tabletki antykoncepcyjne

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

tabletki antykoncepcyjne

Postprzez ela75 » 22 mar 2019, o 13:48

Witam, chciałabym się dowiedzieć bo od 3 lat biore tabletki antykoncepcyjne tylko nie popijam ich tylko połykam że ślina i czy ma to wpływ na ich działanie oraz chcemy zdecydować się na pierwszy stosunek do końca co powinniśmy wiedzieć ?
ela75
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 mar 2019, o 13:46

Re: tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 23 mar 2019, o 22:13

Tabletki antykoncepcyjne popija się niewielką ilością wody więc myślę że nie powinno być jakiegoś znaczenia że łykasz ją ze śliną. Pamiętam że też tak robiłam i jakoś nie zaszłam przez to w ciążę, grunt to.brać o stałych porach ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: tabletki antykoncepcyjne

Postprzez puderniczka » 25 mar 2019, o 10:59

3 lata bierzesz tabletki i dopiero teraz myślisz o stosunku do końca? nie żartuj, przecież cały ten czas byłaś chroniona, tabletki to skuteczna metoda i po to je bierzesz żeby inaczej już się nie zabezpieczać. co do połykania śliną to w przypadku każdej tabletki zalecane jest jej popicie, tak by jak najszybciej znalazła się w żołądku i po drodze nie zaczęła już wchłaniać. Lepiej popijaj, to nawet dziwne łykać na sucho, chociaż łyczek. Sama biorę belarę i mam naszykowaną z tabletką małą filiżankę wody zawsze, sama na pewno by mi stanęła w przełyku.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 12:17

W zażywaniu tabletek najważniejsza jest regularność, tak by owulacja nie powróciła. Ja jeszcze sprawdzam czy faktycznie nie mam owulacji, wykorzystuje do tego tester owulacji ze śliny afrodyta. Jest tani, mały i wielkości szminki. Szybko można określić czy jajeczkowanie przypadkiem nie powróciło.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron