olejek czy krem na rozstępy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Terra » 6 lis 2018, o 11:34

Krem na rozstępy nie pozbedzie sie problemu calkowicie, ale jezeli jest DOBRY to moze je na tyle zamaskować ze staną sie minimalnym problemem. Ja zaczelam leczyc rozstepy w pierwszym miesiacu ich pojawienia się i wiadomo, że mi nie zeszly ale przynajmniej sa na tyle niezauwazalne, ze trzeba sie przyjrzec aby je dostrzec. Takze jezeli twoje sa 3-miesieczne to masz ostatni dzwonek zeby z nimi jeszcze cos zdzialac, im starsze tym bedzie trudniej.
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez booksheep » 8 lis 2018, o 12:38

Moim zdaniem kremy i olejki jak najbardziej, ja preferuję olejki, bo mam wrażenie że nawilżenie zostaje na dłużej. walczę z rozstępami też pod prysznicem i w czasie kąpieli. Jak biorę szybki prysznic, to prawie zawsze robię peeling solny. Do kąpieli używam zabłockiej soli algowo termalnej i to jest mój hit, bo skóra jest fajnie spelingowana, nawilżona, delikatnie napięta i widze, ze powoli paski znikają. Na pewno trzeba być cierpliwym :) dla mnie póki co profesjonalne zabiegi tez sa trochę ponad moja kieszeń więc jakoś ratuję się spa w domu :P
Avatar użytkownika
booksheep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 paź 2018, o 17:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Julia.P » 3 gru 2018, o 13:15

zależy kto co lubi, mi bardziej odpowiada olejek i dobrym moim odkryciem na rozstępy jest właśnie olejek bio oil. Dzięki smarowaniu tym olejkiem to nawilżyła mi się skóra, ujędrniła, a do rozstępów trzeba mieć trochę cierpliwości i systematycznie go używać to i też się ich można pozbyć.
Julia.P
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 lis 2018, o 22:48

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Łucja78 » 5 gru 2018, o 10:58

Ja wcierałam mieszankę z naturalnych olejków marokańskich - awokadowy+rumiankowy+lawendowy. Rozstępy stały się mniej widoczne, a skóra odpowiednio nawilżona. Ale do tego też piłam dużo wody i stosowałam dietę lekkostrawną. Powodzenia!
Łucja78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 mar 2018, o 21:35

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Fryzomania.pl » 9 gru 2018, o 23:34

Witam, z własnego doświadczenia wiem,że wpływ na pojawianie się rozstępów w ciąży mają również predyspozycje genetyczne. :) ja od początku swojej ciąży stosowałam olejki i kremy do tego przeznaczone i niestety nie udalo mi się uniknąć tego problemu. Wprawdzie przez pierwsze 5 miesięcy miałam właściwie niewidoczny brzuszek, tak po 6 miesiącu dosłownie w tydzień mi urósł..:) to też mogło mieć wpływ, gwałtowność tego wzrostu, natomiast do końca ciąży brzuch mnie swędział niemiłosiernie. pojawiały się codziennie nowe rozstępy pomimo pielęgnacji dwa razy dziennie. Stosowałam bio-oil, krem Palmers i i nawet kremy, które w składzie miały wyciąg z ślimaka :) rozstępy były... ale aktualnie 1,5 roku po porodzie mój brzuszek wygląda już całkiem dobrze. w dalszym ciągu stosuję bio-oil na poprawę kondycji skóry w tych okolicach i z tego produktu jestem zadowolona. :)
Avatar użytkownika
Fryzomania.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 lis 2018, o 10:09
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 13 gru 2018, o 09:49

roza81 napisał(a):Odebrałam dziś paczkę od kuriera, na tę chwilę nic nie napiszę konkretnego bo pewnie na działanie trochę jeszcze poczekam, ale ma ciekawą, niespotykaną konsystencję i lekko wyczuwalny zapach (dla mnie to ważne, bo nie lubię perfumowanych kosmetyków)
No zobaczymy jak to będzie.


Daj znać jak tam u ciebie, bo ja też zamówiłam w koncu ten cały strialys na promocji co akurat była u producenta... i po jakims czasie stosowania widzę już, że rozstępy może nadal nie zniknęły, ale są zauważalnie mniej widoczne.... trochę kamień z serca mi spadł, bo już nawet ten efekt daje mi duzo do pewnosci siebie :D
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez beata_smol1983 » 13 gru 2018, o 11:49

Rozstępy to temat rzeka. Produktów na nie jest masa - peelingi, kremy, olejki i inne cuda na kiju. Prawda jest taka, że wszystko zależy od organizmu. Stosowałam chyba wszystkie możliwe specyfiki i bezskutecznie. Trzeba się do nich przyzwyczaić. Kremy czy olejki może w jakimś stopniu to zniwelują, ale moim zdaniem niewielkim.. Jedyna skuteczna opcja to w tej chwili tylko lasery. ;)
beata_smol1983
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2018, o 14:35

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Maroko Sklep » 15 gru 2018, o 17:34

Rozstępy i blizny rozjaśnia olej rycynowy, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe (oleinowy, linolowy, linolenowy i omega 6). Wnikają one głęboko w tkankę rozstępu/blizny i wypychają ją, jednocześnie stymulując wzrost zdrowej skóry. Olejek pobudza także produkcję kolagenu i elastyny, które wyrównują niedoskonałości skórne.
Avatar użytkownika
Maroko Sklep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 22:45
Lokalizacja: Suchy Las k. Poznania

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Tamarka01 » 10 sty 2019, o 13:55

Ja stosowalam olejek z bio oil, ale osobiscie raczej nie polecam. Bardzo długo się wchłania, skora po nim pozostaje tłusta i schodzi z rąk tylko na słowo honoru. Same rozstępy też mi niespecjalnie zeszły, wiec moim zdaniem to strata czasu i pieniędzy. Zwłaszcza, że skład też nie jest cudowny.
Tamarka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 12:08

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Jinka » 27 sty 2019, o 15:55

Ja po ciąży rozstępów nie miałam a na bliznę po cesarce naklejałam plastry contractubex, teraz po bliźnie prawie śladu nie ma.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Siedemmska » 18 lut 2019, o 13:41

To ciesz się, że w ciąży nie miałaś rozstępów ;) Mało którym Paniom tak się udaje niestety. O skórę trzeba dbać od samego początku ciąży, cały czas ją masować i wcierać dobre kosmetyki. Marka HB ma taki fajny żel do masażu dla przyszłych mam i też po porodzie można go stosować. Z serii Mama&Ja. W składzie ma olejek migdałowy i kolagen, więc dla skóry to super połączenie.
Siedemmska
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 wrz 2018, o 10:56

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez PazurkoweLove » 3 mar 2019, o 15:45

Olejek jest chyba lepszą i naturalniejszą formą walki z rozstępami
PazurkoweLove
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 15:23

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez cobek » 8 lip 2019, o 18:30

Naprawdę ma tak dobre działanie? Ile kosztuje taki olejek?
cobek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 18:26

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez AgataNW » 10 lip 2019, o 21:56

Stanowczo polecam kremy, nie olejki. Jeśli mają dobry skład to ich działanie będzie naprawdę skuteczne. Sama nie próbowałam, ale produkt 90-60-90 działa naprawdę mocno, dosłownie mrozi nogi na jakiś czas, ale efekt przychodzi zasłużenie :)
Pozdrawiam, Agata z NaturalnieWloskie.pl
AgataNW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 21:19

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez personifa » 30 lip 2019, o 09:57

zdecydowanie krem. olejek nie ma w sobie aż tylu skladników co krem.. tylko wiadomo krem kremowi nie równy.
Avatar użytkownika
personifa
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 14:00
Lokalizacja: Malbork

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Miss.Dior » 30 lip 2019, o 14:09

nie do końca rozumiem.. czyli olejek jest gorszy bo mniej składników? ogólnie czasem mniej składników to lepiej chociaż jakby krem miał same dobroci to chyba każdy by się skusił.
Avatar użytkownika
Miss.Dior
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30 lip 2019, o 13:52
Lokalizacja: Świdnik

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez ShinyGirl » 31 lip 2019, o 13:20

Upp!
ShinyGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 19:52

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Miss.Dior » 31 lip 2019, o 15:23

Za mało informacji, ze up?? każdy chyba ma wyjaśnione. chyba, ze masz pytanie to postaram się pomóc ;p
Avatar użytkownika
Miss.Dior
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30 lip 2019, o 13:52
Lokalizacja: Świdnik

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:27

Ja ciągle testuje nowe produkty na rozstępy jest ich teraz masa na rynku, ale cenowo najlepiej wychodzi doz.pl, wybór też duży.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]