znamie, co z nim?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 08:49

martyśka36 napisał(a):Nie chcę straszyć, ale ja na Twoim miejscu poszłabym do chirurga z tym. Żadne tam laserowe bajki. Dlaczego? Tyle się mówi o czerniaku. Masz znamię (nie każde musi od razu oznaczać zło). Ale na to trzeba uważać. I teraz - jak laserowo to usuniesz - to fajnie, małe blizny albo w ogóle ich nie będzie. Ale nie będzie możliwości badania histopatologicznego takiej zmiany (pod katem co to jest). Natomiast chirurg wytnie Ci to z marginesem (a przynajmniej powinien) i wycięta tkanka zostanie przebadana. Inną opcją jest wizyta u dermatologa najpierw i ew. biopsja cienkoigłowa (o ile lekarz uzna jej konieczność). Jeśli będzie czysto - możesz usuwać nawet i laserowo.
Aha, jeśli nie zauważyłaś by z tym znamieniem coś się działo (zmiana koloru, rozmiary, faktury, etc.), to wszystko jest ok. I nawet lepiej je usunąć - nie tylko ze względów estetycznych. Najszybciej to zrobisz chyba w centrum onkologii. Pozdrawiam.

Zgadzam się z koleżanka ,najlepiej wyciąć z marginesem.I dać do badania.Nigdy nie wolno samemu robić wycinać.Ja mam piepszyk pod pachą,lekarz zaproponował mi usuniecie go ponieważ goląc pachy mogę go naruszać a wtedy może się zezłośliwic.Jeslo znamię cie nipokoi jest w miejscu narażonym na czynniki zewnatrzne ,to usowa się od razu.Kiedys było przekonanie lepiej nie ruszać bo się zezłośliwi .Teraz niema czegos takiego ,jeśli ammy cokolwiek guzek ,pieprzyk który niepokoi usuwamy wszystko .Każdy np. guzek to nowotwor (od słowa nowy twor) ale niekoniecznie musi być złośliwy .
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: znamie, co z nim?

Postprzez marionka » 13 cze 2018, o 22:23

Oj koniecznie trzeba badać znamiona i najlepiej usuwać bo nie ma co się narażać, lepiej miec to z głowy.
marionka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 cze 2018, o 19:15

Re: znamie, co z nim?

Postprzez juliuszek » 13 cze 2018, o 23:05

Najlepiej pójść do jakiego dobrego dermatologa, nigdy nie wiadomo co z takiej zmiany może wyniknąć. Nawet czasem małe znamiona mogą być groźne więc najlepiej się badać jednak. Szukaj tutaj, polecam LINK
juliuszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 cze 2018, o 23:03

Re: znamie, co z nim?

Postprzez AnkaB » 14 cze 2018, o 13:22

Zgadzam się. Ja usuwałam w Mekmed w Katowicach. Szybko poszło a ja nie muszę się już martwić, że coś się z nich złego zrobi. Dziewczyny lepiej o to zadbać, zdrowie najważniejsze.
AnkaB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2018, o 13:18

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Maryskaa@ » 15 cze 2018, o 11:02

Każdy z nas ma znamiona, ale niestety nie każdy je kontroluje. Warto obserwować znamiona i pieprzyki, w szczególności te, które nam się pojawiają. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to lepiej wybrać się do lekarza i zbadać takie znamie.
Maryskaa@
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 13:46

Re: znamie, co z nim?

Postprzez dk2591 » 22 cze 2018, o 15:40

A dlaczego chcesz usunąć? jeśli nie przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu, radziłbym w ogóle tego nie ruszać.

LINK

dk2591
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 kwi 2018, o 11:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: znamie, co z nim?

Postprzez babeczka » 22 cze 2018, o 22:43

Każde znamię najpierw musi zbadać lekarz,tego nie usuwa się od ręki.Lekarz musi po badaniach stwierdzić jakiego rodzaju jest to znamię i czy można go usunąć. I z takimi sprawami nie należy zwlekać,to są poważne rzeczy.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: znamie, co z nim?

Postprzez joasia_m » 26 cze 2018, o 15:15

Ja miałam znamię pochodzenia łojotokowego na udzie, usuną mi je pierwszy chirurg-onkolog do którego poszłam, koszt 300 zł, na kasę tego nie robią
joasia_m
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 15:09

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Jinka » 22 lis 2018, o 11:24

A co z blizną po usunięciu znamienia ?
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: znamie, co z nim?

Postprzez barbaros.pio.70 » 26 lis 2018, o 10:36

Blizna chyba nie powinna być tak istotna, gdy w grę wchodzi zdrowie a niejednokrotnie i życie.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Jinka » 20 sty 2019, o 18:30

Dla mnie to też ważna kwestia, dlatego na bliznę naklejałam plaster i już jest spory efekt, mniej widać bliznę.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: znamie, co z nim?

Postprzez biznesja » 28 wrz 2019, o 16:16

Obecnie mamy taką technologię, że blizny są praktycznie niewidoczne. Moje znamię miałam wycinane na szyi za pomocą noża elektrycznego. Robiłam to w Specjalistycznym Centrum Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Krakowie. 0 bólu, 0 śladu, szybko łatwo i skutecznie :)
biznesja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 11:52

Re: znamie, co z nim?

Postprzez WhiteChocolate » 7 paź 2019, o 12:19

Idź jak najszybciej!! Przecież to jest niebezpieczne w ciul.

Nie wszędzie można odwracać się od przeszłości.
Avatar użytkownika
WhiteChocolate
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 09:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]