blizna po cesarce

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

blizna po cesarce

Postprzez donatka » 13 mar 2019, o 11:16

Jak dbałyście o swoją bliznę po cesarce? Stosowałyście jakąś specjalną pielęgnację czy tylko szare mydło i tyle? Koleżanka rodziła jakiś czas temu i mówi, że rana bardzo źle jej się goi, ma powikłania i chyba będzie musiała się położyć do szpitala bo nie wygląda to dobrze, jakieś zakażenie się wdało.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: blizna po cesarce

Postprzez Jamelia » 24 mar 2019, o 06:54

Na początku psikałam octeniseptem po kąpieli ale to przez pierwszy tydzień no i nie myłam tego miejsca gąbką tylko ręką bo w gąbce mogą być zarazki. A później normalnie i niczym już nie psikałam.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: blizna po cesarce

Postprzez a_gatka » 24 mar 2019, o 13:27

Ja podobnie, octenisept.
a_gatka
 

Re: blizna po cesarce

Postprzez pączkuszka » 4 kwi 2019, o 10:04

Jeżeli rana jest bardzo świeża i sącząca to jednak lepiej uważać czym sie myje, czyli żadnej zbędnej chemii. Tak jak koleżanka wyżej pisze. Później można nakładać kremy, gdy już będzie zabliźnione by nie było aż tak widocznej tej blizny.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”
Avatar użytkownika
pączkuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 09:54
Lokalizacja: Tczew

Re: blizna po cesarce

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 13:29

Ja po cesarce nie mogła wrócić do takiego samego współżycia jak przed ciążą, myślałam że tak już będzie, jednak lekarz polecił mi urządzenie do ćwiczenia mięśni rozszerzacz pochwy vagiwell. Po jego pół rocznym stosowaniu powróciłam do sprawności i dziś planuje kolejna ciążę.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: blizna po cesarce

Postprzez zula » 8 kwi 2019, o 14:55

octenisept i szare mydło :)
Avatar użytkownika
zula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 mar 2019, o 15:27

Re: blizna po cesarce

Postprzez mariolaZ » 25 kwi 2019, o 13:38

Ja polecam zabieg laserem Icoone :) Dla mnie rewelacja - blizna pozostała już tylko wspomnieniem ;) Robiłam zabieg w klinice Idealiste w Poznaniu i powiem ci, że lepiej trafić nie mogłam - bardzo profesjonalny zespół, sam zabieg dla mnie też był OK no i najważniejsze - są efekty!
mariolaZ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2019, o 11:30

Re: blizna po cesarce

Postprzez Jamelia » 12 maja 2019, o 07:34

Janinka88 napisał(a):Ja po cesarce nie mogła wrócić do takiego samego współżycia jak przed ciążą, myślałam że tak już będzie, jednak lekarz polecił mi urządzenie do ćwiczenia mięśni rozszerzacz pochwy vagiwell. Po jego pół rocznym stosowaniu powróciłam do sprawności i dziś planuje kolejna ciążę.


Nie na temat...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: blizna po cesarce

Postprzez cobek » 8 lip 2019, o 18:30

Czy jest jakiś sposób by całkowicie usunąć taką bliznę? Czy któraś z Was pozbyła się blizny na dobre?
cobek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 18:26

Re: blizna po cesarce

Postprzez MarleniaF » 24 lis 2022, o 09:56

Oczywiście, że można takie blizny usunąć. Nie wszystkie matki czują sie komfortowo z bliznami po CC wiele chce je usuwać. To nie jest nawet takie trudne. Można w klinice medycyny estetycznej, albo maściami i żelami. Zależy jaki masz budżet i jak szybko chcesz ją usunąć. Jak masz czas to polecam sprawdzić Contractubexa, jeśli chcesz na raz to powinnaś odwiedzić jakiegoś lekarza i pójść na zabieg laserowy
MarleniaF
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2022, o 09:48

Re: blizna po cesarce

Postprzez ninka88 » 5 gru 2022, o 16:34

Smarowałam taka śmierdzącą maścią, później takie plastry kupiłam. Poszłam do fizjoterapeutki musiałam mobilizować bliznę, szczotkować brzuch i ją. Z uwagi na powikłania po ciąży miałam też zalecane ćwiczenia. Po 3 wizytach i fizjoterapeutki blizna nie ma zrostów i już jest wszystko ok. Wiadomo brzuch wchłania się do roku więc taka galareta jeszcze jest w okolicy pępka. Z tym, że ja urodziłam bliźniaki to i tak nie ma tragedii :D
ninka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2022, o 16:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]