Problem suchej skóry na twarzy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez dianuska » 7 sie 2018, o 00:08

U mnie najlepiej sprawdzaja sie emolienty - szczegolnie dobra jest seria Latopic - nie tylko nawilza sucha skore, ale tez odzywia i lagodzi podraznienia, dzieki czemu nie odczuwa sie tego uczucia napiecia.
dianuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sie 2018, o 14:23

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Kropka.nad.i » 7 sie 2018, o 15:32

Najlepiej działać głównie od środka. Zewnętrznie tylko dodatkowo.Pierwsze, najważniejsze - odpowiednie nawodnienie organizmu. Drugie - odpowiednia dieta, czyli bogata w witaminy. Trzecie - siemię lniane. Nic tak dobrze nie wpłynęło na moje włosy, skórę i paznokcie jak siemię lniane. Mieliłam łyżkę stołową ziaren w młynku, zalewałam ciepłą wodą i odstawiałam na kilka minut, po czym jadłam. Robiłam to codziennie rano. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością, bo nadmiar błonnika też daje się we znaki, dlatego trzeba przeprowadzać takie kuracje z głową. ;)
Kropka.nad.i
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 sie 2018, o 15:09

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez ketma » 30 sie 2018, o 13:09

Krem witaminowy HB - zapewniam, że przyniesie diametralną zmianę bez wielkich cudów.
Po prostu wystarczy dopilnować podstawowej pielęgnacji i wszystko zrealizujecie.
Oczywiście - nic się nie dzieje natychmiast, poprawa jest widoczna dopiero stopniowo, z czasem.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Ailis » 25 wrz 2018, o 08:34

Ja osobiście polecam kosmetyki naturalne bez parabenów. Np. krem nawilżający Calluna Medica. Ich receptura oparta jest na delikatnym składnie wypełni naturalnym bez żadnych środków chemicznych. Są one najlepsze dla naszego organizmu i wbrew pozorom maja bardzo dobre właściwości.Coraz więc osób zaczyna jest stosować, gdyż część z nas ma alergie na kremy sprzedawane w zwykłych drogeriach co jest coraz większym problem.
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez jarmuszkarolina » 31 gru 2018, o 19:17

Zdecydowanie zabieg z Restylane Skinboosters. Zimą nic lepszego nie ma. Wiadomo jaka jest buzia zimą, pozbawiona wody itd, wiec nawilżenie naprawdę się przyda. A efektu utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.
jarmuszkarolina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 gru 2018, o 00:57

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Bernadetka » 7 sty 2019, o 12:43

Mi teraz w czasie zimy na przesuszoną skórę pomaga krem Emolium Care :)

Interesuje Cię temat fotowoltaiki? Zapraszamy na naszą stronę.
Bielsko-Biała fotowoltaika
Bernadetka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 sty 2019, o 12:37

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez sanderson » 10 sty 2019, o 17:55

Mi pomogło mieszanie olejków z kremami (olejek z pachnotki głównie), ale to jest bardzo subiektywna opinia :) Najlepiej udać się do dermatologa o poradę

Mój blog z modą damską Dress-Room.pl.
sanderson
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez lexyy » 24 sty 2019, o 11:11

W zimie i u mnie problem się nasila, wystarczy że sobie raz odpuszczę smarowanie kremem i zaraz skóra jest ściągnięta, fajnie mi się sprawdzil krem botame z kwasem hialuronowym, stosuję na noc i bardzo dobrze nawilża, on chyba tylko w doz.pl jet dostępny
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez jarmuszkarolina » 31 sty 2019, o 21:57

Są przecież takie zabiegi z użyciem produktów Restylane Skinboosters. To totalna rewitalizacja skóry, kompleksowe nawilżenie. Teraz w sezonie zimowym skóra jest nadmiernie wysuszona, więc taki zabieg jest jak najbardziej wskazany.
jarmuszkarolina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 gru 2018, o 00:57

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez DietetykNaWalizkach » 5 lut 2019, o 18:15

Oprócz wysokiej jakości kosmetyków postawiłabym również na odżywianie od środka, za pomocą określonej żywności. W utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry bardzo ważną rolę odgrywają kwasy omega-3. Znajdziesz je, m.in. w dzikim łososiu, makreli, śledziu, sardynkach, oleju lnianym, orzechach włoskich, siemieniu lnianym, nasionach chia :)

Dietetyk kliniczny, właścicielka poradni dietetycznej specjalizującej się w poradnictwie żywieniowym dla kobiet w ciąży oraz osób planujących dziecko - http://dietetyknawalizkach.pl

- indywidualne poradnictwo żywieniowe :)
- darmowe artykuły dla przyszłych rodziców oparte na źródłach naukowych :)
- grupy na Facebooku z ciekawostkami żywieniowymi dla przyszłych rodziców :)
DietetykNaWalizkach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2019, o 16:23

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 20:50

Kupiłam krem z nagietkiem 2 razy dziennie stosuję, póki co jest fajnie, szybko się wchłania i nie zostaje świecąca skóra, albo sama witamina A w kroplach powinna pomóc. A może warto zainteresować się jakie jest nawodnienie organizmu.
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez casablanca_89 » 22 lut 2019, o 12:58

Pij dużo wody, nakładaj kremy nawilżające takie które nie będą cię podrażniały, do tego nakładaj olejki i nakładaj też hydrolaty na twarz. na suchą skórę dobry jest tez aloes, ale sprawdz pierw czy nie będzie cię uczulał, bo czasem i tak się zdarza :)

„Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed sobą do zrobienia” – Maria Skłodowska-Curie.
Avatar użytkownika
casablanca_89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 12:48

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez a_gatka » 27 lut 2019, o 09:25

Jeżeli chodzi o porządne nawilżenie, to po raz kolejny znalezisko z https://www.doz.pl/apteka/p120559-Orien ... loes_1_szt. - znałam Orientanę z drogerii, ale w żadnej nie widziałam tych masek, a są po prostu świetne. <3

Obrazek
a_gatka
 

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Pena » 6 mar 2019, o 08:42

No wlaśnie sama nie wiem ile już tych wszystkich kosmetyków do twarzy przetestowałam ale mam wrażenie, ze wiekszość z nich ma działanie jedynie powierzchowne i tak naprawdę to nie wpływają dobrze na jej stan. Może i nawilzają naskórek, jednak z czasem twarz się starzeje oraz wymaga podjęcia poważniejszych dzialań.
Polecam za to
osocze bogatopłytkowe
mezoterapię
ewentualnie botoks jeśli mamy problem z marszczeniem się
W taki sposób znacznie odmłodziłam okolice oczu:
supernowosci24.pl/jak-skutecznie-odmlodzic-okolice-oczu
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez lexyy » 17 mar 2019, o 08:30

suche miejsca na twarzy to też może być objaw atopowego zapalenia skóry, warto to z dermatologiem skonsultować, na szczęście kosmetyki na azs są calkiem fajne w stosowaniu, sama używam kremu atoperal, całkiem nieźle się wchłąnia a co najważniejsze skóra nie łuszczy się i nie jest ściągnięta, wygląda dużo lepiej
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Versacii » 18 mar 2019, o 08:39

Boże. Jesteście naprawdę bezlitośni, polecać od razu inwazyjne zabiegi, botoks, mezoterapię... Przecież to długofalowo nie pomaga, a jedynie sztucznie wypełnia twarz... Dramat. Lepiej pomyślcie o masażach na twarz... o ćwiczeniach, żeby uniknąć opadających policzków. Tak to byście się od razu pod nóż kłądli, żeby ktoś wykonał za Was całą robotę! Zero cierpliwości, zero własnej pracy!
Versacii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 mar 2019, o 08:34

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Hamdi Kaps » 18 mar 2019, o 13:22

popieram nieinwazyjne zabiegi dla mnie jest dobry krem Hydro Alga 35+
Hamdi Kaps
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 mar 2019, o 13:15

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez freya » 19 mar 2019, o 19:18

mi pomaga krem dla suchej i odwodnionej skóry, ale nie mixa, ten jest słaby, muszę nim smarować twarz dwa razy żeby był efekt
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez docha » 31 mar 2019, o 02:21

Do bardzo suchej skóry najlepiej używać dermokosmetyków, bo wnikają głębiej i lepiej nawilżają, nie tylko powierzchownie. Ja np. używam Enilome z doz.pl Znacie?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez kies » 1 kwi 2019, o 01:20

Znam, znam. Ja jakiś czas temu odkryłam ich aplikacje, że cały proces zamawiania idzie jeszcze szybciej.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez mariolaZ » 3 kwi 2019, o 10:05

Ja mogę polecić Ci zabieg infuzji tlenowej - cera po nim jest odmłodzona, odżywiona i - co dla Ciebie najważniejsze - nawilżona. Teraz na wiosnę warto sobie zafundować taki zabieg :D Jakbyś szukała miejsce, gdzie można to profesjonalniej zrobić to polecam Klinikę Idealiste w Poznaniu ;-) Byłam już tam na kilku zabiegach i jestem mega zadowolona :ok:
mariolaZ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2019, o 11:30

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez kawa » 26 kwi 2019, o 10:14

Ktoś tu chwalił produkty - ja również polecam bo są to skuteczne dermokosmetyki, które przy okazji są stosunkowo niedrogie. Polecam krem nawilżający ale też żel do twarzy i płyn micelarny.
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 11:35

ja to podbieram synkowi kosmetyki na azs jak czasami moja skóra zaczyna się bardzo mocno przesuszać
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez sabinkaduchess » 17 cze 2019, o 12:57

lexyy napisał(a):suche miejsca na twarzy to też może być objaw atopowego zapalenia skóry, warto to z dermatologiem skonsultować, na szczęście kosmetyki na azs są calkiem fajne w stosowaniu, sama używam kremu atoperal, całkiem nieźle się wchłąnia a co najważniejsze skóra nie łuszczy się i nie jest ściągnięta, wygląda dużo lepiej


To prawda, bo czasem suchość skóry jest objawem jakiejś innej choroby lub alergii. Ale ten emolient atoperal, o którym piszesz mi też bardzo mocno nawilża skórę, więc myślę, że warto spróbować, ale nie tylko emulsji, bo przecież jest też wersja do kąpieli. Dla dzieci też jest krochmal do kąpieli, ale myślę, że i dorośli mogą z niego korzystać.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Corn » 26 lip 2019, o 12:07

ja przede wszystkim polecam ją dobrze nawilżać i oczyszczać glinką, tonizować ją np. hydrolatami naturalnymi i nakładac krem naturalny, bo często przez chemie wychodzą zapchane pory
Avatar użytkownika
Corn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 lip 2019, o 11:50
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]