Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez shinelips » 11 lis 2018, o 01:25

Witam,

Potrzebuję rozsądnej i uspokajającej odpowiedzi.
Otóż zacznę od swoich dni płodnych. Od 3 miesięcy nie używam antykoncepcji jaką były Nuvaringi, ponieważ nie jestem już w stałym związku i nie planowałam stosunków płciowych. Od tego czasu mam regularne miesiączki 28 dni z czego wnioskuję, że owulacja występuje u mnie w 13-14 dniu cyklu a przy tym samym dni płodne. Ostatnia miesiączka: 25.10-29.10. Dodam również, że CHYBA w czasie owulacji przy mocnym naciśnięciu prawej piersi pojawia się malutka mleczna kropelka płynu. Zdarza mi się to bardzo często, ale raczej jest to wynikiem zaburzeń hormonalnych niż guzów czy innych poważnych chorób. Podejrzewam, że jest to podwyższony poziom prolaktyny.

2go listopada doszło do 2 stosunków płciowych z jednym partnerem z prezerwatywami oraz wytryskiem poza pochwą. Prezerwatywy nie zostały uszkodzone ani się nie zsunęły. Bardzo starałam się uważać bo wiedziałam, że mogę być w okresie swoich dni płodnych a ten stosunek odbył się tydzień po tym jak zaczął mi się okres więc nie mogłam już założyc Nuvaringu.

Wczoraj 9.11 w nocy doszło do 2 stosunków płciowych w prezerwatywach i z końcem na zewnątrz. Prezerwatywy zostały sprawdzone po i nie zostały uszkodzone ani się nie zsunęły podczas zbliżenia, tak jak ostatnio, dodam że z tym samym partnerem co wcześniej. Mam 21 lat a partner 25 lat więc jesteśmy rozsądni i wiemy czym może się skończyć niezabezpieczony stosunek zwłaszcza gdy miałam dni płodne (o ile coś sie nie poprzestawiało) a o dziecko się nie staramy.

Głównym moim zmartwieniem jest fakt czy poprzez petting mogło dojść do zapłodnienia.
2go listopada było jedynie delikatne i krótkie pocieranie penisem mojej łechtaczki ale również wejścia do pochwy. Dodam, że to NIE był mój pierwszy stosunek z tym partnerem i nigdy nie zauważyłam u niego preejakulatu (ani podczas pieszczot rękoma ani oralnie ani wizualnie) ale liczę się z tym, że mogło coś "wypłynąć". Na pewno nie doszło do wytrysku.
9go listopada petting był "mocniejszy" to znaczy: partner pieszcząc moją łechtaczkę penisem dotykał również wejścia do pochwy i 2 razy leciutko, dosłownie na 1cm wszedł główką ale od razu go odsunęłam. Nie było wcześniej ani później wytrysku oraz nie zauważyłam preejakulatu.

Była również sytuacja której obawiam się najbardziej...
Partner pieszcząc mnie palcami, siedząc naprzeciwko robił sobie dobrze drugą ręką dotykając łechtaczki i wejścia do pochwy penisem po czym doszedł na mój brzuch i klatkę piersiową. Wytarł później mnie i siebie po czym zasneliśmy i za pare godzin robił mi dobrze tą samą ręką co sobie wcześniej, dość dogłębnie.
Moje pytanie, czy daliśmy się ponieść rozkoszy i jest dość duże ryzyko ciąży zważając również na moje dni płodne, petting, zbliżenie w prezerwatywach czy też powinnam się troszkę uspokoić bo kolejna miesiączka może się opóźnić przez mój obecny i przyszły stres? (również stres przez egzaminy na studiach)

Proszę o odpowiedzi osób poważnych i znających temat.
Dziękuję...
shinelips
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lis 2018, o 01:23

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez redorange666 » 11 lis 2018, o 08:57

Z opisu wynika że szanse na ciąże są zerowe. Plemniki poza organizmem żyją około 3h więc nie sądzę aby mogło jakimś cudem dojść do zapłodnienia.
Idź do lekarza i zbadaj piersi. Nie lecz się sama i nie stawiaj diagnoz na podstawie domysłów.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Jamelia » 11 lis 2018, o 17:42

Nie sądze żeby byłaz tego ciąża ale żeby nie fundować sobie dodatkowego stresu - za dwa tygodnie zrób test ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Canel » 14 lis 2018, o 12:48

Czemu za dwa tygodnie? Nie lepiej od razu zrobić test ciążowy? Po co czekać.
Canel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2018, o 18:01

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez puderniczka » 14 lis 2018, o 13:12

Też myślę że tu ciąży nie ma jak się doszukiwać także spokojnie. Nie mniej skoro partner się pojawił to już wróć do antykoncepcji, z tymi gumkami to wiesz jak bywa a dwa właśnie różne takie zabawy mogą się różnie zakończyć i nie zawsze się opanujesz. krążek, wkładka czy tabletki co tam chcesz, ja od lat jestem na belarze i powiem Ci że mi na tabletkach najlepiej :)
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Gosja » 15 lis 2018, o 15:06

Test zdecydowanie warto zrobić.
A co do pettingu - mam wrażenie, że źle używasz tego określenia. W przypadku pettingu penis nie ma kontaktu w żadnym wypadku z pochwą czy zewnętrznymi organami płciowymi. Ale to taki szczegół. ;)
Gosja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lis 2018, o 14:46

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Balbina90 » 17 lut 2019, o 16:00

Aby doszło do zapłodnienia muszą być spełnione czynniki, które umożliwią połączenie się komórki jajowej z plemnikiem, a ty mówisz że masz zaburzenia hormonalne, dlatego wydaje mi się że ciąża w twoim przypadku nie jest i nie będzie taka łatwa. A w jaki sposób wyznaczasz swoje dni płodne? Ja ci polecam komputer cyklu myway, który robi to precyzyjnie a ty będziesz spokojniejsza o swoją płodność. Będziesz mogła również planować swoje życie intymne. Ja kupiłam go na stronie SPAM

Ostatnio edytowano 23 mar 2019, o 22:25 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Balbina90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 15:08

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Malwina27 » 14 mar 2019, o 22:29

Polecam Tobie kapturek antykoncepcyjny FemCap oraz żel plemnikobójczy Cotragel green, nie zawsze musisz liczyć na faceta.
Malwina27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 20:23

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 12:30

Aby doszło do zapłodnienia komórka jajowa musi połączyć się z plemnikiem, dlatego podczas zabaw typu petting nie ma szans na zapłodnienie. Nie mniej jednak należy mieć na względzie możliwość przeżycia plemników w ciele kobiety nawet do 5 dni. Ja osobiście kontroluje swoją płodność za pomocą testera owulacji ze śliny afrodyta i wiem kiedy muszę bezwzględnie się zabezpieczać.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: Obawy ciąży. Petting a ciąża?

Postprzez Anika1 » 5 kwi 2023, o 11:06

Dzień dobry czy mozliwy jest ból brzucha podczas zapłodnienia ? Tzn czy to jest odczuwalne ?
Anika1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2023, o 11:00
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]