Paprotka

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Paprotka

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 19 kwi 2013, o 21:55

Macie jakieś sposoby na pielęgnację? Moja rośnie ale tak jakoś kiepsko. Tydzień temu ją rozsadziłam bo myślałam, że może to jej pomoże ale nie bardzo. Trzymam ją na oknie w kuchni a tą drugą przy oknie balkonowym czy to dobrze?

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Paprotka

Postprzez roxxy681 » 10 maja 2013, o 15:39

Z paprotkami nigdy nie wiadomo:) U mnie jedna rosła w ciemnym pokoju, a drugiej służyła kuchnia gdzie było jasno i parno.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Paprotka

Postprzez Madlen » 5 cze 2013, o 00:11

przede wszystkim paprocie nie lubią zmiany miejsc. Drugie to to że nie każdemu będzie rosła choćby nie wiadomo co.. ( nie mówię że Tobie akurat)
ja też mam paprotki i też co jakiś czas mi tak jakby marnieją, tzn. tracą barwnik i stają się bladozielone, ale opadają im listki... podlewam je regularnie wodą, koniecznie odstaną i raczej przegotowaną.. możesz spróbować podlać ja naparem z mocnej herbaty, ale chłlodnym żeby Ci korzeni nie sparzyło, albo kup odżywkę do paproci albo roślin zielonych i zobacz.. Może ma za małą wilgotność powietrza??
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Paprotka

Postprzez Pati2222 » 17 cze 2013, o 16:43

Witam. Paprotki to piękne rośliny i faktycznie mają swoje wymagania. Jeśli chodzi o parapet to ok., ale warto go postawić na parapecie za firanką (jeśli taka u Ciebie teraz nie wisi), bo paprotki lubią półcień, jeśli Twoja ma bardzo dużo słońca to lepiej przestawić ją na jakąś półkę. Najlepiej nie stawiać paprotki nad kaloryferem bo roślinki te lubią wilgoć, ale nie należy zostawiać zalegającej wody w podstawce tylko po obfitym podlaniu odlać jej nadmiar.

Zielone studio w Twoim ogrodzie.
Pati2222
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 16:04

Re: Paprotka

Postprzez peks » 18 kwi 2019, o 20:33

Dawno u nikogo nie widziałam paprotki. Czy rzeczywiście jest ich coraz mniej na rynku?
peks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 20:24
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]