depresja

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

depresja

Postprzez ewunia » 16 wrz 2017, o 20:36

Drogie dziewczyny moim problemem
jest depresja
napiszcie jak leczyc te chorobe
czy sa jakies fundacje grupy wsparcia
bardzo chcialabym wyjsc z tej choroby.
Mieszkam gorny slask
ewunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 wrz 2017, o 20:48

Re: depresja

Postprzez redorange666 » 16 wrz 2017, o 22:04

Idź do lekarza. Psychiatry. To jedyne wyjście. Sam miałem ten problem i bez lekarza jest bardzo bardzo ciężko.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: depresja

Postprzez Jaśmin » 17 wrz 2017, o 21:22

Leki pomagaja. Trzeba miec bardzo silna wole by wyjsc z depresji bez lekow, moim zdaniem na poczatku warto je brac bo zmieniaja samopoczucie i daja wiecej sily by dalej walczyc. Niektorzy ludzie sobie bez nich radza ale mysle ze jesli jest Ci ciezko to psychiatra i leki to nie jest wcale nic zlego, one pomagaja wyrownac poziom hormonow.

A co do grup wsparcia to nie wiem czy sa jakies fizyczne ale mozesz zajrzec na forum dla zaburzonych, nie bede spamowala linkiem ale latwo je znalezc w googlach Ja tam spedzalam ciezkie dni, swiadomosc ze duzo ludzi ma ten sam problem pomaga jakos przejsc z tym do normalnosci.

A kolejna rada to starac sie ignorowac chorobe, nie skupiac sie na zlym samopoczuciu. Rob wszystko tak jak zwykle nawet jesli gorzej sie czujesz, wychodz, spotykaj ze znajomymi chocby na poczatku na sile, chocbys nie miala ochoty to zmuszaj sie, w ten sposob zrzucisz chorobe na dalszy plan i Twoje samopoczucie sie poprawi. Najgorsze to zamknac sie w domu i zapadac w poczuciu beznadziejnosci.

Ja od ponad roku sie lecze i nadal mam momenty zlego samopoczucia kiedy kreci mi sie w glowie, czuje sie dziwnie, ale zyje normalnie mimo wszystko. Od depresji nic fizycznie sie nie stanie, to trzeba sobie uswiadomic, to tylko i wylacznie siedzi w glowie wiec jesli cialo robi wszystko normalnie i normalnie sie zachowuje to i wewnetrzne samopoczucie jest lepsze.
Mi na poczatku walki z depresja i derealizacja bardzo pomogla silownia, to byl taki moj dorazny cel, wiedzialam ze mam taka rutyne i cokolwiek sie nie dzialo w moim samopoczuciu to bylam na silowni i dawalam sobie ostry wycisk. Meczylam sie fizycznie i dzieki temu odciazalam sie mentalnie. Jezdzilam na rowerze, nawet randkowalam, ha! Tak poznalam mojego meza :) Ostatnie na co mialam ochote to spotykac sie z ludzmi, najchetniej wychodzilabym wszedzie tylko z rodzicami, bo oni dawali mi w tamtym momencie bezpieczenstwo ale zmuszalam sie zeby isc do kolezanki, zmusilam sie by spotkac sie z moim juz mezem i zakochalam sie w miedzyczasie :D Chodzi o to by traktowac chorobe jak cos niewaznego, jak przejsciowy stan, jak przeziebienie i zyc normalnym zyciem.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: depresja

Postprzez ewunia » 20 wrz 2017, o 13:02

Piekne dzieli za posta
bylam u lekarza biore lek naxwa
mozarin. Raz jest mi dobrze s raz
zle.
Na razie dzieki za posta
ewunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 wrz 2017, o 20:48

Re: depresja

Postprzez Silesiana » 20 wrz 2017, o 14:07

Najlepiej jest iść do psychiatry, sama zmagam się z depresją od wielu lat i wiem, jak jest z tym ciężko, nie wolno zostawać z tym samotnie, inaczej będzie źle.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: depresja

Postprzez rozaliasz » 4 paź 2017, o 14:24

Depresja jest poważnym problemem i najlepszym wyjściem jest kontakt ze specjalistą psychiatrą, który zaproponuje leczenie. Wskazana może być również psychoterapia.
rozaliasz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 paź 2017, o 23:37

Re: depresja

Postprzez dradziszewska » 5 paź 2017, o 10:07

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami warto korzystać z okazji dobrego psychoterapeuty, życie jest zbyt krótkie aby mieć depresję.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: depresja

Postprzez Jaśmin » 5 paź 2017, o 20:47

Niestety to nie jest niczyj wybor tylko choroba ktora dopada bez ostrzezenia.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: depresja

Postprzez kalisk » 10 paź 2017, o 14:21

Jak już ktoś napisał, na forum tego nie wyleczyć, przede wszystkim wizyta u lekarza i leki

kalisk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 19:59

Re: depresja

Postprzez zębowa_wróżka » 11 paź 2017, o 11:11

Z depresji ciężko wyjść. Najlepiej udać się z tym problemem do lekarza i zażywać właściwe leki. Dużo także daje wsparcie najbliższych.

Ludzie mają irytujący zwyczaj pamiętania rzeczy, których nie powinni pamiętać.
Zobacz ubrania dziecięce mayoral, które są idealne dla dzieci.
Avatar użytkownika
zębowa_wróżka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 11:02
Lokalizacja: Poznań

Re: depresja

Postprzez sydtamara » 11 paź 2017, o 13:46

dokładnie bez lekarza będzie ci ciężko

sydtamara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 12:50

Re: depresja

Postprzez karpandzia11 » 11 paź 2017, o 17:13

zgłoś się do specjalisty

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: depresja

Postprzez margaret » 11 paź 2017, o 18:00

idź do psychiatry on ci pomorze

margaret
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 17:17

Re: depresja

Postprzez ONA » 11 paź 2017, o 19:46

Pomoże, a nie Pomorze. Pomorze może być Środkowe albo najwyżej Zachodnie.
ONA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 19:45

Re: depresja

Postprzez lukrena » 14 paź 2017, o 17:46

moim zdaniem nie ma gorszej choroby niz depresja !

lukrena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2017, o 14:33

Re: depresja

Postprzez barbaros.pio.70 » 18 paź 2017, o 14:22

Zmagam się z depresją od wielu lat.Bywają okresy,że jest nieżle.Biorę leki na depresjęi okresowo nasenne.gdyż ze spaniem jest kiepsko.Noc jest najgorsza bo do głowy przychodzą najgorsze myśli i lęki się potęgują.Są dni że jestem w tak kiepskim stanie, że sama z domu boję się wyjśc.Ale zbieram się w sobie i tłumaczę, że najgorsze już za mną i musi być lepiej.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: depresja

Postprzez guan » 19 mar 2018, o 17:38

Najwazniejsze to nie poddawac sie :)
guan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 17:36

Re: depresja

Postprzez motyl35 » 20 lut 2019, o 22:05

Zna ktoś jakiś dobry ośrodek leczenia uzależnień, depresji blisko Warszawy?
motyl35
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 20:35

Re: depresja

Postprzez ellena » 24 lut 2019, o 12:26

Bardzo dobry ośrodek jest w Nowym Modlinie Medox Moja znajoma tam właśnie leczyła się z depresji. Bardzo jej pomogli, lekarze ze świetnym podejściem do pacjenta.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: depresja

Postprzez jajecznica » 5 mar 2019, o 21:19

Drogie mamy, potrzebuję namiar na jakieś SPAM ] Może macie kogoś sprawdzonego z dobrym podejściem? Proszę o namiary

Ostatnio edytowano 24 mar 2019, o 06:40 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jajecznica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 09:38

Re: depresja

Postprzez ellena » 20 mar 2019, o 12:35

Bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień i depresji o wszelakiej etiologii jest w Nowym Modlinie Medox. Bardzo sprawdzone tam mają metody leczenia. Bardzo dobrzy psychologowie. Znam osobę która właśnie tam leczyła sie z depresji. I bardzo jej pomogli. więc naprawde warto.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: depresja

Postprzez ksobieraj22 » 3 sty 2020, o 17:31

Koniecznie idź do lekarza, prawdopodobnie dostaniesz leki, początki mogą być ciężkie ale leki pomogą Ci się ustabilizować. Później radzę zacząć terapię u psychologa, leki pomagają wyjść na prostą a terapia pozwala na tej prostej zostać.

Zapraszam na mojego bloga :) https://rodzice-testuja.pl
Avatar użytkownika
ksobieraj22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2020, o 15:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: depresja

Postprzez rogatka » 12 lut 2020, o 20:27

Depresja to długotrwałe leczenie psychiatryczne i terapia z psychologiem. Osoba przyjmująca leki na stałe nie musi stale chodzić do psychiatry po receptę, bo teraz może już legalnie poprosić o wystawienie e-recepty (np.lekarzonline.eu) i w ramach kontynuacji leczenia zostanie ona wystawiona w ciągu godziny.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: depresja- wyleczona po 4 miesiącach

Postprzez maszka8787 » 21 lut 2020, o 16:03

Witam wszystkie kobietki! :knitting :woman:
Przychodzę po długiej przerwie,ale z dobrą nowiną.
Otóż depresja o mnie zapomniała, owszem zdarza się,że coś mnie zdołuje, ale nie da się tego nazwać depresją.
Nie mam natłoku negatywnych myśli. Tak tych egzystencjolanych! I to było kluczem do wyjścia z tej paskudnej choroby.
Ale do sedna. Pół roku temu ktoś ze znajomych podesłał mi link do artykułu o olejkach konopnych bo komuś w rodzini epomogło przy depresji.
Olałam temat nie miałam nastroju, ale w końcu się przemogłam. tak w skrócie :CBD to legalna i najważniejsza substancja aktywna medycznej marihuany oraz konopi, o bardzo szerokim spektrum działania. Spośród kilkuset substancji wykrytych w konopiach CBD posiada najsilniejsze właściwości zdrowotne. Olej CBD z konopi siewnych nie jest psychoaktywny i może być stosowany jako wszechstronny środek terapeutyczny bez obaw o zmiany świadomości. Kannabidiol(CBD) w przeciwieństwie do THC nie powoduje skutków ubocznych, nie odurza i nie uzależnia. :D 8-)

Mamy w mieście konopną farmację więc się tam wybrałam. Pani, która tam pracuje wszystko mi wyjaśniła co z czym. I tak zaczełam od 5% CBD. W smaku paskudztwo, ale się przemogłam bo tanie nie było. :girlactive
Po 3 dniach przyszło pierwsze rozluznienie, wstałam wyspana bo poraz pierwszy zasnełam bez nakrecania się.
Tydzień później mogłam powiedzieć,że czuję się prawidło..a przy depresji to tak jakby się już mogło wołać hurra.
Działałam dalej.Do diety dołączyłam ashwaghande po ok miesiacu . I taką mieszankę brałam przez ok 4msc.

Dzisiaj dopiero jak się upewniłam,że deprecha nie znikneła na chwilę postanowiłam,ze musze się tym podzielić. Nie wiem do końca jak to działą, ale działa. Mam nadzieje,że mój post i doświadczenie też komuś pomoże, jak ktoś ma pytania to postaram się w miare możłiwosci odpisywac. Buziaki :kwiatek
maszka8787
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 15:46

Re: depresja

Postprzez maszka8787 » 21 lut 2020, o 16:04

maszka8787
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 15:46
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]