Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Pena » 14 sie 2018, o 11:45

I jak ogólnie? Udalo Ci się usunać wszystkie włoski? Czy zabieg jest wykonywany przez lekarza czy przez kosmetyczkę? I czy bolało?
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez xena » 14 sie 2018, o 13:02

Cięzko jest mi opisać to uczucie. Taki jakby prąd.... Zupełnie inne niż depilacja woskiem. Nie bylo to przyjemne aczkolwiek do wytrzymania :P Dla efektu głądkości warto. NIe mam aktualnie żadnych włosków pod pachami. Ani jednego co jest mega wygodne teraz latem. Ponoć pojedyncze włoski mogą odrosnąć ale po to własnie robi się zabieg przypominający po roku. Który ma usunąc wszystkie pozostałe włoski. Zabieg był wykonywany przez kosmetologa. Bardzo fajna dziewczyna, ale nie przypominam sobie jej imienia. A i jeszcze jedno. W klinice pierwsza konsultacja jest darmowa :) Zapisz się i zobacz co Ci powiedzą.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez michalinaa01 » 23 wrz 2018, o 22:31

jak dla mnie to super rozwiązanie, sama byłam na depilacji laserem LightSheer Desire w tej klinice: SPAM. plus tej depilacji jest, że już po pierwszym zabiegu problem owłosionej skóra zanika no i przede wszystkim laser nie podrażnia nam skóra jak większość jednorazowych maszynek. ja byłam u Pani kosmetolog Agaty Gortat. jak dla mnie to warto o siebie dbać i się od czasu do czasu rozpieszczać.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 08:00 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
michalinaa01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 wrz 2018, o 13:55

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez monicabe » 22 lis 2018, o 10:45

Mam pytanie do dziewczyny z Gdańska i okolic.. Lepiej jest wybrać się na laser duo shiro w Yasumi czy vectus w Clinica cosmetologica????
Avatar użytkownika
monicabe
Miła Kobietka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 13:15

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez xena » 22 lis 2018, o 15:37

Moim zaniem vectus. Sama poczytałam sobie o wszystkich laserach i ich rodzajach zanim się zdecydowałam na coś konkretnego i o tym w yasumi też czytałam ale to po prostu ładna nazwa jaką nadaje się light sheer (tak aby brzmiało no wiesz, bardziej azjatycko....). Vectus skanuje wybrane miejsce na skórze i dzieki temu depilacja jest skuteczniejsza i mniej boli.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez monicabe » 26 lis 2018, o 12:40

Dzięki, tak w sumie myślałam ale wolalam sie upewnić. Naprawdę Cię bolało? Bo w sumie tylko ten ból mnie powstrzymuje....
Avatar użytkownika
monicabe
Miła Kobietka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 13:15

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez xena » 27 lis 2018, o 09:34

Boli ale czy byłaś kiedyś w gabinecie kosmetycznym na woskowaniu? No to jeśli byłaś to na pewno wiesz, ze woskowanie boli.... Moim zdaniem laser boli o wiele mniej. Przynajmnej ja tak to odczuwałam przy depilacji okolic bikini.Woskowanie potrafiło trwać całą wieczność, natomiast usuwanie włoskow laserem było o wiele szybsze. Poza tym kazdy ma inny próg bólu. Jesli jesteś wrażliwa na ból to jest to kolejny powód dla którego lepiej jest zdecydować sie na vectus bo mniej boli niz light sheer.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Jamelia » 28 lis 2018, o 21:25

Przez ilec czasu nie ma włoskow na ciele?
Czy efekt jest jak po depilatorze, że część pojawia się wcześniej inne póżniej ale średnio po tygodniu..
Od lat regularnie się depiluje ale nie ukrywam że chciałabym efekt na dłuuuuugi czas.
Jak to jest obecnie cenowo?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez xena » 11 gru 2018, o 13:39

Jamelia efekt jest różny w zależności od lasera. Ipl to nie jest laser i jest to jedynie epilacja światłem tak wiec w przypadku takiego zabiegu efekt nie jest na zawsze ale na jakiś czas. Mniej wiecej 3 miesiace (musiałabys sobie poczytać). Za to laser diodowy, jakim jest wspomniany vectus daje efekt na zawsze. Po roku zwykle powinno się wykonać zabieg przypominający, ale po to właśnie że podczas poprzedniej sesji niektóre cebulki mogły być w trakcie uśpienia. I po roku pojedyncze wloski mogą wyjść. Jak Cię to denerwuje, to po to właśnie jest ten zabieg.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Jamelia » 12 gru 2018, o 20:21

Ile ten laser diodowy kosztuje?
Rozumiem ze cena jest na partie.. czyli za noge cala czy np lydka cena, udo cena ??
I jakie to ceny? :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez xena » 31 gru 2018, o 08:22

Nie wiem czy moge tutaj podlinkować ale chyba nie. Najlepiej wejdź sobie na stronę Clinica cosmetologica w Gdyni czy w Gdańsku i sobie zobacz bo ceny są różne. I rożnie jest jeśli kupujesz zabieg pojedynczo a jeśli decydujesz się na pakiet bo w przypadku pakietu jest o wiele taniej. Całe nogi przykładowo za 6 zabiegów to 1400 zł, 4 zabiegi to 1000 zł...

Ale mniejsze okolice jak twarz czy pachy są o wiele tańsze.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Diabełek123 » 30 sty 2019, o 17:36

Jeśli chodzi o depilację laserową to niestety nie jest możliwe usunięcie 100% włosków. Ale 95% już tak. Ogólnie zabiegi z użyciem lasera diodowego są bardzo skuteczne ale na ciemne owłosienia. Z jasnymi włosami jest dużo większy problem. Cena zabiegu jest wysoka ale myślę, że warto bo daje efekty bardzo trwałe, ale niestety raz na jakiś czas trzeba wykonać zabieg przypominający. U różnych osób będzie to inaczej. Np. u mnie nie odrastają już od kilku lat (jedynie jakieś pojedyńcze) ale wykonałam aż 7 serii a więc bardzo dużo. IPL to przeżytek. Pracowałam kilka lat przy IPLU i mogę coś o tym powiedzieć. Większość klinik, które stosowały IPL albo przerzuciły się na laser diodowy albo pupadały. Depilacja laserowa jest ogólnie ok. Nie jest to tani zabieg ale bardzo skuteczny.

Diabełek123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2019, o 17:13

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Lilka29 » 21 mar 2019, o 11:24

Korzystałam z zabiegów depilacji laserowej bikini laserem light sheer. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Moja skóra jest gładka, a ja wreszcie pozbyłam się wrastających włosków i podrażnień. Naprawdę bardzo polecam! Mieszkam w Warszawie i chodziłam do salonu Laser Delux przy ulicy Hanki Czaki.
Lilka29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 11:08

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez RenataD » 11 cze 2019, o 19:06

Depilacja laserowa i IPL to dwie zupełnie różne metody redukcji owłosienia, które różnią się też skutecznością m.in. dlatego, że IPL nie jest w ogóle laserem i nie działa tak dogłębnie. Dlatego jeśli chcesz trwale pozbyć się niechcianych włosków - wybierz depilację laserem medycznym, a nie urządzeniem kosmetycznym IPL.
RenataD
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 cze 2019, o 19:03

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Maria01 » 29 cze 2019, o 16:32

unikam jakichkolwiek ingerencji w moją skórę. Wybieram krem do depilacji Veet bo nie podrażnia włoski nie wrastają, fajnie się nakłada i nie musze wychodzić z domu
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Stella » 29 cze 2019, o 19:56

Maria01 napisał(a):unikam jakichkolwiek ingerencji w moją skórę. Wybieram krem do depilacji Veet bo nie podrażnia włoski nie wrastają, fajnie się nakłada i nie musze wychodzić z domu

Ja z kolei używam plastrów z tej firmy. Moje ulubione to te ze specjalną formułą z olejkiem migdałowym i chabrowymzapachem, które znane są z dobroczynnego działania na skórę wrażliwą
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez docha » 30 cze 2019, o 17:49

Ja używam plastrów veet na nogi, a kremów w okolice bikini i pod pachy, bo jednak tam bym się obawiała trochę zrywania plastrów, mimo, że na nogach wcale aż tak bardzo to nie boli. ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez OlaMola » 2 sty 2020, o 21:00

ja usuwałam włoski laserem w Derma Clinic w Warszawie. Jestem pod mega wrażeniem rezultatów. Pod pachami i na bikini nie mam prawie żadnego włoska :) Jednak dobry laser to robi robotę!
OlaMola
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:00

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez espanka » 12 lut 2020, o 15:18

mam własny depilator ipl od babyliss i uważam to za dobrą inwestycję, na pewno opłaca się to bardziej niż chodzenie na zabiegi, kupujesz raz i masz na lata, a takie zabiegi u kosmetyczki też trzeba powtarzać co jakiś czas. Zabiegi robi się szybko, idzie to sprawnie :) ja sobie odpalam jakiś serial i działam ;)
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Jinka » 30 sty 2021, o 21:56

Depilacja laserowa jest najlepsza , najskuteczniejsza, pozwoliła mi wreszcie poczuć się komfortowo. Jestem po serii depilacji bikini i pach. Jaka to jest niewyobrażalna wygoda! Bardzo polecam! Korzystałam z salonu depicare.pl/ w Warszawie.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Onlla » 11 lut 2021, o 08:36

Ipl nie polecam. No chyba, ze chcecie sobie kupić urzadzenie do wykonywania depilacji w domu. W takim przypadkku efekt może być całkiem dobry. Ale jeśli chcecie wybrać się do salonu i za depilację tam zapłacić grube pieniądze, dowiedzcie się, czy depilacja będzie wykonywana laserem diodowym. Bo jedynie w takiej sytuacji efekt będzie dobry.
https://dreamskin.pl/czy-depilacja-lase ... laserowej/

Na stronie jest artykuł w którym są opisane poszczególne lasery. Moze to pozwoli Wam zdecydować się na odpowiedni dla siebie laser.... Który rzeczywiśćie da dobry rezulat.
Avatar użytkownika
Onlla
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 14 lis 2019, o 10:53

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Nati_90 » 15 kwi 2021, o 15:10

Cześć dziewczyny :)
Przymierzam się do wykonania depilacji laserowej pach, nóg i bikini. Czy słyszałyście może o laserze Spec3Hybrid? Mam bardzo niski próg bólu, a przeczytałam, że depilacja tym laserem jest całkowicie bezbolesna i że to nowa technologia. Zależy mi na tym, żeby zabieg był komfortowy i skuteczny.
Nati_90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 14:52

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Jinka » 29 kwi 2021, o 15:23

Nie znam tego lasera, tak jak wcześniej pisałam ja miałam robione zabiegi laserem vectus i wszystkim na prawdę bardzo polecam.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]