Pieczenie i swędzenie pochwy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez ilyx33 » 26 gru 2011, o 23:46

Witam. Mam problem. Ostatnio moja pochwa zaczęła mnie swędzieć i piec.. mam wrażenie, że "powiększyła się". Nie wiem co mam zrobic, mam tak już od dwóch dni. Najgorsze jest to, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie miałam ;< . Nigdy nie byłam u ginekologa.. Mam 14 lat i w ogóle nie mam pojęcia o tych sprawach. Boję się, co to może być ? Są jakieś sposoby? Wstyd mi powiedzieć o tym komukolwiek.. czy są jakieś sposoby , by uniknąć wizyty u ginekologa ,a zarazem zrobić coś by objawy zniknęły? :/
ilyx33
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez hejman » 27 gru 2011, o 14:35

to może być grzybica pochwy, lepiej idź z tym do lekarza, nie ma co ryzykować
hejman
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Laalaa » 29 gru 2011, o 16:06

nie przesadzajmy z grzybica...moze zwykla infekcja
Zabrudzilas lapkami swoimi lub chlopaka :-), na basenie, za dlugo nie zmienialas bielizny, usiadlas (nie dal Boze) w publicznym kibelku na desce

a moze to cewka moczowa? przeziebilas moze pecherz?

zel do higieny intymnej z rumiankiem powinien pomoc...

choc popieram zewizyta u lekarza najlepsza, nie am sie czego wstydzic, lekarze takcih przypadkow dziennie maja setki, nik nie zapamieta nawet twojej twarzy :-)
Laalaa
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez dzo » 29 gru 2011, o 17:00

ilyx33 napisał(a):Witam. Mam problem. Ostatnio moja pochwa zaczęła mnie swędzieć i piec.. mam wrażenie, że "powiększyła się". Nie wiem co mam zrobic, mam tak już od dwóch dni. Najgorsze jest to, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie miałam ;< . Nigdy nie byłam u ginekologa.. Mam 14 lat i w ogóle nie mam pojęcia o tych sprawach. Boję się, co to może być ? Są jakieś sposoby? Wstyd mi powiedzieć o tym komukolwiek.. czy są jakieś sposoby , by uniknąć wizyty u ginekologa ,a zarazem zrobić coś by objawy zniknęły? :/



porozmawiaj z matką o tym
dzo
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez smutny aniołek » 6 sty 2012, o 22:24

całkiem niedawno przeżywałam to samo.
Polecam żel do higieny intymnej, najlepiej łagodzący.

Na podrażnienie i pieczenie pomoże Sudocrem;)
Mi pomogło i po problemie;-)
smutny aniołek
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 20:09

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Melisa » 7 sty 2012, o 22:09

Mi na te sprawy pomaga Lactovaginal, spróbuj, dostaniesz bez recepty w aptece
Melisa
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Szyszka » 11 sty 2012, o 19:28

Jest wiele powodów od których biorą się zapalenia i swędzenia pochwy.
Też często miałam takie problemy nie skutkowały ani antybiotyki ani tabletki dopochwowe.
W końcu spróbowałam maści : "clotrimazolum" i jestem pozytywnie zaskoczona. Pieczenie znika bardzo szybko. Lecz w moim przypadku często nawraca ponieważ jest spowodowane nadżerką, która ma duży wpływ na różne zapalenia pochwy.
Szyszka
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Melisa » 11 sty 2012, o 19:49

Szyszka napisał(a):"clotrimazolum"

o tak! zapomniałam o tym, rewelacyjna masc!
Melisa
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Szyszka » 11 sty 2012, o 20:45

Dodam jeszcze, że maść "clotrimazolum" nie jest droga koszt ok. 2 zł i można ją nabyć w każdej aptece bez recepty.
Szyszka
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez pomcia » 13 sty 2012, o 13:09

Tak ale pamiętaj, że jeśli nie przechodzi po 2-4 dniach to i tak konieczna jest wizyta u ginekologa.
pomcia
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez znajomek » 15 sty 2012, o 05:05

hey kup sobie maść w aptece clotrimazolum jest on bez recepty
Są też czopki dopochwowe clotrimazolum z tym że one są na recepte no ale ja poprosiłam aptekarkę to mi sprzedała bez recepty :)
Cena tych leków nie przekracza 10 zł. Są tez zioła do tzw. NASIADÓWEK :) o nazwie vagosan nie jest to drogie lub tamtum rosa tez pomaga.
życzę zdrowia.
znajomek
 

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez kamajana » 26 kwi 2012, o 21:25

Powiem z doświadczenia, kiedyś miałam częste infekcje, swędzenie, pieczenie, wizyty u gina i czopki, maści również dla partnera. Na punkcie higieny to mam prawie świra, do mycia używałam przeróżnych płynów, również antyalergicznych, a to dziadostwo wiecznie powracało. Dwa lata temu byłam u pewnego powiedzmy uzdrowiciela, facet bez zastanowienia powiedział, trzeba zrezygnować ze stringów a do mycia używać tylko szarego mydła Biały Jeleń, podeszłam do tego dość sceptycznie, ale od dwóch lat ani razu nie miałam nawrotu infekcji :) dlatego polecam wszystkim.
Aha mój partner też instrument myje tylko szarym mydłem ;)

http://www.stonoga.na.allegro.pl
Wyprzedaż obuwia dziecięcego, suuuper ceny :)
Avatar użytkownika
kamajana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 19:55

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez lidex » 5 maja 2012, o 10:01

Dokładnie tak, Biały Jeleń. Babka na wykładzie z ginekologii mówiła nam, że używanie płynów do higieny intymnej, to tylko napychanie kieszeni ginekologom, po czym dodała:"wiec dziękuje:)".
lidex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 08:42

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Celina28 » 14 lut 2013, o 14:17

U mnie zaczeło sie od tego, ze zaczeły mnie strasznie swędziec wargi sromowe i pojawiła sie wydzielina. Później zaobserwowałam ze mam takie nieduże krosteczki, ale one nie tylko swedziały okropnie to do tego jak pekały robiła sie wielka rana i miałam problem z odawaniem moczu. Zaczełam podejrzewac ze to moze byc coś poważnego i zaczełam szukac w internecie objawow podobnych do mnie. Natrafiłam na testy, które można samemu wykonac w domu. Nie zwlekałam tylko zamówiłam Caretest STD. Wykonałam je i po 10 minutach miałam wynik, niestety była to rzezaczka. Mój partner powiedział ze mnie nie zdradził, choc ja pewności takiej nie mam. Sama tylko współzyje z nim. To z nim straciłam dziewictwo. teraz razem z partnerem się leczymy i mam nadzieje ze to sie nie powtorzy. bedzie to swiadczyło o tym ze mnie zdradził.
Celina28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 13:32

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Misztalka28 » 8 mar 2013, o 12:32

Ja nie wiem czy mam rzeżączkę czy tylko zwykłą infekcję, ale moze wykonam ten test. ale i tak na razie się zastanawiam czy czasu nie kupić Multi-Gyn ActiGel aby infekcje żadne nie wracały. co o tym gelu sądzicie? :knitting
Misztalka28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 13:50

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez marczella » 10 mar 2013, o 12:37

Hej :)
Mam taki sam problem, tyle, że u mnie wszystko zaczęło się od pęcherza. Prawdopodobnie go przeziębiłam, później przeszłam grypę, na którą dostałam antybiotyk, ale pęcherz dalej bolał, a jak się skończyły problemy z siusianiem, to zaczęło się to wszystko z pochwą. Wyczytałam na innym forum, że po antybiotyku to częsta przypadłość. Niby ustąpiło, ale po tygodniu spokoju odczułam kolejny nawrót. Kupiłam dziś clotrimazolum i zamierzam stosować regularnie. Mam 18 lat i też jeszcze nie byłam u ginekologa, sądzicie, że najwyższy czas się wybrać i to sprawdzić? Martwi mnie uczucie pieczenia i swędzenia na zmianę, jak również fakt, że z tym uczuciem budzę się rano, ustaje dopiero po około 2 godzinach, a później wraca z każdym opróżnieniem pęcherza :(. Poradźcie coś, proszę :)

Siła to zdolność przełamania czekolady na cztery kawałki i zjedzenia tylko jednego :)
Avatar użytkownika
marczella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 12:28

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Misztalka28 » 12 mar 2013, o 11:27

No pewnie, że najwyższy czas. Ja pierwszy raz poszłam do lekarza jak mialam 17 lat, bo zaczeły sie u mnie infekcje pochwy. te clotrimazolum mi nie pomaga niestety. dlatego zaczelam szukac czegos innego na tego typu dolegliwosci. dlatego szukam opinii na temat Multi-Gyn ActiGel. Moze jednak jest ktos kto go stosował?
Misztalka28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 13:50

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez iwciaa » 17 sie 2014, o 05:51

A moze to faktycznie pecherz? U mnie takwłasnie czesto sie zaczynalo. musisz zrobic badania, a najlepiej posiew moczu. ja pol roku walczylam, brałam antybiotyki i juz myslalam ze tak juzzostanie ale ktosmi podpowiedział ze zurawinajest dobra na pecherz. Lykałam urinal i mam spokoj na razie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Katrin25 » 20 sie 2014, o 14:56

Jesteś już w takim wieku, że powinnaś odwiedzić ginekologa. Ta infekcja jest dobrym pretekstem. Nie ma się czego bać, tu chodzi o Twoje zdrowie. Infekcje często się kobietom zdarzają.
Katrin25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 14:37

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Fas_Olka24 » 22 sie 2014, o 12:23

Jeśli swędzi Cię pochwa, jest "gorąca" i opuchnięta na końcu bliżej odbytu to to może byc grzybicze zapalenie. Towarzyszą temu białe grudki wydostające się z pochwy ? Takie jakby twarożek. To z pewnością jest to grzybicze zapalenie. Ja spotkałam się z tym kilka razy i za każdym pomagała kapsułka Flumycon. Kosztuje to ok 5 zł ale jest na receptę niestety. Jeśli podczas takiego zapalenia współżyłaś z facetem to on też powinien zażyć tą kapsułkę.

Jeśli jednak nie towarzyszą temu białe grudki i pochwa nie jest bardzo spuchnięta to wystarczy dobry płyn do higieny intymnej. Takie podrażnienia wynikają z zaburzeń naturalnego PH pochwy. Taki płyn zazwyczaj reguluje to PH
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez hanetka900 » 11 sie 2016, o 21:58

Może to kwestia jakieś grzybicy. Ja podczas wyjazdów aby temu zaradzić stosuję od pół roku trilac lady. Ostatnio wiele razy mnie uratował dzięki czemu mogę chodzić na basen kiedy chce
hanetka900
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 20:30

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez michalina90 » 7 wrz 2016, o 15:12

to może być jakaś infekcja ja bym na początku wypróbowała jakiś preparat z apteki, jest tego sporo, a gdy się nic nie zmieni to wizyta u ginekologa

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez rhya90 » 19 lis 2018, o 22:59

Płyn AA Seria Intymna jest naprawdę dobra, jeśli chodzi o profilaktyczne zapobieganie właśnie grzybicy. Ta wersja czerwona jest podobno mocniejsza i właśnie dzięki temu flora bakteryjna nie jest taka podatna na ataki ze strony grzybów.
No, ale jak się zaczyna podejrzewać u siebie właśnie zapalenie na tle grzybiczym to od razu robić badania.
rhya90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lis 2018, o 22:51

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez pączkuszka » 4 kwi 2019, o 10:09

Mi to wygląda na przeziębienie pęcherza albo na grzybicę. Śmigaj do lekarza i niech bada, przepisuje leki i zdrowiej :)

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”
Avatar użytkownika
pączkuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 09:54
Lokalizacja: Tczew

Re: Pieczenie i swędzenie pochwy

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 13:04

Nawracające infekcje mogą być spowodowane budową twoich narządów płciowych, które łatwiej poddają się infekcjom, wina partnera lub źle dobrana antykoncepcja- otarcia, alergia. Ja po tym, jak przestałam przyjmować tabletki hormonalne, zaczęłam stosować damską prezerwatywę pasante female. Dziś nie mam stałego partnera i taka ochrona jest idealna, bo oprócz ochrony przed ciążą daje barierę dla infekcji.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]