Jak nauczyć mężczyznę oszczędności?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Jak nauczyć mężczyznę oszczędności?

Postprzez beautystudent » 12 sty 2019, o 16:46

Potrzebuje porady.
Otóż, razem z moim chlopakiem prowadzimy wspolne konto. On pracuje, ja studiuję (dostaje całkiem przyzwoite stypendium), dopóki nie skonczę edukacji ustaliliśmy ze bedziemy mieszkać u moich rodziców zeby odkładać ''na dobry start''. Problem w tym że od pewnego czasu moj mężczyzna wydaje bardzo duze kwoty na 'pierdoły' typu słodycze, napoje czy take away oraz udziela pożyczek swojej rodzinie. Nigdy nie dzieliliśmy pieniędzy na moje-twoje, zawsze były wspólne. On dostaje wypłate do reki, bierze na swoje wydatki, reszte wplaca na konto. Ale teraz potrafi wydać nie tylko to co do tej puli było od niego, ale też to co wlożylam tam ja, nie zwracając uwagi czy zostanie np na rachunek za telefon.
Zaznaczam też że nie było tak od zawsze, pierwsze 2 lata było jak najbardziej ok. Potrafiliśmy odłożyć na wakacje i nie martwić sie niczym. W tym momencie żyjemy na debecie. :(
beautystudent
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sty 2019, o 16:25

Re: Jak nauczyć mężczyznę oszczędności?

Postprzez BabskieSprawy.pl » 12 sty 2019, o 21:44

Musisz z nim porozmawiać o tym, może warto choć 1 miesiąc zapisywać wszystkie Wasz wydatki, i po miesiącu zrobić podsumowanie. Warto też kupić i przeczytać książkę Finansowy Ninja M.Szafrańskiego, polecam!
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]