Czym tak naprawdę jest mobbing?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Wilczyca » 25 maja 2015, o 21:51

Jeśli szef jednego dnia traktuje podwładnego z szacunkiem, a drugiego twierdzi, że ten jest upośledzony czy chory psychicznie, pomimo dobrze wykonywanych obowiązków, to jest już mobbing?

Jeśli szef wraz z drugą pracownicą z dłuższym stażem pracy, jawnie wyśmiewają mniej doświadczonego pracownika, to również nosi znamiona mobbingu?
Wilczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 21:42

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Pletwa Reborn » 26 maja 2015, o 07:42

Oczywiście, że jest to mobbing :) Tylko teraz pytanie, czy wystarczająco duży żeby podejmować związane z tym czynności. Bo chyba głupio tak grozić szefowi za to, że sobie z nas żartuje. Jak ci to aż tak przeszkadza to po prostu zmień prace.
Pletwa Reborn
 

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Hadassa » 26 maja 2015, o 09:06

Jest to zdecydowanie mobing, ale właśnie, czy jest to już powód do jakiegoś reagowania, a dwa, czy są na to dowody

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Iwoneczka » 26 maja 2015, o 09:52

Pewien sposób manipulacji psychicznej na drugiej osobie wśród pracowników danej organizacji.

http://www.bigfishing.pl/ - sklep wędkarski oferujący ogromny wybór towarów.
Iwoneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 15:34

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Wilczyca » 26 maja 2015, o 20:48

Na szczęście mam ogromne wsparcie w starszej koleżance, która również miała do czynienia z moim obecnym szefem. Wysłuchałam jej cennych rad i postanowiłam pomalutku wcielać je w życie. Okazuje się, że na ludzi jego pokroju działają tylko chamskie odzywki. Koniec z pokornym przyjmowaniem batów na plecy (często niesłusznych). Stosuję od dzisiaj i widzę subtelną zmianę w jego zachowaniu. Zobaczymy, co będzie za tydzień, dwa :) Co do zgłaszania sprawy gdzieś dalej - nie mam zamiaru tego robić, w lipcu kończy mi się staż. Zacisnę zęby i jakoś wytrwam. Dzięki za odzew, pozdrawiam.
Wilczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 21:42

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Czarna » 28 maja 2015, o 22:24

Pamiętajcie, że zachowania mobbingowe muszą się powtarzać w czasie, jednorazowy "wyskok" nie jest takim zjawiskiem.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Karolina23x » 28 maja 2015, o 23:03

Według mnie jest to mobbing ;p Ale tak to juz jest w pracy, lepiej zacisnąć zęby i olać to bo z szefem lepiej nie zadzierać

Obrazek
Avatar użytkownika
Karolina23x
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 10:00

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez ulcia11 » 21 cze 2017, o 10:42

Moim zdaniem nie warto zaciskać zębów tylko szukać pomocy. Jak rozwiązała się sprawa ?
ulcia11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:41

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez reika » 21 cze 2017, o 12:54

Dokładnie zgadzam się z powyższą opinią. Trzeba walczyć o swoje i dać nauczkę takiej osobie bo będzie tego typu praktyki powtarzać w przyszłości. Najlepiej chyba zgłosić się do dobrego prawnika, który orientuje się w tego typu sprawach i powie jak postępować, ewentualnie będzie nas reprezentował w sądzie. Ja ze swojej strony mogę polecić Pana Tomasza Tomaszczyka z jst kancelaria. Ma spore doświadczenie w takich sprawach i zna się na tym co robi.
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Osuma » 22 cze 2017, o 09:13

Ja to po prostu dałabym takiej osobie w twarz. Co to za różnica skoro w obu przypadkach stracę pracę ;)
Avatar użytkownika
Osuma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2017, o 09:08
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Majka2312 » 6 paź 2017, o 19:52

Ja bym zapytała prawnika co w takiej sytuacji można zrobić. Mogę tu polecić kancelarię JST i Pana Tomasza Tomaszczyk, Moją sprawą też się zajmował, co prawda w trochę innym temacie ale okazał się bardzo pomocny, bez niego zdecydowanie nie dałabym rady, a fajnie mieć po swojej stronie kogoś takiego!
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez p@ula » 18 paź 2017, o 11:56

Z opowieści moich znajomych i z moich doświadczeń wynika, że mobing w pracy jest niestety powszechny. Niewiele osób się jednak odzywa, bo boją się stracić pracę, albo zrobić tak, że będzie jeszcze gorzej, no i jest jak jest. Nie zrozumcie mnie źle, rozumiem osoby, które mają kredyty, dzieci na utrzymaniu, że to nie tak łatwo ryzykować pracę, jednak dopóki nie będziemy o tym mówić i z tym walczyć, dopóty mobing będzie. Moja znajoma to fajnie rozwiązała, powiedziała na głos na zebraniu, gdzie było pół firmy w tym prezes, jak odezwał się do niej jej manager. Oczywiście jak już powiedziała to na głos, to nie wypadało innym olać tego tematu.
p@ula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 11:42

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Olkka » 7 mar 2019, o 15:58

Majka2312 napisał(a):Ja bym zapytała prawnika co w takiej sytuacji można zrobić. Mogę tu polecić kancelarię JST i Pana Tomasza Tomaszczyk, Moją sprawą też się zajmował, co prawda w trochę innym temacie ale okazał się bardzo pomocny, bez niego zdecydowanie nie dałabym rady, a fajnie mieć po swojej stronie kogoś takiego!


Podpisuję się pod Panem Tomaszczyk. Prawnik bardzo doświadczony i skuteczny a przy tym ludzki. Podpowie co robić w takiej sytuacji a w razie potrzeby poprowadzi sprawę.
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Amela22 » 8 kwi 2019, o 13:58

Kojarzę tego Tomaszczyka. Wiem, że znajomej kiedyś pomagał odzyskać należne pieniądze od jej pracodawcy, cała sprawa otarła się o sąd ale na szczęście, dzięki doświadczeniu Pana Tomka, wygrali;)
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez JuliaBed » 20 wrz 2019, o 15:06

Mnie Pan Tomaszczyk akurat pomagał niedawno odzyskać należności od byłego już szefa. Współpracy bardzo sobie chwalę. Wszystko mi wyjaśnił i przedstawił plan działania. Podjął konkretne, skuteczne kroki i pieniążki wróciły do mnie.
JuliaBed
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13 wrz 2019, o 15:02

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez beataka » 20 wrz 2019, o 20:10

Oczywiście. Każde poniżające zachowanie ze strony szefostwa lub współpracowników podchodzi pod mobbing.
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Karina_28 » 25 sie 2020, o 17:16

Wiadomo, mobbing to nic przyjemnego i takie sprawy bywają ciężkie, co oczywiście nie znaczy, że nie warto walczyć o swoje. Na pewno takimi sprawami zajmuje się Pan Tomaszczyk z JST i wiem, że cieszy się dużym powodzeniem i skutecznością.
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez IVETTA » 31 sie 2020, o 12:07

Jak się go nie zgłosi to będzie dalej tak działał tylko na innej osobie. No to już nie jest normalne, jak oni się oboje tak zachowują.
Avatar użytkownika
IVETTA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31 sie 2020, o 11:54

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez koffeinek » 25 wrz 2020, o 14:19

chyba musi być też spełniona szkoda, np, jakiś psychiczny uraz, obniżenie samooceny
koffeinek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sie 2020, o 16:17

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez GrzesinskaNina » 8 mar 2021, o 14:41

oczywiście, że to mobbing
GrzesinskaNina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 mar 2021, o 15:12

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Marciskia » 15 mar 2021, o 15:33

oczywiście że tak
Marciskia
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 mar 2021, o 15:23

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Jafra » 20 lip 2021, o 06:19

Granica jest bardzo cienka i czasami trudno samemu sobie uświadomić, że zachowanie szefa jest już niezgodne z prawem. Jeśli chcesz mieć pełną jasność najlepiej zgłoś się do pani mecenas Magdaleny Karaczun, ona zajmuje się tego typu sprawami i wszystko ci wyjaśni. W przypadku gdy faktycznie będzie to mobbing, poprowadzi twoją sprawę profesjonalnie i z zachowanie wszystkich zasad. Pani mecenas jest konkretna, empatyczna i dyskretna.
Jafra
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 11:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek