Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Ona1988 » 11 lip 2017, o 21:33

można samemu się spróbować nauczyć. Próbowałam tak ale nie jestem zadowolona z efektów. Chyba pod namową koleżanki skorzystam ze szkoły Speak Up. Ona chodzi więc myślę że we dwie będzie raźniej na początku.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Renka » 16 lip 2017, o 14:17

Ja chodziłam do Speak Up i możesz śmiało iść, oczywiście o ile chce się czegoś nauczyć:P JA byłam zadowolona, najpierw miałam test, potem indywidualny program dobrany do moich preferencji. Ogólnie dla mnie szkoła na tak!
Renka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lip 2017, o 23:12

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Karola83 » 9 sie 2017, o 16:05

Są fajne aplikacje do powtarzania słówek, ściągnij sobie jakieś na smartfona :) Podobno w każdym języku jest 1000 słówek takich najważniejszych, njabardziej używanych, także najlepiej znaleźć taką bazę ( w internecie jest ich mnóstwo) i sobie ćwiczyć.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Agnieszka93 » 10 sie 2017, o 09:42

Ponoć wiele osób nauczyło się języka grając w gry lub oglądając filmy. Ważne, aby się osłuchać z językiem ;-)

Agnieszka93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 09:30
Lokalizacja: Stare Juchy

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Karola83 » 11 sie 2017, o 12:48

Tak, filmy i seriale bardzo pomagają. Osobiście na przykład lepiej rozumiem amerykański angielski, bo tam jest prostszy, a z brytyjskim właśnie trzeba się dłużej osłuchać.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Gabrysiaa » 18 sie 2017, o 09:49

Każda metoda jest dobra pod warunkiem, że ćwiczy się systematycznie. Codziennie chociaż przez 5 minut osłuchać się z językiem. No i warto oglądać filmy i seriale w danym języku

Centrum Opieki Medycznej EXTRA-MED
Gabrysiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 09:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez dradziszewska » 18 sie 2017, o 10:29

Ja swoją przygodę z nauka angielskiego zaczełam ze stroną Duolingo, pozatym z moim mężem mamy umowę, że w domu porozumiewamy sie w ty języku, jeśli nie wiem jak coś powiedzieć, sprawdzam w internecie i tym sposobem po 3 miesiącach całkiem fajnie sie nam rozmawia, innym sposobem jest pisanie SMS-ów w danym języku, wówczas ćwiczymy pisownie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Ineska » 30 sie 2017, o 14:02

Samodzielna nauka języka to super sprawa, ale trzeba być cierpliwym i systematycznym. Codziennie chociaż 10 minut. Najlepiej się osłuchać z językiem: filmy, muzyka, czytać dużo książek

Projektowanie wnętrz Studio 8/8
Ineska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 13:52
Lokalizacja: Wołomin

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez imek » 1 mar 2018, o 19:34

Najłatwiej uczy się języków obcych w młodym wieku. Małe dzieci najszybciej chłoną taką wiedzę.

imek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 19:29

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Mietek39 » 25 kwi 2018, o 15:25

Książki, filmy oraz sumienność - inaczej się nie da

Mietek39
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 15:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez karinos » 7 gru 2018, o 13:12

A nauka angielskiego w domu?
Zerknij sobie do szkoły SPAM myślę, że czymś się zainspirujesz. Ja sama uważam, że nauka w domu w ciszy będzie dużo bardziej efektywna niż gdzieś w szkole. Chyba, że ktoś woli mieć nad sobą jednak
nauczyciela, który go motywuje na przykład. Ale generalnie zawsze można sprawdzić jak nam pójdzie bo pierwszych siedem dni jest darmowych.

Ostatnio edytowano 7 gru 2018, o 18:41 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
karinos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 16:52

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez RudaJolka » 13 gru 2018, o 13:26

Ja polecam aplikację duolingo
RudaJolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 paź 2018, o 14:52

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Noni » 15 sty 2019, o 14:36

Chodzę do szkoly językowej.
Avatar użytkownika
Noni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2019, o 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Ona1988 » 20 sty 2019, o 18:15

próbowałam kiedyś różnych aplikacji do nauki języka ale z czasem zapał mi słabł. W końcu zdecydowałam się na szkołę językową. Znajoma mnie wyciągnęła do Katarina szkoła językowa no i tak zgłębiam język. Powoli widzę efekty.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez weronikax » 25 sty 2019, o 10:52

Dla mnie najlepszym sposobem jest kurs online, znalazłam taki w szkole Berlitz :) Nie muszę marnować czasu na dojazdy, bo uczę się z domu. :)
weronikax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 gru 2018, o 13:40

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Gofree » 10 lut 2019, o 17:07

Na początku oczywiście przydatne są różnego rodzaju podręczniki z gramatyką, fiszki itp. Dobrze jest też, kiedy już się coś rozumie, zacząć oglądać filmy w tym języku lub czytać książki :)

Meble to ważny element każdego biura! Sprawiają, że pracownicy czują się komfortowo. Spójrz sam - http://systemmeble.pl/ !
Gofree
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 lut 2019, o 17:03

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Amela22 » 8 kwi 2019, o 14:20

Ostatnio zapisałam się na kurs angielskiego właśnie do szkoły tutlo. Potrzebowałam nie tyle nauki od zera jak raczej przypomnienia i utrwalenia. A skusili mnie tym, że lekcje mogę odbywać online i to o której godzinie mi pasuje- bez wcześniejszego umawiania się;) Co akurat dla mnie jest ogromnym plusem!
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez agniesia » 9 kwi 2019, o 20:23

ja korzystam z tutlo, to super rozwiazanie, lekcje odbywaja sie online a wiec wtedy kiedy mam na to czas :)
agniesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 20:06

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez oleksik » 22 maja 2019, o 18:10

Czy da się nauczyć języka online? Jest to możliwe?
oleksik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 maja 2019, o 18:06

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez anna » 24 wrz 2019, o 09:59

Ja zapisałam się na kurs angloville i nie załuję była to dla mnie przygoda poznałam dużo fajnych ludzi i przede wszystkim to kursy na wysokim pozimie , native speaker wykrzesali ze mnie chec mówienia po angielsku, przełamali we mnie ta blokadę,zajecia odbywały się bez presji i stresu,
anna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 10:18

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Karina_28 » 24 paź 2019, o 15:29

Ja do tej pory chodziłam na zajęcia grupowe- ale to zdecydowanie nie dla mnie. Przy innych osobach jakoś się krępuję i czasem wolę się po prostu nie odzywać- a taka nauka nic nie daje. Teraz za to mam zamiar zapisać się do tutlo. Czytałam, że mają lekcje online więc to wygodne, a dodatkowo mogę sama decydować kiedy i o której mam lekcję. To faktycznie tak działa?
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez linijka » 29 lis 2019, o 22:50

ja uczyłam się wiele lat, a ostatnio wyjechałam na obóz językowy z Angloville, dopiero tam przełamałam swoje bariery i zaczęłam pewniej komunikować się po angielsku, na początku byłam do tego zmuszona, bo tam mnóstwo native speakerów i jest zakaz używania ojczystego języka :) ale to przynosi efekty :)
linijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 00:05

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez anna » 3 gru 2019, o 18:28

ja zapisałam się na kurs angielskiego z angloville, super sprawa ,kurs na bardzo wysokim poziomie, nauka odbywa się poprzez rozmowy z native speakerami 1 na 1, bez presji czy stesu bardzo miłe sesje , co najlepsze bardzo dużo wyniosłam z tego kursu . polecam
anna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 10:18

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez AnetKa5 » 4 lut 2020, o 10:55

Wiadomo, że najważniejsze jest, żeby się uczyć systematycznie codziennie lub co drugi dzień. Ja uczę się korzystając z aplikacji na telefonie, z fiszek, książek, testów w necie i oglądając filmy w obcym języku, czytanie książek ;)
Avatar użytkownika
AnetKa5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sty 2020, o 15:30

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez linijka » 24 lut 2020, o 21:47

ja sama, dużo czytam, natomiast w umiejętności mówienia pomógł mi obóz Angielska Wioska, super sprawa dla osób, które chciałyby poczuć się jak za granicą, ale nie mają możliwości na tą chwilę :) lub przygotowują się do wyjazdu, ale jednocześnie bardzo tym stresują... opiekunami są native speakerzy, można osłuchać się z językiem, jak również przełamać swoją blokadę i po prostu zacząć rozmawiać :) pozdrawiam
linijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 00:05
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron