Studia czy szkolenia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez a_gatka » 22 lis 2017, o 23:53

A nie uważasz, że to zależy od branży? :)
a_gatka
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Portal » 31 sty 2018, o 12:58

Zależy jakie studia. Filologia ma sens tyko wtedy, jeżeli chcesz być tłumaczem i masz inne umiejętności. pedagogika, prawo, to kierunki bez sensu.
Często szkolenia mogą zaoferować znacznie więcej (np. w dziedzinie informatyki).
Portal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sty 2018, o 12:45

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 17:01

Szkolenie są często bardziej intensywne, ale też bardziej praktyczne.

lanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 16:47

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Siedemmska » 18 lut 2019, o 15:20

Moim zdaniem zdecydowanie kursy i szkolenia. Tam uczą praktycznych umiejętności. Ja jestem świeżo po kursie zawodowym stylizacji paznokci. Aż 180 godzin. Mega dużo się nauczyłam, bo zajęcia były w małej grupie. 3 osoby. Pracowaliśmy na różnych produktach. Dużo ćwiczyliśmy. Żadne studia by mnie tego nie nauczyły, a kompetencje po kursie mam i to potwierdzone dokumentem.
Siedemmska
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 wrz 2018, o 10:56

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez minotka » 19 maja 2019, o 19:02

Studia licencjackie również przygotowują do konkretnego zawodu. Co wazne pozostawia możliwość kontynuacji nauki. Np. wsb ma szereg kierunków poszukiwanych na rynku pracy. W tym roku dla nowych kandydatów maja sporą zniżkę .
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Bestobej » 2 cze 2019, o 01:50

Jedno jest pewne - uczyć się trzeba całe życie, bo inaczej stoisz w miejscu a życie pędzi do przodu. Zbyt często młodzi ludzie podejmują decyzję o studiowaniu bez wyobrażenia sobie co chcą w życiu robić. Znajomi idą na studia to ja też, rodzice chcą, żebym studiowała, to studiuję dla studiowania a nie dla dobycia ciekawego zawodu. Potem żałuję i dochodzę do wniosku, że to był zmarnowany czas. Tymczasem, gdy przed rozpoczęciem studiów określę sobie plany zawodowe, kim chciałabym być, to albo znajdę odpowiednie studia, albo skończę kursy czy szkołę pomaturalną. Potem dalej pracując uczę się swojego zawodu. Dla mnie dobrym miejscem na ciekawe studia okazała się Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, bo prowadzi kierunki w nowych zawodach, które dopiero się rozwijają.
Bestobej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 22:47

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez olga » 2 cze 2019, o 21:28

Ja wybrałabym jedno i drugie, sama tak robię. Ale szkolenia ogólnie o wiele więcej dały mi do zawodu, umiejętności praktyczne. Dla kosmetyczek mogę polecić szkolenia w Nouveau Contour.
olga
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 21:22

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez minka18 » 10 paź 2019, o 08:07

Studia. Jednakże, jeśli serio chcesz się na nie dostać to powinieneś wcześniej przejść przez odpowiednie szkolenia przygotowujące. CKU nr 1 w Warszawie https://cku1.edu.pl/ w pełni zadbało o to w moim przypadku, dzięki czemu matura okazała się dla mnie błahostką. A studia marzeń stały przede mną otworem!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez espanka » 13 paź 2019, o 16:20

I studia się przydają i szkolenia, wszystko zależy od miejsca pracy ale w zasadzie wszędzie wymagają doszkalania sie przez jakiś czas, idę niedługo na kolejne studia podyplomowe na WSB, jestem z tej uczelni zadowolona, sporo się nauczyłam i wiedza mi się w pracy przydaje.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kossss » 4 lis 2019, o 12:13

a ja powiem tak: zdobywanie wiedzy i umiejętności zawsze się chwali bez względu na to czy to będa studia czy szkolenia :) choć oczywiście sporo zależy od dziedziny w jakiej się działa. Jeśli chodzi o jakieś "medyczne" zawody to ja uważam że zarówno jakieś kosmetologiczne studia będa ok i do tego regularne szkolenia. Ja jestem po kosmetologii, ale non stop się doszkalam aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Niedawno zaczełam się zapisywać do Marzeny Kotowskiej w Perfect Glamour na szkolenia z makijazu permanentnego. Jestem już po szkoleniu II stopnia :) studiów z tego nie zrobię i szkolenie to jedyne rozwiązanie. I jak się szkolić to w najlepszym miejscu :)
kossss
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 15:28

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez hohtlumacz » 15 sty 2020, o 13:39

Niestety jedno i drugie ! Na szkoleniach nauczymy się więcej ale bez studiów możemy skomplikować sobie życie
hohtlumacz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 13:36

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez damari » 12 sie 2020, o 14:48

Mi się przydaje ale w trakcie studiów robiłam kilka szkoleń i trafiłam w fajne miejsca na praktyki myślę że jednak to najwięcej daje
damari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 sie 2020, o 14:32

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez MaggieSi » 24 sie 2020, o 11:33

Ja zaczęłam studiować kosmetologię, ale rzuciłam to na rzecz kosmetyki. Chodzę o szkoły Cosinus w Rzeszowie, mam mnóstwo zajęć praktycznych i teraz przynajmniej uczę się tego co lubię :)
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez adagrabarczyk » 31 sie 2020, o 15:43

Ja nie musiałam podejmować takich decyzji. Prosto po szkole zapisałam się w Zielonej Górze do Cosinusa na kosmetykę. Uwielbiam pięknie wyglądać i malować koleżanki. Teraz będę robić to profesjonalnie :-)
adagrabarczyk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2020, o 15:35

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Zosia18 » 31 sie 2020, o 22:15

Studia jakoś tak lepiej mi się kojarzą, tym bardziej, że miałam okazję mieszkać w akademiku Livinx w Krakowie
Zosia18
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 maja 2020, o 14:10

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Patrycja15 » 15 wrz 2020, o 11:43

W szkołach policealnych również można zdobyć zawód. Ja uczę się na kosmetyce w Cosinusie i jestem bardzo zadowolona. Dużo zajęć praktycznych, dodatkowe kursy, szkoła jest bezpłatna i nie wymagają matury. Szczerze polecam
Patrycja15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 wrz 2020, o 13:07

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez alka12 » 2 paź 2020, o 16:13

Patrycja15 napisał(a):W szkołach policealnych również można zdobyć zawód. Ja uczę się na kosmetyce w Cosinusie i jestem bardzo zadowolona. Dużo zajęć praktycznych, dodatkowe kursy, szkoła jest bezpłatna i nie wymagają matury. Szczerze polecam



Zgodzę się z tą opinią, również polecam cosinusa i kosmetykę tam. To były miło spędzone 4 semestry. Teraz pracuję w zawodzie i ciągle się szkolę.
alka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 paź 2020, o 10:28

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez rogatka » 23 lis 2020, o 12:54

Jedno z drugim nie koliduje. Można studiować i jednocześnie odbywać kursy zawodowe (polecam warszawski ośrodek Kontimex). Kursy zawodowe odbywają się w elastycznych terminach, a wybór kursu powinien być podyktowany kierunkiem studiów. Zawsze będzie łatwiej o pracę po studiach :)
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Jafra » 20 lip 2021, o 06:29

To zależy z jakiego zakresu chcesz się dokształcać i co w życiu robić. Mój mąż ostatnio skorzystał ze szkoleń w zakresie obsługi maszyn budowlanych oraz z obsługi wózków widłowych, bo w branży budowlanej szukają teraz wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników i od razu praktycznie znalazł lepiej płatną pracą. Szkolenia robił w Centrum Szkolenia Zawodowego, które działa przy firmie Oświata Lingwista. To znany ośrodek, gdzie organizowane są wysokiej jakości kursy i szkolenia zawodowe.
Jafra
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 11:15

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez lello » 2 sie 2021, o 07:51

a_gatka napisał(a):Mnie się przydały, choć nie pracuję w zawodzie. Studia, potem doszkalanie - człowiek całe życie się uczy. Nie sposób stać w miejscu, jeśli chcesz się rozwijać zawodowo. :)

Znam bardzo niewielu ludzi, którzy pracują w zawodzie... sama nie wyjęłam nigdy dyplomu z szafy :P
lello
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 sie 2021, o 07:49

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Elizz97 » 4 sie 2021, o 12:30

cóż, mi studia pomogły zdobyć wymarzoną pracę, bez nich to bym nie mogła pracować w moim zawodzie, wiec to kwestia co chcesz robić w życiu ;)
Elizz97
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 lip 2021, o 11:14

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez viasy12 » 26 sie 2021, o 16:03

To wszystko zależy od zawodu, w którym chcesz pracować ale ja jestem za wyborem studiowania ogólnie.

Jesteśmy sklepem papierniczym oferującym artykuły szkolne takie jak: piórniki, ołówki, kredki, przyrządy do geometrii. Sprawdź nas na https://shan.pl/pl/
viasy12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2021, o 15:12

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Żabnik » 9 lis 2021, o 17:20

Witam, co myślicie o tym, by zainwestować w dobrej jakości szkolenie na przyszłość? Zależy mi, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat UX, ponieważ jest to dziedzina, która obecnie najbardziej mnie Interesuje. https://ux-pm.pl/blog
Co o tym sądzicie? Chętnie dowiem się więcej na ten temat.
Pozdrawiam.
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Żabnik » 6 gru 2021, o 00:49

Ja osobiście uważam, że warto zainwestować w siebie i pójść na szkolenia, są moim zdaniem dużo bardziej praktyczne niż studia.
Z ciekawych propozycji na pewno mogę polecić: https://uxupgrade.pl/szkolenia/ux-upgrade-bootcamp. Po krótce tylko powiem, że są to szkolenia na kierunek UX. Dla osób, które nie wiedzą czym jest UX to polecam zapoznać się z ich stroną, a dowiedzie się wszystkiego.
Pozdrawiam.
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Allie » 10 sty 2022, o 09:27

A gdzie polecicie założenie konta studenckiego?
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]

cron