Nakładki ortodontyczne

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Nakładki ortodontyczne

Postprzez a_gatka » 9 kwi 2019, o 09:37

Dziecię podrosło i temat powrócił... Orientujecie się w temacie nakładek? Warto się na takie rozwiązanie zdecydować?

Obrazek
a_gatka
 

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 11:44

Mój ma taki trainer elastyczny ale czeka na aparat w przyszłości, na jego problemy się sprawdził
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez docha » 15 maja 2019, o 10:49

Mój ma aparat ruchomy, taki z drutem, tylko na noc, ale ma 12 lat dopiero ;) Jeśli o takie nakładki dla dorosłych chodzi to ja własnie się zastanawiam, nawet umówiłam się na konsultację w Beyli Studio, cenę mają dobrą, myślę, że się zdecyduję, jeśli wszystko pójdzie dobrze :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez a_gatka » 26 maja 2019, o 10:54

I jak @docha? Byłaś na tej konsultacji? Wiesz coś więcej? Zaraz po zakończeniu roku szkolnego chcemy się zabrać za ten temat. :)
a_gatka
 

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez docha » 29 maja 2019, o 09:39

Tak, byłam, dostałam próbną nakładkę, przymierzam się do niej, widziałam wizualizację mojego przyszłego uśmiechu, póki co jestem zdecydowana, ale czeka mnie jeszcze wizyta u lekarza, przegląd i ortodonta.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez a_gatka » 31 maja 2019, o 22:06

Dobrze rozumiem, że trzeba to wszystko pokonsultować zanim dobiorą nakładkę? Po co tylu lekarzy?
a_gatka
 

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez docha » 26 cze 2019, o 09:12

Tak, na dzień dobry możesz dostać tylko nakładkę testową. Później trzeba zaplanować całe leczenie, zeby było efektywne. No i zęby muszą być bezwzględnie zdrowe, stąd tylu lekarzy po drodze, ale to byś miała bez względu na rodzaj wybranego aparatu.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez a_gatka » 26 cze 2019, o 12:04

Mamy wizytę po weekendzie. Ile ta próbna kosztuje? Bo zapomniałam zapytać.
a_gatka
 

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez minka18 » 25 lis 2019, o 22:07

Ja zdecydowałam się na aparat przyklejany do zębów, który okazał się strzałem w 10! Zaczął leczyć moją wadę zgryzu, która niestety była drastyczna. No ale to już za mną, dzięki gabinetowi ortodontix.pl/ .
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez alice81 » 30 lis 2019, o 18:24

Sama nie zdecydowałam się na nakładki, ale w klinice do której chodzę (Rock Your Smile) takie nakładki oferują - Alignery Orthero. Fajna metoda, na pewno plus za to, że są takie dyskretne, ale wiem że nie do każdych zębów się nadadzą. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi i dobierze najlepsze leczenie.
alice81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 21:59

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez blumedica » 10 gru 2019, o 22:13

Nakładki ortodontyczne są świetnie, mój stomatolog mi je polecił. Na razie leczę zęby przed założeniem takich nakładek, ale podobno dużo szybciej się nimi leczy niż w przypadku zwykłego aparatu.

blumedica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 gru 2019, o 22:11

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez ellena » 12 sty 2020, o 20:19

To już ortodonta myślę dobrze dobierze. Natomiast warto zrobić dobre prześwietlenie uzębienia, ja robiłam w Diagdent, jeśli ktoś z okolic Warszawy to warto, mają kilka placówek. Ja byłam w dzielnicy Włochy,miła obsługa, duży wybór w rodzajach prześwietleń i od razu odbiór płytki ze zdjęciem.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez annika77 » 23 cze 2020, o 15:27

Jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne wad zgryzu to w Legnicy odsyłam was do ortodonty Jacka Zbocha. Doktor to mega dobry specjalista a do tego człowiek z fajnym podejściem do pacjenta - to dla mnie jest tak samo ważne. Dzięki niemu mam wreszcie prosty zgryz i ładny uśmiech :)
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez nattkowa » 5 kwi 2021, o 21:18

Ja polecam od razu założyć aparat na stałe. Dużo szybciej załatwi się problem. Nakładki też powodują bóle i podrażnienia. Polecam ci blog specjalistyczny ladentalspa.pl, może znajdziesz tam wskazania do korzystania z nakładek u dzieci. ;)
nattkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2021, o 12:17

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez zosiakier » 6 kwi 2021, o 16:47

ja miałam aparat i powiem szczerze poniszczyło mi to szkliwo bardzo....:/ więc może nakładka będzie dobrą alternatywą!
zosiakier
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2021, o 16:43

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez king » 25 lip 2021, o 21:31

Jeżeli chodzi o aparat na zęby, to ja postawiłam na taki tradycyjny, który zakładano mi w przychodni New-Dent w Lublinie na ul. Nowowiejskiego. Tam pani ortodonta Kiernicka, którą szczerze polecam, zajęła się mną kompleksowo. Był odlew, było dopasowywanie aparatu, no i przez dość długi czas go nosiłam, przychodziłam na wizyty, itp. Zdjęłam go dwa tygodnie temu i jestem zachwycona efektem pięknie prostych zębów.
king
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 lip 2021, o 09:13

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez arin » 25 lip 2021, o 23:29

Ja mam invisalign, to świetnie działające nakładki, które zmieniły mój uśmiech całkowicie. Korzystałam z usług ortodonty w przechodni Dental na Lwowskiej w Lublinie, którego, jak i przychodnie, mogę wam śmiało polecić. Ich oferta jest szeroka, mają w niej wiele różnych usług. Co do tego aparatu, jest on niezwykle wygodny. Nakładki można zdejmować, więc czyszczenie zębów jest niesamowicie proste, do tego są one przezroczyste i niemalże niewidoczne :).
arin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 lip 2021, o 15:33

Re: Nakładki ortodontyczne

Postprzez rogatka » 6 kwi 2022, o 15:54

Tak szczerze, to najzwyklejszy metalowy aparat stały jest niewiele droższy a efekty leczenia nieporównywalnie lepsze, dlatego moim zdaniem nie warto. Warto natomiast pójść do dobrego ortodonty - polecam Flodental w Ząbkach - i zapytać o zdanie, a nie pytać ludzi na forum.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]