tak daleko. Może miałbyś ochotę wyskoczyć tam ze mną?"

Nie jestem dobra w scenkach, ale coś w tym duchu :D

W wolnych chwilach piszę dla portalu Kobieta na Czasie :)
Paulina_80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lis 2018, o 23:42
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]