Puszace się wlosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Puszace się wlosy

Postprzez lusia123 » 4 sie 2018, o 11:03

Cześć! Z góry przepraszam jeśli ten temat został powtórzony. Mam ogromny problem. Moje włosy sie strasznie puszą, mam suche końcówki i są totalnie matowe. Bardzo dbam o włosy, stosuje odżywki nawilżające, olejki różne domowe maski ale nic a nic na nie nie pomaga. Dodam że jak umyje włosy to końcówki i pasma znajdujące się blisko twarzy schną migiem i są strasznie napuszone. Naprawdę proszę was o pomoc a co do keratynowego prostowania to niestety odpada:/
lusia123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 14:47

Re: Puszace się wlosy

Postprzez KociaMama » 4 sie 2018, o 14:36

Próbowałaś jedwabiu w sprayu? Ogólnie są dostępne kosmetyki do włosów puszących się, specjalne szampony itd. Tylko, że szczerze powiedziawszy pierwszy lepszy z półki w drogerii pewnie nie zadziała, trzeba będzie zainwestować kasę ;/ Mi jedwab trochę pomógł, możesz spróbować. Szkoda, że prostownica odpada, bo to najszybsze rozwiązanie.
KociaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 sie 2018, o 14:24

Re: Puszace się wlosy

Postprzez milagros » 13 sie 2018, o 17:26

Na puszczące się włosy najlepiej nałożyc olejek np. arganowy. Byle nie za dużo aby ich nie przetłuścic ;)
milagros
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 17:23

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Jamelia » 14 sie 2018, o 21:42

Mam ten sam problem, stosuje maskę keratynową jakiś czas było okey a teraz od nowa, jedwab też pomagał tylko chwilowo.
Teraz mysle płukać woda z octem i spróbować z olejem kokosowym bo te wszystkie olejki są zapachowe z alkoholem więc to tylko wysusza jeszcze bardziej ...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Mirabelka02 » 15 sie 2018, o 11:40

kup sobie olej kokosowy nierafinowany. pomieszaj z dobrą maską w proporcjach 1/2 do 1/2 i na noc na włoski. Rano umyj jak zwykle. Nie bedzie efektu po jednym zastosowaniu natomiast jesli bedziesz robic to regularnie gwarantuję, że włosy Ci sie bardzoooooo poprawią
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: Puszace się wlosy

Postprzez katado » 15 sie 2018, o 17:17

u mnie jest to samno :(

katado
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2018, o 16:05

Re: Puszace się wlosy

Postprzez sanderson » 22 sie 2018, o 06:55

Być może używasz zbyt wielu humektantów (składniki odzywek/produktów do włosów) - poczytaj sobie na ten temat, bo jeżeli nie balansujesz humektantow emolientami (chociaż to zależy od typu wlosów i pogody) to moga się one puszyć

Mój blog z modą damską Dress-Room.pl.
sanderson
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Annnon » 27 wrz 2018, o 15:10

no ja jakoś też mialam problem z ogarnieciem wlosów. Znajoma poleciłą mi jakies kosmetyki przeciw puszeniu się włosów ale tylko obciązyły je i włosy robily sie szybko tluste. W koncu wybralam sprawdzony sposób czyli prostowanie. Kupialm parowa prostownice babyliss. Jest super bo nawet przy codzinnym prostowaniu nie niszczy wlosów. U mnie wiec sytuacja opanowana.
Annnon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:05

Re: Puszace się wlosy

Postprzez katrinkaa » 1 paź 2018, o 02:04

olejek powinien to ujażmić, są w sprayu teraz praktycznie z każdej firmy kompozycje olejków bo to stało się modne, ja często przed wyjsciem z domu sobie takim psikam i jest ok nawet w deszcz
katrinkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 17:44

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Terra » 18 paź 2018, o 14:32

A probowalas maseczek na wlosy? Kallos ma calkiem dobre.
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Puszace się wlosy

Postprzez elthi » 23 paź 2018, o 18:56

A może są po prostu kręcone? Spróbuj zastosować metodę CG (w internecie jest pełno blogów i filmików, które ją przedstawiają)

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Aralka » 6 lis 2018, o 14:24

Ja bym sprobowala maseczek, ewentualnie olejowania i wcierania jantaru.
Aralka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puszace się wlosy

Postprzez booksheep » 8 lis 2018, o 12:29

Ja bym nie próbowała puchu ujarzmiać olejem kokosowym. Moim zdaniem potrzebują nawilżenia. Ja kiedy puszą mi się i elektryzują to zawsze pod olejowanie daję ten kisiel z siemienia lnianego wcześniej namoczonego. Dla mnie to najlepsze z możliwch nawilżeń :)
Avatar użytkownika
booksheep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 paź 2018, o 17:01

Re: Puszace się wlosy

Postprzez elthi » 10 lis 2018, o 16:29

Zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej to poczytaj o świadomej pielęgnacji (tzw. włosing) i pooglądaj jakieś filmiki na youtubie. Stamtąd najwięcej się dowiesz o możliwych przyczynach puszenia i metodach zapobiegania ;)

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Jamelia » 11 lis 2018, o 19:32

Ja już wiem dlaczego po keratynie miałam taki puch, bo je przeproteinowałam. Może masz ten sam problem

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Puszace się wlosy

Postprzez elthi » 12 lis 2018, o 15:55

Jamelia napisał(a):Ja już wiem dlaczego po keratynie miałam taki puch, bo je przeproteinowałam. Może masz ten sam problem


To jest nawet bardziej niż prawdopodobne. Zazwyczaj właśnie puszące się włosy to oznaka przeproteinowania (lub po prostu rozczesywania kręconych/falowanych)

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Puszace się wlosy

Postprzez jadzia12 » 13 lis 2018, o 09:37

Ja na puszące się włosy stosuje po prostu olejek rano, mój ulubiony to ten z marki Aussie :) Na razie nic innego na mnie nie działa. A poza tym, PIĘKNI pachnie :)
jadzia12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lis 2018, o 09:26

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Jinka » 21 lis 2018, o 20:31

Powiem szczerze, że co bym nie nałożyła to i tak będą się puszyć :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Puszace się wlosy

Postprzez honokrol » 23 lis 2018, o 15:45

hej. polecam szapon z matrixa, w fajnej cenie dostepny na stronie hedoni. moje wlosy w koncu sie nie puszą ;)
honokrol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 lis 2018, o 15:42

Re: Puszace się wlosy

Postprzez Jamelia » 23 lis 2018, o 16:28

Elthi też się nie mogę zebrać z tym laminowaniem ale póki co zaczęłam myć włosy w odżywce i zero puchu , włosy zupełnie inne są :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]