Problem suchej skóry na twarzy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez dianuska » 7 sie 2018, o 00:08

U mnie najlepiej sprawdzaja sie emolienty - szczegolnie dobra jest seria Latopic - nie tylko nawilza sucha skore, ale tez odzywia i lagodzi podraznienia, dzieki czemu nie odczuwa sie tego uczucia napiecia.
dianuska
Jestem tu nowa :)

Postprzez Kropka.nad.i » 7 sie 2018, o 15:32

Najlepiej działać głównie od środka. Zewnętrznie tylko dodatkowo.Pierwsze, najważniejsze - odpowiednie nawodnienie organizmu. Drugie - odpowiednia dieta, czyli bogata w witaminy. Trzecie - siemię lniane. Nic tak dobrze nie wpłynęło na moje włosy, skórę i paznokcie jak siemię lniane. Mieliłam łyżkę stołową ziaren w młynku, zalewałam ciepłą wodą i odstawiałam na kilka minut, po czym jadłam. Robiłam to codziennie rano. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością, bo nadmiar błonnika też daje się we znaki, dlatego trzeba przeprowadzać takie kuracje z głową. ;)
Kropka.nad.i

Postprzez ketma » 30 sie 2018, o 13:09

Krem witaminowy HB - zapewniam, że przyniesie diametralną zmianę bez wielkich cudów.
Po prostu wystarczy dopilnować podstawowej pielęgnacji i wszystko zrealizujecie.
Oczywiście - nic się nie dzieje natychmiast, poprawa jest widoczna dopiero stopniowo, z czasem.
ketma
Miła Kobietka

Postprzez Ailis » 25 wrz 2018, o 08:34

Ja osobiście polecam kosmetyki naturalne bez parabenów. Np. krem nawilżający Calluna Medica. Ich receptura oparta jest na delikatnym składnie wypełni naturalnym bez żadnych środków chemicznych. Są one najlepsze dla naszego organizmu i wbrew pozorom maja bardzo dobre właściwości.Coraz więc osób zaczyna jest stosować, gdyż część z nas ma alergie na kremy sprzedawane w zwykłych drogeriach co jest coraz większym problem.
Ailis

Postprzez jarmuszkarolina » 31 gru 2018, o 19:17

Zdecydowanie zabieg z Restylane Skinboosters. Zimą nic lepszego nie ma. Wiadomo jaka jest buzia zimą, pozbawiona wody itd, wiec nawilżenie naprawdę się przyda. A efektu utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.
jarmuszkarolina

Postprzez Bernadetka » 7 sty 2019, o 12:43

Mi teraz w czasie zimy na przesuszoną skórę pomaga krem Emolium Care :)

Interesuje Cię temat fotowoltaiki? Zapraszamy na naszą stronę.
Bielsko-Biała fotowoltaika
Bernadetka

Postprzez sanderson » 10 sty 2019, o 17:55

Mi pomogło mieszanie olejków z kremami (olejek z pachnotki głównie), ale to jest bardzo subiektywna opinia :) Najlepiej udać się do dermatologa o poradę

sanderson
Miła Kobietka

Postprzez lexyy » 24 sty 2019, o 11:11

W zimie i u mnie problem się nasila, wystarczy że sobie raz odpuszczę smarowanie kremem i zaraz skóra jest ściągnięta, fajnie mi się sprawdzil krem botame z kwasem hialuronowym, stosuję na noc i bardzo dobrze nawilża, on chyba tylko w doz.pl jet dostępny
lexyy

Postprzez jarmuszkarolina » 31 sty 2019, o 21:57

Są przecież takie zabiegi z użyciem produktów Restylane Skinboosters. To totalna rewitalizacja skóry, kompleksowe nawilżenie. Teraz w sezonie zimowym skóra jest nadmiernie wysuszona, więc taki zabieg jest jak najbardziej wskazany.
jarmuszkarolina

Postprzez DietetykNaWalizkach » 5 lut 2019, o 18:15

Oprócz wysokiej jakości kosmetyków postawiłabym również na odżywianie od środka, za pomocą określonej żywności. W utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry bardzo ważną rolę odgrywają kwasy omega-3. Znajdziesz je, m.in. w dzikim łososiu, makreli, śledziu, sardynkach, oleju lnianym, orzechach włoskich, siemieniu lnianym, nasionach chia :)

Dietetyk kliniczny, właścicielka poradni dietetycznej specjalizującej się w poradnictwie żywieniowym dla kobiet w ciąży oraz osób planujących dziecko - http://dietetyknawalizkach.pl

- indywidualne poradnictwo żywieniowe :)
- darmowe artykuły dla przyszłych rodziców oparte na źródłach naukowych :)
- grupy na Facebooku z ciekawostkami żywieniowymi dla przyszłych rodziców :)
DietetykNaWalizkach

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 20:50

Kupiłam krem z nagietkiem 2 razy dziennie stosuję, póki co jest fajnie, szybko się wchłania i nie zostaje świecąca skóra, albo sama witamina A w kroplach powinna pomóc. A może warto zainteresować się jakie jest nawodnienie organizmu.
Calli

Postprzez casablanca_89 » 22 lut 2019, o 12:58

Pij dużo wody, nakładaj kremy nawilżające takie które nie będą cię podrażniały, do tego nakładaj olejki i nakładaj też hydrolaty na twarz. na suchą skórę dobry jest tez aloes, ale sprawdz pierw czy nie będzie cię uczulał, bo czasem i tak się zdarza :)

„Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed sobą do zrobienia” – Maria Skłodowska-Curie.
casablanca_89

Postprzez a_gatka » 27 lut 2019, o 09:25

Jeżeli chodzi o porządne nawilżenie, to po raz kolejny znalezisko z https://www.doz.pl/apteka/p120559-Orien ... loes_1_szt. - znałam Orientanę z drogerii, ale w żadnej nie widziałam tych masek, a są po prostu świetne. <3

Obrazek

Obrazek
a_gatka
Moderatorka

Postprzez Pena » 6 mar 2019, o 08:42

No wlaśnie sama nie wiem ile już tych wszystkich kosmetyków do twarzy przetestowałam ale mam wrażenie, ze wiekszość z nich ma działanie jedynie powierzchowne i tak naprawdę to nie wpływają dobrze na jej stan. Może i nawilzają naskórek, jednak z czasem twarz się starzeje oraz wymaga podjęcia poważniejszych dzialań.
Polecam za to
osocze bogatopłytkowe
mezoterapię
ewentualnie botoks jeśli mamy problem z marszczeniem się
W taki sposób znacznie odmłodziłam okolice oczu:
supernowosci24.pl/jak-skutecznie-odmlodzic-okolice-oczu
Pena

Postprzez lexyy » 17 mar 2019, o 08:30

suche miejsca na twarzy to też może być objaw atopowego zapalenia skóry, warto to z dermatologiem skonsultować, na szczęście kosmetyki na azs są calkiem fajne w stosowaniu, sama używam kremu atoperal, całkiem nieźle się wchłąnia a co najważniejsze skóra nie łuszczy się i nie jest ściągnięta, wygląda dużo lepiej
lexyy

Postprzez Versacii » 18 mar 2019, o 08:39

Boże. Jesteście naprawdę bezlitośni, polecać od razu inwazyjne zabiegi, botoks, mezoterapię... Przecież to długofalowo nie pomaga, a jedynie sztucznie wypełnia twarz... Dramat. Lepiej pomyślcie o masażach na twarz... o ćwiczeniach, żeby uniknąć opadających policzków. Tak to byście się od razu pod nóż kłądli, żeby ktoś wykonał za Was całą robotę! Zero cierpliwości, zero własnej pracy!
Versacii

Postprzez Hamdi Kaps » 18 mar 2019, o 13:22

popieram nieinwazyjne zabiegi dla mnie jest dobry krem Hydro Alga 35+
Hamdi Kaps

Postprzez freya » 19 mar 2019, o 19:18

mi pomaga krem dla suchej i odwodnionej skóry, ale nie mixa, ten jest słaby, muszę nim smarować twarz dwa razy żeby był efekt
freya
Miła Kobietka

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]