jaka antykoncepcja najlepsza?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez limonka23 » 6 mar 2019, o 11:16

Tablekti są dobrym i sprawdzonym sposobem antykoncepcyjnym. Warto zwrócić się do swoejgo lekarza giunekologii po dostosowane do Ciebie tabletki. /Żeby nie było niepowołanych zmian hormonalnych. Polecam Ci zwórcić się do lekarza Zbigniewa Jastrzębskiego, który na pewno Ci podpowie :)
limonka23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2018, o 13:54

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez ellena » 20 mar 2019, o 13:10

Antykoncepcja jest taka dobra jaka nam pasuje. To znaczy każda kobieta jest inna i każda potrzebuje innej antykoncepcji. Ja przykładowo też musiałam zmienić.Teraz biorę belarę i te pigułki bardzo mi pasują. Przy nich nie spada mi libido, PMS nie jest tak dokuczliwy jak kiedyś. I co jest bardzo pozytywnym aspektem zażywania antykoncepcji to zszedł mi trądzik z którym musiałam długo walczyć. i oczywiście spontaniczność w seksie. Wiem że nie będzie niechcianej ciąży i o to chodzi.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 12:21

Ja osobiście nie wrócę już do tabletek, bo pomimo ich wygody to bardzo źle wpłynęły na moje zdrowie. Dziś wykorzystuje komputer cyklu myway i wyznaczam swoje dni płodne i zabezpieczam się w dni kiedy do zapłodnienia może dojść w najwyższym stopniu.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Stella » 23 cze 2019, o 22:07

Każda z nas jest inna i pewnie co innego leży i pasuje jednej nie koniecznie jest dla drugiej ale w moim otoczeniu wiele kobitek zażywa tabletki Vibin - głównie ze względu na psychiczne odciążenie - zażywa się 21 tabletek naty a potem 7 plecebo i zaczyna się nowe opakowanie - bez ryzyka pomylenia dni
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Idźka89 » 29 cze 2019, o 11:08

U mnie najlepiej sprawdzają się tabletki Vixpo, miałam ogromny problem pms, bóle, huśtawka nastroju, rozdrażnienie. Lekarz dał mi tabletki i teraz całkiem inna życie do tego jestem zabezpieczona.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez a_gatka » 30 cze 2019, o 19:01

No to nic tylko się cieszyć, że podziałały. PMS to nic przyjemnego, więc niech Ci służą. :)
a_gatka
 

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Janinka88 » 15 lip 2019, o 09:13

Najlepsza i skuteczna, mnie służy diafragma caya. Mam ja po tabletkach, które musiałam rzucić, ale teraz nie żałuję. Nie truje mnie hormonami a skutecznie zabezpiecza przed ciążą oraz chorobami.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez a_gatka » 1 sie 2019, o 07:38

Nijak się to ma do PMS, poza tym skąd pomysł, że hormony trują?
a_gatka
 

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez milena90 » 15 sie 2019, o 19:29

Agusia83 napisał(a):Mam taki problem. Od kilku miesięcy spotykam się z super facetem i dobrze nam się układa, chcielibyśmy dopełnić swój związek seksem,ale mamy problem z dogadaniem się jaką metodę antykoncepcyjną stosować. Mianowicie zawsze byłam zwolenniczką prezerwatyw, ale mój facet uwaga, uwaga jest uczulony na lateks (chyba, że ściemnia, bo po prostu nie lubi gumek). w każdym razie prezerwatywy odpadają i on mnie namawia na pigułki, ale brałam już kiedyś przez 4 lata i nigdy więcej się nie zgodzę, bo źle się po nich czułam. Zostaje jeszcze stosunek przerywany, ale moja przyjaciółka właśnie tak wpadła albo ewentualnie naturalne metody, w sensie badanie temp.i śluzu, ale jakoś mnie to nie przekonuje zwłaszcza, że mam nieregularny cykl. Więc ogólnie jestem w kropce.. co można jeszcze stosować żeby było skuteczne? :(



Trzeba poszukać innego lekarz,leków jest dużo, antykoncepcyjnych.

milena90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2019, o 19:24

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:12

Vixpo ma mniejszą przerwę w braniu tabletek przez co organizm nie reaguje źle, do tego faktycznie udaje się zmniejszyć pms, czuje się o wiele lepiej :)
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Coffee89 » 3 wrz 2019, o 12:06

tabletki, spirala... wg. mnie oczywiście.

:kwiatek
Avatar użytkownika
Coffee89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 wrz 2019, o 11:53
Lokalizacja: Konczewice

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez lesley » 16 paź 2019, o 16:19

ellena napisał(a):Antykoncepcja jest taka dobra jaka nam pasuje. To znaczy każda kobieta jest inna i każda potrzebuje innej antykoncepcji. Ja przykładowo też musiałam zmienić.Teraz biorę belarę i te pigułki bardzo mi pasują. Przy nich nie spada mi libido, PMS nie jest tak dokuczliwy jak kiedyś. I co jest bardzo pozytywnym aspektem zażywania antykoncepcji to zszedł mi trądzik z którym musiałam długo walczyć. i oczywiście spontaniczność w seksie. Wiem że nie będzie niechcianej ciąży i o to chodzi.


Miałam podobnie. Ja akurat dość długi czas stosowałam plastry bo koleżanka sobie bardzo zachwalała, ale z czasem zaczęlo mi przeszkadzać ich stosowanie i też pojawiły się skutki uboczne.. dlatego przeszłam na Belarę i jest dużo lepiej. Z resztą nowy lekarz stwierdził że lepiej do mnie pasują
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Idźka89 » 28 lis 2019, o 22:22

U mnie najlepiej sprawdzają się tabletki, zaczynałam swoją przygodę od Vibin mini i to był dobry wybór na rozpoczęcie.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Ninna85 » 2 gru 2019, o 14:23

ja używałam diafragmę dopochwową z żelem plemnikobójczym, teraz się staram wiec się nie zabezpieczam
Ninna85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 gru 2019, o 14:08

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez sasanka » 15 gru 2019, o 05:39

Ja tylko tabletki. Nie przepadam za gumkami. Co do tego lateksu moja znajoma jest uczulona. Ponoć raz się pomyliła i użyła normalnych - spuchnięta i czerwona że o matko :D współczuję uczulonym
sasanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 gru 2019, o 05:33

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Kaja20000 » 15 kwi 2020, o 12:11

ja natomiast sprawdzam kiedy mam dni płodne na testerze ze śliny Afrodyta i w trakcie owulacji stosuję metodę mechaniczną
Kaja20000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 gru 2019, o 22:36

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Jovitta88 » 21 kwi 2020, o 13:34

u mnie ze względów zdrowotnych po ciąży musiałam poszukać innej antykoncepcji, która oprócz skuteczności nie będzie również ingerowała w moją gospodarkę hormonalną, stanęło na diafragmę wewnątrz pochwowej i już tak zostało
Jovitta88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 kwi 2020, o 13:16

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez rogatka » 27 maja 2020, o 20:48

Co za różnica jaka, jedna woli tabletki, inna plastry a jeszcze inna zastrzyki. Receptę na leki antykoncepcyjne wypisze bez wychodzenia z domu https://lekarzonline.eu
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Magiczna4 » 27 maja 2020, o 21:34

Tylko prezerwatywy, nigdy nie brałam zadnych tabletek antykoncepcyjnych ani czegoś podobnego.. i chyba juz przywykłam zakanczac w czystosci i suchosci.. Stosunek przerywany? to chyba nie dla mnie, nie mogę byc spokojną podczas takiego stosunku,
Magiczna4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 wrz 2018, o 14:37

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Ana05 » 19 cze 2020, o 12:22

Nowy produkt - monitor płodności frodyta Smart z darmową aplikacja na tel. od razu z zapisem wyników i łatwym wyznaczaniem owulacji
Ana05
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 sty 2020, o 23:55

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez dominikaka » 8 wrz 2020, o 22:03

Niestety czasem bywa tak, że antykoncepcja zawiedzie. Ja z partnerem w takiej sytuacji, wiedzieliśmy, że nie poradzimy sobie w roli rodziców. Skorzystaliśmy z tabletki, która dała radę i nie spowodowała żadnych nieprzyjemnych efektów.
dominikaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 cze 2018, o 16:08

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez vantiel » 26 maja 2021, o 22:14

ja mu sie wcale nie dziwie ze nie chce prezerwatyw, ja tez nie lubie,a tabletek nie chcialam brac i zdecydowalismy sie na diafragma caya - wkladke dopochwowa i jest super. polecam
vantiel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 mar 2021, o 17:52

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez Misio » 1 sie 2022, o 09:20

Jak potrzebujesz antykoncepcję przedłużyć to za 59 zł jest opcja na https://e-recepta. net/ A u lekarza płacisz nawet po 300 złotych czasami. Zwykłe porównanie wystarczy do oceny, co się bardziej opłaca.
Misio
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lip 2022, o 15:05

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez dorociazrt » 10 sie 2022, o 14:44

Ja mam wkładkę Mirena i nie wyobrazam sobie teraz innego rodzaju antykoncepcji. Wcześniej pigułki, gumki :) Wkładka to mega wygoda bo nie musisz myśleć o zabezpieczeniu w momencie kiedy masz ogromną ochotę na partnera :D
dorociazrt
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lut 2021, o 13:22
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]