Program księgowy

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Program księgowy

Postprzez Hadassa » 1 sie 2015, o 06:03

Masz kilka sposobow rozliczenia dzialalnosci
Pelna ksiegowosc
Ksiege przychodow i rozchodow
I ryczalt

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Program księgowy

Postprzez a_gatka » 3 sie 2015, o 13:06

No mówiłam, że dla mnie czarna magia. :D Nawet nie wiedziałam, że tyle sposobów jest! Ciekawa jestem co wchodzi w taki abonament. Wiecie może?
a_gatka
 

Re: Program księgowy

Postprzez Theila » 6 sie 2015, o 22:05

Nie tylko. Ma tez znaczenie czy to jednoosobowa działalność czy spółka. Kiedyś Tax Care rozdzielało klientów na tych rozliczających Vat i nie rozliczających. Teraz wyrównali to i stawki sa takie same. A jaką Ty masz działalność albo dla jakiej potrzebujesz?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Program księgowy

Postprzez a_gatka » 8 sie 2015, o 10:59

Szczerze mówiąc to zastanawiam się nad otwarciem firmy pod koniec roku, może na początku przyszłego. Robię rozpoznanie, bo nie chciałabym potem szukać zupełnie w ciemno. Lubię być przygotowana i potem tylko dopinać formalności. :) Trochę mnie przeraża ilość formalności, ale mam nadzieję, że założenie nie będzie tak skomplikowane jak mi się wydaje.
a_gatka
 

Re: Program księgowy

Postprzez Martusia » 11 sie 2015, o 16:41

Oni(mam na myśli tax care) zajmują się wszystkim za przedsiębiorcę? Chodzi mi tutaj o księgowość
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Program księgowy

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:55

Może zdecyduj się na podstawową wersję Symfonii. To dosyć prosty program z bardzo intuicyjną obsługą. Można się raz dwa nauczyć o co w nim biega.

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38

Re: Program księgowy

Postprzez Hadassa » 24 wrz 2015, o 09:36

Nie wiem od kiedy symfonia jest intuicyjna, ale... niech Ci będzie...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Program księgowy

Postprzez mpod » 4 lis 2015, o 16:58

Może stwierdzenie, że Symfonia jest intuicyjna jest lekką przesadą, ale na pewno jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż chociażby Optima. Zwłaszcza dla osób początkujących ;)

mpod
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:46

Re: Program księgowy

Postprzez dalima » 10 mar 2017, o 15:31

sprawy księgowe warto powierzyć fachowcom specjaliści godni zaufania pracują w biurze SPAM od lat z nimi wspólpracuję
dalima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 14:36

Re: Program księgowy

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 14:18

W dzisiejszych czasach księgowość to jest akurat żaden problem. Chociaż prawda jest też taka, że czasem zdarzają się księgowe które potrafią uprzykrzyć życie..

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Program księgowy

Postprzez Hadassa » 6 lip 2017, o 13:54

Moze niekoniecznie ksiegowe a kontrole z us czy zus ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Program księgowy

Postprzez Aza » 23 lis 2017, o 21:32

Moja mama jest księgową więc ona prowadzi naszą księgowość. Ja ją wspomaga wprowadzając faktury i paragony do naszego systemu. Zajmowało mi to sporo czasu, dlatego też postanowiliśmy zainwestować w program SPAM. Dzięki temu programowi zeskanowane faktury są bezpośrednio wprowadzane do naszego systemu. Praca idzie mi znacznie szybciej i wyeliminowałam pomyłki. Do dokumentów mam zawsze dostęp online i co najważniejsze nie muszę już ich przechowywać w wersji papierowej.

Ostatnio edytowano 24 lis 2017, o 15:13 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Program księgowy

Postprzez Kamila5 » 1 gru 2017, o 19:51

Bardzo dobrym programem jest . Teraz ruszają z generowaniem pliku jpk, który do tej pory ewidencjonowany był w rejestrze zakupów i sprzedaży. Jest to jedyny taki program na rynku. Tworzenie JPK faktury będzie bardzo proste i łatwe do zarządzania, weryfikacji oraz wysyłki.

Ostatnio edytowano 6 sty 2019, o 15:24 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Kamila5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 sie 2017, o 16:54

Re: Program księgowy

Postprzez paolka » 13 gru 2017, o 17:06

kobietka77 napisał(a):Dziewczyny,
czy macie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości własnej działalności?
Chciałam program wykupić do uproszczonej księgowości.


moim zdaniem najlepiej jest prowadzić samodzielnie, bo sama wszystkiego sobie dopilnujesz. ja korzystam z SPAM możesz na początku przetestować oprogramowanie przez 30 dni za free żeby zobaczyć czy ci odpowiada i wydaje mi się że taką metodą prób i błędów będzie najłatwiej bo będziesz mieć porównanie

Ostatnio edytowano 28 cze 2018, o 09:36 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
paolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:46

Re: Program księgowy

Postprzez Nessa » 15 gru 2017, o 18:07

Ja tam wolę biur rachunkowe. Współpracuję z takim jednym SPAM i jestem bardzo zadowolona.

Ostatnio edytowano 28 cze 2018, o 09:37 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Nessa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 paź 2017, o 17:49

Re: Program księgowy

Postprzez Nikolll » 23 mar 2018, o 00:06

Jak prowadzicie własną działalność gospodarczą, to sprawdźcie program SPAM - firma ma zaawansowane narzędzia do wystawiania faktur, prowadzenia księgowości itp. fajna sprawa, bo koszty są niskie, a program jest rozbudowany i łatwy w obsłudze.

Ostatnio edytowano 28 cze 2018, o 09:38 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Nikolll
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 00:04

Re: Program księgowy

Postprzez Kalina88 » 24 cze 2018, o 10:55

Ja mam program do faktur od firmy, która zajmuje się moją księgowością. To biuro online, która naprawdę polecam. A sam program dostałam zupełnie za darmo. Poza tym dostałam też od nich dużą pomoc przy zakładaniu samej działalności gospodarczej.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Program księgowy

Postprzez Miranda » 26 cze 2018, o 17:18

Ja natomiast prowadząc dużą księgowość korzystam z Invoice Digitizer jest rewelacyjny jeśli chodzi przyśpieszenie pracy. Warto sobie sprawdzić jeśli interesuje was ten temat ponieważ ja teraz nie wyobrażam sobie pracy bez niego.
Miranda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 14:55

Re: Program księgowy

Postprzez kaja12321 » 23 lip 2018, o 20:28

Jeśli chodzi o Invoice Digitizer to wydaje się być dobry bo bardzo pozytywie o nim piszą . Sama chyba sprawdzę to bardziej bo przydałoby się dobry program bo ten na którym pracuję obecnie to chyba jest jeszcze z czasów Króla Łokietka.
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21

Re: Program księgowy

Postprzez Ailis » 26 lis 2018, o 13:02

Mam mały problem z moją księgową, ostatnio dużo chorowała i zaniedbała ksiegowania, a przecież to wszystko musi być na bieżąco. Oczywiście ją rozumiem, ale muszę myśleć o sobie. Pomyślałam więc by zmienić księgową. Przeszukując sieć natrafiłam na tę ofertę biura księgowego w SPAM Jak myślicie, czy dobrze zrobię, jeśli zrezygnuję z tamtej pani?

Ostatnio edytowano 26 lis 2018, o 21:20 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25

Re: Program księgowy

Postprzez a_gatka » 27 lis 2018, o 14:50

Jak nie jesteś zadowolona ze współpracy ze swoją księgową, to zmień. Warto rozważyć opcję online, bo to wygoda, a jeżeli chodzi o biura to nie wiem jakie miałaś na myśli, ale pewnie nie znam. Moim zdaniem lepiej iść w znane i stabilne, które da Ci sensowny abonament i kompleksową obsługę np. wspomniane tax care, gdzie koszty księgowości zaczynają się od stówki miesięcznie, a prawnika możesz mieć w pakiecie, niż małe i droższe na mieście. Na samym prawniku w tc jesteś do przodu o co najmniej 100 zł przy każdej konsultacji, bo od tylu zaczynają się stawki za otwarcie drzwi prywatnych kancelarii.
a_gatka
 

Re: Program księgowy

Postprzez Theila » 1 sty 2019, o 15:25

Mojej koleżance ostatnio mówiłam o kwestiach prawnych jeśli o TaxCare chodzi. Takie porady to niestety dużo wyższe kwoty. Porada prawna kosztowała ją ostatnio 200zł, a jeśli sprawa miałaby ruszyć i kancelaria ma się nią zająć czeka ją jeszcze dodatkowe 1800zł wszystkich wyliczonych kosztów.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Program księgowy

Postprzez Tasha » 18 lut 2019, o 23:32

Słuchajcie, a jak wygląda prowadzenie takiej księgowości w tax care? Czy dostanę jakiegoś swojego księgowego? Szczerze mówiąc mam trochę obawy przed księgowością online, ale z drugiej strony chciałabym trochę obniżyć koszty.
Tasha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 sty 2015, o 02:24

Re: Program księgowy

Postprzez docha » 21 lut 2019, o 17:17

Tak, masz jednego dedykowanego księgowego, z którym się kontaktujesz. Nie obsługuje Cie żaden robot ;) Ani też nie zmieniają co miesiąc ludzi, ja mam u nich księgowość już od dłuższego czasu i właściwie nie widzę róznicy w obsłudze miedzy nimi, a moim poprzednim biurem. A wręcz powiedziałabym, że to nawet wygodniejsze, bo nie muszę latać do biura.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Program księgowy

Postprzez marka4 » 20 paź 2019, o 20:22

Sama zajęłam się rozliczaniem firmy, korzystam z narzędzi wfirma, nie wiem czy znacie? Bardzo prosty i tani a przy tym niezawodny, także do obsługi kadrowo-płacowej (moduł https://wfirma.pl/kadry-i-place ).
marka4
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 lis 2018, o 18:53
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]