Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez Andzia95 » 18 sty 2019, o 01:23

Hej, proszę kogos o pomoc. Sytuacja jest bardzo zla. Jestem w 5 miesiacu ciazy, zwolnilam sie z powodu racy a potem dowiedzialam o ciazy. Mam troche odlozone tych pieniedzy, ale to na pewno na wyprawke nie starczy te 2000 zl. Z chłopakiem jestem 3 lata ponad, mieszka 20 pare km ode mnie. Tak sie zlozylo, ze akurat doszlo mu (ze sprawy co sie ciagnie dobrych kilka lat) zapłacić 7000.

Mieszkamy oddzielnie, dodam ze
samochod tez sprzedal za marne grosze i nie ma nawet jak dojechac do mnie ew z wujkiem jego czasem, nie mieszkamy razem. Doradzam mu zeby na razie auta nie kupowal, bo nie wiadomo czy bedzie mozna na raty splacic ta kare. Czy dobrze mowie? Czy z jego wypłaty 2500 gdyby to splacil mozna zyc gdzies w wynajetym mieszkaniu za okolo 1200 zl, no i ja moze bym dostawała 1000 albo 1500 jezeli na te dodatkowe swiadczenia sie zalapie. Nie chce do niego do domu, ma zle warunki dla dziecka wilgoc,,matka popija i watpie zeby przestala. Wszystko jest tak skomplikowane...

Prosze kogos kto widzi to z innej strony niz ja, bo nie mam pojecia co tu robic, a lepiej jakbysmy wszyscy razem mieszkali, bo to paliwo takie cholernie drogie teraz, i nawet nie zarobi na ten pierwszy miesiac mieszkania jakby do mnie tyle razy przyjezdzal
Andzia95
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 01:23

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez Andzia95 » 21 sty 2019, o 22:14

Na prawdę nie ma tu nikogo, kto mógłby się wypowiedzieć ze swojej strony co myśli na ten temat? Nie mam z kim o tym porozmawiać...
Andzia95
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 01:23

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez natalia523 » 22 sty 2019, o 14:34

Popatrz na ogłoszenia w internecie, sprawdź jakie są ceny wynajmu mieszkań w Twojej okolicy. Idź do urzędu gminy i dowiedz się jakie konkretnie świadczenia możesz dostać. Potem usiądźcie razem i policzcie ile wspólnie miesięcznie macie pieniędzy i jakie macie wydatki. Mieszkanie + opłaty+ abonament za tel/internet itd. + no i koszt utrzymania dziecka (pieluchy, chusteczki, ubranka, witaminy, mleko modyfikowane, jeżeli nie będziesz karmić piersią). Wszystko spiszcie na kartce, wtedy będziecie wiedzieć, czy stać Was na mieszkanie razem.

http://www.rozszerzaniediety.pl
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
natalia523
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lis 2018, o 21:55

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez Andzia95 » 23 sty 2019, o 21:12

Dziekuje za odpowiedz, jak bede miala czas na spokojnie to tak zrobie, bo z chlopakiem malo sie widujemy
Andzia95
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 01:23

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez Jamelia » 13 lut 2019, o 12:06

Oczywiscie ze powinniscie razem zamieszkac. Chlopak niech sie bierze za robote bo ma dziecko w drodze. Popieram wczesniejsza wypowiedz - spisac wszystko i policzyc. W miedzy czasie chlopak.moze jakies kursy konczyc i szukac lepiej platnej pracy.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez Andzia95 » 17 mar 2019, o 21:02

Podjęliśmy decyzje, i jak na razie kilka miesięcy będę z dzieckiem w domu a za jakis czas po porodzie zamieszkamy gdzieś i wynajmiemy, tak by było najlepiej. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Andzia95
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 01:23

Re: Brak pracy, jestem w ciazy. Chlopak tylko zarabia

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 12:23

Mam nadzieję, ze jakoś się Wam sprawy ułożyły, najgorsze co może być to mieszkanie oddzielnie
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]