Molestowanie w pracy

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Molestowanie w pracy

Postprzez Marta75 » 12 sty 2019, o 04:53

Drogie Dziewczyny. Piszę do Was z prośbą o poradę w sprawie pewnego incydentu który miał miejsce 2 miesiące temu podczas delegacji. Razem z koleżanką zostałyśmy wysłane do Madrytu aby przeprowadzić dwudniowe szkolenie dla pracowników regionalnego biura pewnej dużej brytyjskiej firmy. Niestety nie czułam się wtedy najlepiej. Byłam przemęczona, niewyspana i drugiego dnia podczas prowadzenia prezentacji po prostu zemdlałam. Ocknęłam się na sofie w pokoju socjalnym obok sali konferencyjnej. Po około 15 minutach z pomocą pracowników hotelu udałam się do swojego pokoju i położyłam się spać. Moja koleżanka dokończyła za mnie szkolenie. Następnego dnia wróciłyśmy do Polski. Dwa tygodnie później odkryłam, że jeden z uczestników szkolenia nagrał całe zdarzenie a film umieścił na jednym z brytyjskich portali społecznościowych. Obejrzałam ten film. Nagranie rozpoczyna się gdy już leżę na podłodze a kilku uczestników szkolenia próbuje mnie bezskutecznie ocucić i posadzić na krześle. Niestety, byłam bezwładna jak szmaciana lalka. W pewnym momencie jeden z mężczyzn chwyta mnie pod pachy a drugi łapie mnie za nogi na wysokości kolan i razem wynoszą mnie z sali konferencyjnej. Nagranie kończy się gdy kładą mnie na sofie i próbują dalej cucić. Problem w tym, że gdy byłam niesiona przez tych dwóch mężczyzn to moja spódnica podwinęła mi się do góry tak, że odsłoniła mi całe uda aż po pośladki. W tym momencie "kamerzysta" zrobił zbliżenie na moje krocze. Niestety miałam na sobie cienkie czarne rajstopy przez co kamera uchwyciła z łatwością moją bieliznę. Ten film był dostępny w sieci przez około 6 tygodni zanim administrator portalu nie usunął go na moje żądanie. Moje pytanie do Was brzmi: czy macie pomysł jak ustalić tożsamość tego kamerzysty? Chciałabym pozwać go do sądu o molestowanie seksualne i naruszenie dóbr osobistych. Który sąd będzie w tej sprawie właściwy? Niestety nie jestem prawniczką. Z góry dziękuję za pomoc. Marta
Marta75
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sty 2019, o 01:37

Re: Molestowanie w pracy

Postprzez Noni » 15 sty 2019, o 14:39

Możesz zgłosić filmik facebookowi że przedstawia on twoj wizerunek bez twojej zgody.
Avatar użytkownika
Noni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2019, o 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Molestowanie w pracy

Postprzez DankaD32 » 29 sty 2019, o 15:19

Zgloszenie do facebooka to jedno, ale na pewno poszłabym z tym do sądu.
Wydaje mi sie, ze to każdy sąd przyjmie Ci taką sprawę. z powództwa cywilnego. Musisz złożyć wniosek o oskarżenie. Wbrew pozorom, taki wniosek nie jest skomplikowany i powinnaś dać radę wypełnić go sama. Tam trzeba opisać cała sprawę. Ewentualnie możesz poprosić biuro prawnicze o napisanie wniosku. To nie jest taka droga usługa.
DankaD32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2019, o 15:11

Re: Molestowanie w pracy

Postprzez Jamelia » 13 lut 2019, o 12:25

Molestowanie seksualne to to nie bylo.. Naruszyl Twoja prywatnosc upubliczniajac Twoj wizerunek bez Twej zgody i o to mozesz sie sądzić ewentualnie.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron