Słodycze dla dziecka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez majmaja » 24 wrz 2018, o 15:19

ciasteczka maślane :)
majmaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2018, o 14:13

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez roza81 » 25 wrz 2018, o 12:08

a może raw batoniki?
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kies » 30 wrz 2018, o 16:41

Może mus mango tymbarka?
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez donatka » 16 paź 2018, o 11:17

też moje dziecko lubi te musy, kupuję na przemian z tymi z kubusia, te z kubusia ą jeszcze w wersji z jogurtem, jak młody wciągnie taką tubkę to potem już na słodycze nie ma miejsca ;)
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez marcopolo9998 » 3 lis 2018, o 22:24

Andziak napisał(a):Witam. Chciałabym Was zapytać, jakie macie doświadczenia z podawaniem słodkości waszym pociechom. Chodzi o synka mojej przyjaciółki, który ma 8 miesięcy, podaje mu kaszkę manną z czekoladą. Moim zdaniem to jest ze szkodą dla dziecka, bo rozbudza mu w ten sposób apetyt na słodkie. Jacuś nie chce jeść neutralnych kaszek, jedzenie z puszki z mięskiem czy z kluseczkami mi wcale nie smakuje. Domaga się kaszki z czekoladą. Co będzie dalej? Tabliczka czekolady na obiad? Nie mam dzieci, stąd moje może naiwne pytanie. Sama jadam tylko gorzką czekoladę i czasami ciastka wypiekane na tłuszczach nieutwardzonych. Napiszcie, jak racjonalnie mogę odwieżć koleżankę od pomysłów na słodkie dania dla dzieciaczka.


Ze słodyczami trzeba ostrożnie bo potem starszemu dziecku trudno,wyperswadować słodycze

marcopolo9998
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2018, o 22:16

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez natalia523 » 26 lis 2018, o 22:18

Andziak napisał(a):Witam. Chciałabym Was zapytać, jakie macie doświadczenia z podawaniem słodkości waszym pociechom. Chodzi o synka mojej przyjaciółki, który ma 8 miesięcy, podaje mu kaszkę manną z czekoladą. Moim zdaniem to jest ze szkodą dla dziecka, bo rozbudza mu w ten sposób apetyt na słodkie. Jacuś nie chce jeść neutralnych kaszek, jedzenie z puszki z mięskiem czy z kluseczkami mi wcale nie smakuje. Domaga się kaszki z czekoladą. Co będzie dalej? Tabliczka czekolady na obiad? Nie mam dzieci, stąd moje może naiwne pytanie. Sama jadam tylko gorzką czekoladę i czasami ciastka wypiekane na tłuszczach nieutwardzonych. Napiszcie, jak racjonalnie mogę odwieżć koleżankę od pomysłów na słodkie dania dla dzieciaczka.


Karmienie takiego malucha słodkimi rzeczami, to niezbyt dobry pomysł. Najlepiej na początku rozszerzania diety unikać dodatkowego słodzenia, czy to cukrem, czy czekoladą. Dziecku, które najpierw pozna smak słodki, trudniej będzie zaakceptować dania wytrawne. Takiemu maluchowi zupełnie wystarczy cukier zawarty w owocach. Przecież do kaszy manny można dodać całe lub zmiksowane owoce i też będzie słodka, a do tego zdrowa.

http://www.rozszerzaniediety.pl
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
natalia523
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lis 2018, o 21:55

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez barbaros.pio.70 » 28 lis 2018, o 09:43

Można delikatnie zasugerować mamie, że dobrze było by nie przyzwyczajać od małego dziecka do słodkości. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i tym sposobem uzależni dziecko od czekoladek i innych słodyczy. Będzie miała kłopoty,by dziecko chciało jeść cokolwiek innego. A problemy z otyłością czy nadpobudliwością dziecka to skutki uboczne nadmiernej ilości cukru podawanego dziecku. Można stosować różne zamienniki - smaczne i zdrowe.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Domi14 » 18 gru 2018, o 15:20

Słodycze to nie jest dobra droga dla dziecka. Ząbki się popsują, a poza tym uzależnia się od złych nawyków żywieniowych, co może odbić się w przyszłości na jego zdrowiu. Trochę nigdy nie zaszkodzi, ale dziecko już jest uzależnione od czekolady, a to będzie się tylko pogłębiać. Lepiej zastąpić takie posiłki zdrowymi źródłami cukru.

Domi14
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 gru 2018, o 15:14

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez donatka » 22 sty 2019, o 14:15

Dlatego trzeba robić wszystko z umiarem, nigdy jakoś nie chowałam przed dzieckiem słodyczy i nie m aproblemu, daję mu zdrową alternatywę, za tym musiem z kubusia to przepada, jak gdzieś jedziemy to zawsze wrzucam do torebki, zawsze mam w domu owoce, jakieś zdrowe przekąski i nie ma z tym problemu, szkoda tylko że suszonych owoców nie bardzo lubi, ale za to wsuwa chętni orzechy i pistacje
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Jinka » 25 kwi 2019, o 23:36

U nas w domu jemy słodycze ale z głową i w małych ilościach, nie mogę dzieciom odmawiać kawałka czekolady, ciasta czy ciasteczek czekoladowych mojej roboty ;) Do szkoły za to daję im kanapki z sałatą, rzodkiewką czy ogórkiem do tego wędlina, wsadzam mus z jogurtem kubusia, do picia wodę albo sok 100%.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]