Nauka jezyka

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Nauka jezyka

Postprzez olajamroz » 4 kwi 2019, o 15:06

Witam, a może bardziej – hello! ;) Szukam dobrej szkoły/biura podróży, albo innej firmy która organizuje obozy językowe w USA. Ktoś kojarzy takie sprawdzone, godne zaufania firmy z doświadczeniem? Chciałabym w przyszłe wakacje opłacić tego typu wyjazd synowi (skończy 17 lat). Wiadomo że nic tak nie szlifuje języka obcego jak kontakt z żywą mową, innymi ludźmi itp. a dziś bez angielskiego jak bez jednego oka....takie czasy.
olajamroz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 sty 2019, o 10:18

Re: Nauka jezyka

Postprzez elacara » 17 kwi 2019, o 11:21

Są różne firmy jak Almatur, ATAS, ale profesjonalne kursy językowe za granicą ma też biuro Lingiwsta. Oni pierwsi się tym tematem w ogóle zajęli jeśli chodzi o polskich operatorów. Pamiętam że jeszcze córki mojego brata (a jest ode mnie o 15 lat starszy) jeździły na takie wyjazdy zagraniczne do Londynu właśnie przez te biuro. Teraz ja swojego syna wysyłałem w wakacje, ale nie do UK, tylko na Maltę, klimat przyjemniejszy, lepsze warunki imo.
elacara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 lut 2019, o 10:53

Re: Nauka jezyka

Postprzez Anetka1988 » 18 kwi 2019, o 11:23

Wydaje mi się, że jednak Almatur ma większe doświadczenie. Moja córka z nimi wyjeżdża od paru lat, raz była na Malcie, dwa razy w UK raz w Oxfordzie, a raz w Edynburgu. Zasadniczo dużo zależy od szkoły językowej z która współpracują tu nie mam zastrzeżeń bo wszystkie były w porządku. Ważne aby porozmawiać z ich sprzedawcą w biurze bo może podpowiedzieć, u nas na początku chcieliśmy jechać do Londynu, ale okazało się że dzieciaki w jej wieku 13 lat latają na Maltę.
Anetka1988
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 11:13

Re: Nauka jezyka

Postprzez Sallomka » 17 maja 2019, o 08:38

Jak dla mnie pomysł z wrzuceniem młodego na głęboką wodę jest super, bo faktycznie będzie miał opcje podszlifowac swój angielski tak jak piszesz. Szkoła językowa jest super, a taka która by wyjeżdżała z dzieciakami to już w ogóle, ale to trzeba liczyć się z kosztami. Tak żeby ci poradzić jakąś to nie mam, ale w sumie pomysł fajny.
Sallomka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 13:40

Re: Nauka jezyka

Postprzez MartaMM » 17 maja 2019, o 15:11

Ja od jakiegoś czasu odświeżam swój język z tutlo. Lekcje odbywam online więc nie tracę czasu na dojazdy a dodatkowo mogę posłuchać i oswoić się z różnym akcentem co później bardzo ułatwia sprawę;)
MartaMM
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 15 gru 2018, o 18:15

Re: Nauka jezyka

Postprzez marlennka » 20 maja 2019, o 10:45

Pomysł może i fajny, ale ja bym nie chciała być rzucona na głęboką wodę. Tym bardziej, że znając życie, to nikt ze znajomych by nie jechał ze mną.. Są równie fajne rozwiązania, tańsze i zachęcające do stałej pracy nad językiem. Chodzi mi o wyżej wspomnianą szkołę językową tutlo. To fakt, że zajęcia odbywają się on-line i ja dzięki temu nie tracę czasu na dojazdy. Zawsze można się do nich umówić na darmową lekcję próbną i samemu ocenić, czy takie rozwiązanie jest dobre :)
marlennka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 gru 2018, o 17:47

Re: Nauka jezyka

Postprzez sabinkaduchess » 22 maja 2019, o 11:13

Ja to myślę, że kazdy powinien wybrać to, co akurat mu najlepiej odpowiada ;) Np. ja znałam angielski, ale tak średnio i w nowej pracy chodzę na lekcje do profilingua razem z innymi ludźmi z firmy i już po kilku lekcjach zauwazyłam, że porozumiewam się o wiele swobodniej. Nawet jak zmienię pracę, to znajomość angielskiego zostanie.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Nauka jezyka

Postprzez oleksik » 22 maja 2019, o 18:09

Trzeba się uczyć języków. Przydadzą się chociażby na zagranicznych wakacjach.
oleksik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 maja 2019, o 18:06

Re: Nauka jezyka

Postprzez Olkka » 12 cze 2019, o 22:01

MartaMM napisał(a):Ja od jakiegoś czasu odświeżam swój język z tutlo. Lekcje odbywam online więc nie tracę czasu na dojazdy a dodatkowo mogę posłuchać i oswoić się z różnym akcentem co później bardzo ułatwia sprawę;)


Tez się z nimi uczę;) Faktycznie, możliwość posłuchania różnych akcentów mocno działa na ich korzyść- później przez to w rzeczywistości jest się łatwiej dogadać;)
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Nauka jezyka

Postprzez Olkka » 21 cze 2019, o 23:13

Ja w tutlo akurat uczę się angielskiego biznesowego. Na pewno przyda sie przed powrotem do pracy);
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Nauka jezyka

Postprzez marlennka » 26 cze 2019, o 00:09

Olkka napisał(a):Ja w tutlo akurat uczę się angielskiego biznesowego. Na pewno przyda sie przed powrotem do pracy);

A czy ten biznesowy to na tej samej zasadzie jest? Ciekawa jestem, bo chciałabym podnieść swoje kwalifikację, a nigdy nie pytałam nawet jak to jest :)
marlennka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 gru 2018, o 17:47

Re: Nauka jezyka

Postprzez AnitaT » 3 lip 2019, o 15:01

Ja uczę się ang biznesowego w tutlo i struktura kursu jest taka sama.Zawsze możesz się umówić na lekcje próbną i sama zobaczysz jak to wygląda;)
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: Nauka jezyka

Postprzez marlennka » 31 lip 2019, o 00:54

AnitaT napisał(a):Ja uczę się ang biznesowego w tutlo i struktura kursu jest taka sama.Zawsze możesz się umówić na lekcje próbną i sama zobaczysz jak to wygląda;)

Już wszystkie informacje dostałam podczas rozmowy z konsultantem tutlo. Fajnie, że są rozróżnione te zakresy językowe :)
marlennka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 gru 2018, o 17:47

Re: Nauka jezyka

Postprzez Karina_28 » 24 paź 2019, o 15:27

Ja właśnie zamierzam się dopiero zapisać do tutlo na kurs:) Dziewczyny, orientujecie się może czy dalej jest możliwość odbycia tej lekcji próbnej? Nie ukrywam, że coś takiego na pewno by pomogło przy podjęciu decyzji;)
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Nauka jezyka

Postprzez miss21 » 26 mar 2020, o 15:50

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Warto tylko wybrać dobrą szkołę językową. Ja prowadzę biuro rachunkowe i mam wielu klientów zagranicznych i muszę znać przynajmniej angielski.

miss21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 mar 2020, o 15:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]