Problemy z jedzeniem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Problemy z jedzeniem

Postprzez Xxx125 » 5 sty 2019, o 17:29

Witam, chciałam zapytać czego mogłyby dotyczyć następujące objawy, od pewnego czasu mam problem z jedzeniem, zawsze bardzo lubiałam jeść ale jakieś 10 msc temu dużo się zmieniło, myśle ze powodem był wyjazd na którym przez prawie tydzień nie jadłam (wyjazd był za granice, obce i nie moje smaki), kiedy wróciłam do domu zaczęłam stopniowo jeść coraz mniej, znacznie szybciej robiłam się pełna i nie mogłam jeść więcej, ale jadłam normalnie, potem w czerwcu miałam kolejny wyjazd na tydzień, jadłam jeszcze mniej niż za pierwszym razem, i znów po powrocie do domu zaczęłam jeść coraz mniej no ale jednak dalej jadłam, końcem sierpnia przyszedł czas w którym przestałam jeść, był to czas w którym zaczęłam nowy związek, zakochanie, motyle w brzuchu i te sprawy, nie mogłam jeść, wyglądało to w ten sposób ze po jedzeniu czułam się tak bardzo źle, było mi strasznie niedobrze, kręciło mi się w głowie a nawet potrafiło mi się zrobić słabo, wiec stwierdziłam ze lepiej nie jeść, owszem bez jedzenia czułam się osłabiona, senna itd ale czułam się znacznie lepiej niż po jedzeniu, po dwóch tygodniach takiego nie jedzenia mama zabrała mnie do lekarza na badania, jednak wszystkie wyniki wyszły wręcz książkowo, pani doktor potwierdziła ze to „miłość” po jakimś czasie wróciłam do jedzenia aczkolwiek objawy nie ustąpiły całkowicie tylko w małej części ale w pełni zdawałam sobie sprawę z tego ze muszę jeść, były dni w których mogłabym zjeść wszystko ale były tez takie w których po prostu nie dałam rady, po jedzeniu muszę siedzieć bo gdy stoję to po jakimś czasie robi mi się słabo, w okresie ostatnich 4 msc jadłam, jednak nadszedł czas rozstania, bardzo to wszystko przeżyłam, i znowu przestałam jeść, jak tylko patrze na jedzenie jest mi niedobrze, gdy jem wszystko jest w porządku jednak po jakichś 2 godz zaczynam strasznie źle się czuć, boli mnie brzuch, jest mi niedobrze choć nie wymiotuje, kręci mi się w głowie, nie jadłam nic przez 4 dni, zaczęłam od wczoraj lub przedwczoraj ale po jedzeniu czuje się strasznie, co to może oznaczać ?
Xxx125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 17:28

Re: Problemy z jedzeniem

Postprzez Jamelia » 6 sty 2019, o 15:06

Pani doktor powinna Cie dalej pokierowac do specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania... dziwie się, że tego nie zrobiła.
To nie jest normalne i nie można tego tłumaczyć zakochaniem. Jakieś emicje rzeczywiście migą się przyczyniać do tego, jakieś stresy ale jeśli po jedzeniu odczuwasz dyskomfort i źle się czujesz to pierwsze co się nasuwa na myśl to jakieś alergie pokarmowe albo podłoże psychiczne. Wybierz się do spe specjalisty.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Problemy z jedzeniem

Postprzez barbaros.pio.70 » 15 sty 2019, o 12:03

Twój problem nadaje się do konsultacji ze specjalistą od zaburzeń łaknienia.
Problem raczej tkwi w psychice, boisz się jeść, by nie odczuwać dolegliwości.
Nawarstwiło się wiele czynników, które zaburzyło pracę żołądka. Bez jedzenia będzie jeszcze gorzej.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: Problemy z jedzeniem

Postprzez Noni » 15 sty 2019, o 14:12

Wygląda to bardziej jak problem z psychiką niż żolądkiem.
Avatar użytkownika
Noni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2019, o 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]