Co na ból zęba?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Co na ból zęba?

Postprzez Maga91Wwa » 29 lis 2018, o 14:09

Witam, wypadła mi plomba i zaczął mnie na nowo boleć ząb leczony kilka lat temu... Dentysta może przyjąć mnie dopiero wieczorem, znacie jakieś środki przeciwbólowe, które mogłyby mi pomóc? Brał ktoś Gardan? Faktycznie takie mocne?
Maga91Wwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 14:01

Re: Co na ból zęba?

Postprzez Cardigan » 29 lis 2018, o 17:54

Mocne leki przeciwbólowe niestety są tylko na receptę.

Cardigan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2018, o 10:23

Re: Co na ból zęba?

Postprzez MagdaŁdz » 29 lis 2018, o 18:31

Brałam kiedyś Gardan przy migrenie i uciążliwym bólu głowy i mi kilka razy pomógł, ale ząb to w sumie co innego... Osobiście polecam metodę autosugestii i powtarzania sobie, że ząb nie boli (nawet gdy boli jeszcze bardziej), kiedyś jak miałam problem i musiałam czekać na dentystę, to wmówiłam sobie, że mnie nie boli i może nie przestało mnie boleć, ale na pewno łatwiej było mi ten ból znieść :)
MagdaŁdz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 18:28

Re: Co na ból zęba?

Postprzez Jamelia » 30 lis 2018, o 12:05

Ketonal 50 jest bez recepty

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co na ból zęba?

Postprzez Fryzomania.pl » 1 gru 2018, o 22:55

Jeżeli jest wizyta już zaplanowana, to proponuję zawczasu wykonać zdjęcie bolącego zęba ( w przypadku, gdy lekarz nie ma swojego aparatu rtg w gabinecie), ponieważ może zaistnieć taka sytuacja,że będzie takowego potrzebował :) może nas w takim przypadku cofnąć, co wiąże się z kolejnym wydłużeniem czasu i przed wszystkim bólu zęba. Wykonanie zdjęcia to nieduży koszt,a dla lekarza jest to naprawdę przydatna sprawa. I osobiście przed wizytą nic bym nie zażywała. Z reguły lekarz albo przepisuje antybiotyk, albo zęba po prostu usuwa. Kwestia indywidualna. :) życzę zdrowia :)
Avatar użytkownika
Fryzomania.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 lis 2018, o 10:09
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Co na ból zęba?

Postprzez espanka » 21 lut 2019, o 20:08

u mnie też w apteczce gardan, jak inne leki zawodzą to on pomaga szybko, mój facet bierze na ból głowy, czasami jak go złapie to potrafi być cały dzień wyłączony z życia bo tak go nawala, odkąd gardan bierze to szybciej dochodzi do siebie
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Co na ból zęba?

Postprzez casablanca_89 » 22 lut 2019, o 12:53

ja kiedyś ssałam goździki i faktycznie pomagało, ale tak czy inaczej do dentysty marsz! :)

„Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed sobą do zrobienia” – Maria Skłodowska-Curie.
Avatar użytkownika
casablanca_89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 12:48

Re: Co na ból zęba?

Postprzez AsiaK » 1 mar 2019, o 00:17

U mnie na silne bóle najlepiej działa gardan, kiedyś bolał mnie ząb i tyle te tabletki mi pomogły. Dobrze działają tez na bóle menstruacyjne wiec zawsze mam je u siebie w torebce.
AsiaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 mar 2019, o 00:17

Re: Co na ból zęba?

Postprzez marcela » 8 mar 2019, o 13:48

mialam identyczna sytuacje, wypadla mi plomba i myslalm ze umre z bolu. ale na szczescie kolezanka polecila mi scandinavian clinic, przyjeli mnie od reki. Nigdy w zyciu nie bylam w tak extra przychodni dentystycznej, przemila obsluga a denstysta rewelacja, szybko i bezbolesnie naprawil mojego zeba. od teraz to juz tylko tam bede chodzic i polecam kazdemu!
marcela
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:39

Re: Co na ból zęba?

Postprzez donatka » 13 mar 2019, o 11:20

Ciekawy patent z tymi goździkami, wypróbuję :)
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Co na ból zęba?

Postprzez ellena » 20 mar 2019, o 13:26

Dobrze że macie bóle zęba...Moja siostra ma takie zęby że ją nie bolą .Idzie do dentysty ten się w wiertuje i łup pół zęba odpada. Na zewnątrz nie widać próchnicy ,nic nie boli a jak się odłamał kawałek to idzie zrobić plombę i buch po zębie. Tak musiała się trzech pozbyć ,wstawiła implanty. Niby ok, ale trochę roboty z tym jest. Musiała zrobić specjalne prześwietlenie zębów ,pantomogram. Siostra mieszka w Warszawie i dobrze że niedaleko niej jest pracownia Diagdent i tam jej to sprawnie załatwili.
Ale ile się musiała namęczyć z tymi zębami. Więc chyba lepszy ból bo wiemy że coś się wtedy dzieje. Weźmiemy jakiś środek i od razu idziemy do dentysty
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Co na ból zęba?

Postprzez liniana » 11 maja 2019, o 22:32

Też mam gardan w apteczce, to mój nr 1 na silny ból, koszt kilku złotych a to jedyne co działa jak naprawdę coś mnie mocno boli i też to działanie się długo utrzymuje.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Co na ból zęba?

Postprzez ancymek » 4 lip 2019, o 14:46

Ja się przyznam, że przez długi, długi czas nie dbałam o zęby i pewnego dnia były w tak tragicznym stanie że wstydziłam się wychodzić do ludzi. Problem był taki, ze panicznie bałam się dentystów jednak wzięłam się na odwagę i zapisałam się do https://jesionowa-dental.pl/ dzisiaj moje leczenie dobiega końca, a zęby wyglądają o niebo lepiej wiec jeżeli miałabym polecić jakiś gabinet dentystyczny to właśnie ten. Pełen profesjonalizm i doświadczeni stomatolodzy!
ancymek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lip 2019, o 09:34

Re: Co na ból zęba?

Postprzez docha » 29 wrz 2019, o 22:57

Dentysta będzie najlepszym lekarstwem na ból zęba ;) A na przeczekanie do wizyty ibuprofen forte, w doz wychodzi niedrogo, i da się wytrzymać.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Co na ból zęba?

Postprzez minka18 » 25 lis 2019, o 16:14

Najlepszej porady w tej kwestii zdecydowanie udzieli Ci stomatolog. Pytanie, czy wiesz do kogo zgłosić się w tej sprawie? O zdrowie moich zębów troszczy się gabinet Vadamko vadamko.pl z Koszalina. Moze to Twoje okolice i Ci pomoga?
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Co na ból zęba?

Postprzez marcela » 28 lis 2019, o 14:17

Ojjj nagły ból zęba, nie ma nic gorszego … leki przeciwbólowe i biegiem do dentysty. Ostatnio miałam identyczny problem i w sumie dzięki niemu trafiłam do świetnej kliniki na placu Szczepańskim w Krakowie gdzie przyjęli mnie od ręki. Polecam!
marcela
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:39

Re: Co na ból zęba?

Postprzez ellena » 28 lis 2019, o 15:28

Ja miałam ostatnio problem z zębami musiałam iść zrobić prześwietlenie bo konieczne było leczenie kanałowe.wybrałam sie do Diagdent na Ursynowie, tam szybko bez kolejki zrobili mi szczegółowe prześwietlenie, na zdjęcie też długo nie czekałam bo ok 20 min. Warto podjechac jak ktoś potrzebuje.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Co na ból zęba?

Postprzez jusiawarda » 28 lis 2019, o 18:10

Ja mam Solpadeine i mnie kiedyś poratował przy bólu zęba
jusiawarda
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 wrz 2019, o 23:23

Re: Co na ból zęba?

Postprzez lilka86 » 13 lut 2021, o 18:43

Jeśli szukasz dobrego specjalisty to polecam gabinety Lux Med w Krakowie.
lilka86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lut 2021, o 18:38

Re: Co na ból zęba?

Postprzez Witalka » 5 sty 2023, o 12:37

ja mam w domu zawsze z pachnacej krainy olejek gożdzikowy.. on jest najlepszy na bol zebow
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]