olejek czy krem na rozstępy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Terra » 6 lis 2018, o 11:34

Krem na rozstępy nie pozbedzie sie problemu calkowicie, ale jezeli jest DOBRY to moze je na tyle zamaskować ze staną sie minimalnym problemem. Ja zaczelam leczyc rozstepy w pierwszym miesiacu ich pojawienia się i wiadomo, że mi nie zeszly ale przynajmniej sa na tyle niezauwazalne, ze trzeba sie przyjrzec aby je dostrzec. Takze jezeli twoje sa 3-miesieczne to masz ostatni dzwonek zeby z nimi jeszcze cos zdzialac, im starsze tym bedzie trudniej.
Terra
Jestem tu nowa :)

Postprzez booksheep » 8 lis 2018, o 12:38

Moim zdaniem kremy i olejki jak najbardziej, ja preferuję olejki, bo mam wrażenie że nawilżenie zostaje na dłużej. walczę z rozstępami też pod prysznicem i w czasie kąpieli. Jak biorę szybki prysznic, to prawie zawsze robię peeling solny. Do kąpieli używam zabłockiej soli algowo termalnej i to jest mój hit, bo skóra jest fajnie spelingowana, nawilżona, delikatnie napięta i widze, ze powoli paski znikają. Na pewno trzeba być cierpliwym :) dla mnie póki co profesjonalne zabiegi tez sa trochę ponad moja kieszeń więc jakoś ratuję się spa w domu :P
booksheep

Postprzez Julia.P » 3 gru 2018, o 13:15

zależy kto co lubi, mi bardziej odpowiada olejek i dobrym moim odkryciem na rozstępy jest właśnie olejek bio oil. Dzięki smarowaniu tym olejkiem to nawilżyła mi się skóra, ujędrniła, a do rozstępów trzeba mieć trochę cierpliwości i systematycznie go używać to i też się ich można pozbyć.
Julia.P

Postprzez Łucja78 » 5 gru 2018, o 10:58

Ja wcierałam mieszankę z naturalnych olejków marokańskich - awokadowy+rumiankowy+lawendowy. Rozstępy stały się mniej widoczne, a skóra odpowiednio nawilżona. Ale do tego też piłam dużo wody i stosowałam dietę lekkostrawną. Powodzenia!
Łucja78

Postprzez Fryzomania.pl » 9 gru 2018, o 23:34

Witam, z własnego doświadczenia wiem,że wpływ na pojawianie się rozstępów w ciąży mają również predyspozycje genetyczne. :) ja od początku swojej ciąży stosowałam olejki i kremy do tego przeznaczone i niestety nie udalo mi się uniknąć tego problemu. Wprawdzie przez pierwsze 5 miesięcy miałam właściwie niewidoczny brzuszek, tak po 6 miesiącu dosłownie w tydzień mi urósł..:) to też mogło mieć wpływ, gwałtowność tego wzrostu, natomiast do końca ciąży brzuch mnie swędział niemiłosiernie. pojawiały się codziennie nowe rozstępy pomimo pielęgnacji dwa razy dziennie. Stosowałam bio-oil, krem Palmers i i nawet kremy, które w składzie miały wyciąg z ślimaka :) rozstępy były... ale aktualnie 1,5 roku po porodzie mój brzuszek wygląda już całkiem dobrze. w dalszym ciągu stosuję bio-oil na poprawę kondycji skóry w tych okolicach i z tego produktu jestem zadowolona. :)
Fryzomania.pl

Postprzez jucha91 » 13 gru 2018, o 09:49

roza81 napisał(a):Odebrałam dziś paczkę od kuriera, na tę chwilę nic nie napiszę konkretnego bo pewnie na działanie trochę jeszcze poczekam, ale ma ciekawą, niespotykaną konsystencję i lekko wyczuwalny zapach (dla mnie to ważne, bo nie lubię perfumowanych kosmetyków)
No zobaczymy jak to będzie.

Daj znać jak tam u ciebie, bo ja też zamówiłam w koncu ten cały strialys na promocji co akurat była u producenta... i po jakims czasie stosowania widzę już, że rozstępy może nadal nie zniknęły, ale są zauważalnie mniej widoczne.... trochę kamień z serca mi spadł, bo już nawet ten efekt daje mi duzo do pewnosci siebie :D
jucha91

Postprzez beata_smol1983 » 13 gru 2018, o 11:49

Rozstępy to temat rzeka. Produktów na nie jest masa - peelingi, kremy, olejki i inne cuda na kiju. Prawda jest taka, że wszystko zależy od organizmu. Stosowałam chyba wszystkie możliwe specyfiki i bezskutecznie. Trzeba się do nich przyzwyczaić. Kremy czy olejki może w jakimś stopniu to zniwelują, ale moim zdaniem niewielkim.. Jedyna skuteczna opcja to w tej chwili tylko lasery. ;)
beata_smol1983

Postprzez Maroko Sklep » 15 gru 2018, o 17:34

Rozstępy i blizny rozjaśnia olej rycynowy, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe (oleinowy, linolowy, linolenowy i omega 6). Wnikają one głęboko w tkankę rozstępu/blizny i wypychają ją, jednocześnie stymulując wzrost zdrowej skóry. Olejek pobudza także produkcję kolagenu i elastyny, które wyrównują niedoskonałości skórne.
Maroko Sklep

Postprzez Tamarka01 » 10 sty 2019, o 13:55

Ja stosowalam olejek z bio oil, ale osobiscie raczej nie polecam. Bardzo długo się wchłania, skora po nim pozostaje tłusta i schodzi z rąk tylko na słowo honoru. Same rozstępy też mi niespecjalnie zeszły, wiec moim zdaniem to strata czasu i pieniędzy. Zwłaszcza, że skład też nie jest cudowny.
Tamarka01

Postprzez Jinka » 27 sty 2019, o 15:55

Ja po ciąży rozstępów nie miałam a na bliznę po cesarce naklejałam plastry contractubex, teraz po bliźnie prawie śladu nie ma.
Jinka
Fajna Kobietka

Postprzez Siedemmska » 18 lut 2019, o 13:41

To ciesz się, że w ciąży nie miałaś rozstępów ;) Mało którym Paniom tak się udaje niestety. O skórę trzeba dbać od samego początku ciąży, cały czas ją masować i wcierać dobre kosmetyki. Marka HB ma taki fajny żel do masażu dla przyszłych mam i też po porodzie można go stosować. Z serii Mama&Ja. W składzie ma olejek migdałowy i kolagen, więc dla skóry to super połączenie.
Siedemmska

Postprzez PazurkoweLove » 3 mar 2019, o 15:45

Olejek jest chyba lepszą i naturalniejszą formą walki z rozstępami
PazurkoweLove

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]